Новини

17 вересня 2021, 20:04

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
17 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про корінні народи України»

докладніше
17 вересня 2021, 16:45

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з єврокомісаром з питань навколишнього середовища Віргінюсом Сінкєвічусом

докладніше
17 вересня 2021, 15:41

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)

докладніше
17 вересня 2021, 15:07

Руслан Стефанчук обговорив із керівництвом Міністерства фінансів США реформи в економічній та фінансовій сферах

докладніше
17 вересня 2021, 14:00

Комітет з питань інтеграції України до Євросоюзу провів за участі Консультативної місії ЄС виїзне засідання в Ужгороді

докладніше
17 вересня 2021, 12:28

Руслан Стефанчук: Регулювання організаційно-правової структури суб’єктів господарювання має бути абсолютно чітким

докладніше
17 вересня 2021, 11:23

Стан виконання рішень міжнародних судів, Конституційного Суду та інших судів щодо соціальних виплат громадянам України обговорено на слуханнях у Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

докладніше
17 вересня 2021, 10:29

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад

докладніше
16 вересня 2021, 18:02

Питання екологічного порядку денного Верховної Ради України та адаптації законодавства України до законодавства ЄС обговорювались підчас зустрічі з представниками Європейської Комісії

докладніше
16 вересня 2021, 16:00

ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду ініціюватиме створення Державної служби України у справах дітей

докладніше
16 вересня 2021, 14:33

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

докладніше
16 вересня 2021, 10:41

Руслан Стефанчук розповів, як оцінюватиметься ефективність прийнятих законів

докладніше
16 вересня 2021, 10:37

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
28 червня 2021, 13:26

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради: Дотримання Конституції - найбільший прояв поваги до неї

 

 

Найбільшим проявом поваги до Конституції України є дотримання її положень кожним громадянином, адже закон - один для всіх. Про це сказав Голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час урочистого засідання Парламенту з нагоди 25-річчя Конституції.

Дмитро Разумков зазначив, що ухвалення Основного Закону 25 років тому дало «дорожню карту» на шляху демократичного розвитку України. Він підкреслив, що Конституція наділила та затвердила права та свободи громадян.

«У той же час ми повинні не забувати і  про наші  конституційні обов'язки. Вони також закріплені в Конституції нашої держави. Саме їх дотримання буде найбільшим проявом поваги до Конституції. Адже цей принцип починає діяти з кожного із нас, тому що закон - один для всіх», - сказав Голова Парламенту.

Він відзначив важливість дотримання цих цінностей. «Якщо ми не будемо їх дотримуватися - це буде вже не зовсім Україна. Точніше - зовсім не Україна. Тому що наша земля є невіддільною від свободи, демократії, верховенства права та людяності», - наголосив Дмитро Разумков.

Голова Парламенту також додав, що Основний Закон має слугувати  для української влади дороговказом, щоб завжди працювати на інтереси країни заради українського народу, його майбутнього та держави.

Як зазначив Дмитро Разумков, у Конституції закріплено ті права, за які упродовж багатьох років українці боролися як нація.

«Однак сказати, що конституційний процес завершився з прийняттям Основного Закону - буде неправильно. Він триває доти, допоки існує держава та розвивається суспільство», - сказав він.

За його словами, сучасний етап конституційної модернізації України характеризується поглибленням верховенства права, вдосконаленням існуючої системи державного управління та розвитком місцевого самоврядування і територіального устрою.

Голова Верховної Ради нагадав, що в 2019 році в Конституцію були внесені важливі зміни - закріплено стратегічний курс України в Європейський союз і НАТО.

«В умовах анексії та окупації частини території України надважливим завданням виступає поширення дії Основного Закону на всю територію нашої держави, забезпечення її цілісності і недоторканності у межах існуючих міжнародно визнаних кордонів, поглиблення конституційних гарантій територіального устрою України», - сказав Дмитро Разумков.

 

Також він зазначив, що невід’ємною частиною конституційної модернізації України є розвиток місцевого самоврядування, завершення та реалізація в повному обсязі реформи децентралізації.

«Водночас всі повинні пам'ятати, що зміни до Конституції повинні бути максимально виваженими, обережними та обдуманими. Тому що будь-яка, навіть маленька, помилка може призвести до глобальних наслідків. Іноді - катастрофічних», - підкреслив Голова Парламенту.

Він наголосив, що питання вдосконалення та модернізації Основного Закону залишаються актуальними для Парламенту, а результат буде залежати від спільної роботи.

«Саме Парламент є моделлю суспільства, який представляє нашу різноманітну країну. І якщо ми хочемо стрімкого розвитку держави, маємо тут, у стінах Верховної Ради, прагнути політичного консенсусу. І не лише прагнути, але й досягати його», - зазначив Дмитро Разумков.