Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
26 червня 2021, 16:35

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Зареєстрований законопроєкт «Про правотворчу діяльність» – це «юридична абетка» правотворчості в державі

 
У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про правотворчу діяльність», якого Україна чекала понад 30 років! Його ініціаторами стали 195 народних депутатів з різних фракцій та груп.

«Це «закон про закони», «юридична абетка» правотворчості в державі. Більше року ми працювали над тим, щоб запропонувати єдиний законодавчо врегульований підхід, що дозволить позбутися правотворчого хаосу в Україні. Адже понад 1 мільйон нормативно-правових актів – це юридична катастрофа для України», – зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

За його словами, «регулювання суспільних відносин у сфері правотворчої діяльності є вимогою часу, значним кроком вперед до підвищення якості національного законодавства».

«Механізми, запропоновані законопроєктом «Про правотворчу діяльність», – це порятунок від «законодавчого цунамі”, боротьба з принципом «чим більше, тим краще». Як відомо: лише 12% зареєстрованих законопроєктів стають законами. А скільки з цих 12% залишаються лише на папері, а не застосовуються на практиці?», – наголосив Руслан Стефанчук.

Перший віцеспікер Парламенту України пояснив, що у разі прийняття законопроєкту «Про правотворчу діяльність»:

1) Будуть вдосконалені законодавча база щодо правотворчої діяльності, її планування та моніторингу результатів, механізми прийняття та застосування нормативно-правових актів (НПА).

2) Планування правотворчої діяльності забезпечить передбачуваність розвитку державної політики.

3) Юридичне прогнозування дозволить підвищити ефективність планування правотворчої діяльності, якість НПА.

4) Реєстрації НПА передуватиме проведення публічних консультацій, обов’язковими стануть розробка концепцій проєктів НПА та проведення оцінки впливу.

5) Правовий моніторинг та оцінювання ефективності застосування законодавства допоможуть зрозуміти, чи досягли прийняті НПА бажаного результату тощо.

«Цей законопроєкт набрав найбільшу кількість підписів народних депутатів України серед усіх цілісних законопроектів, зареєстрованих нардепами 9 скликання! А це означає, що запит на цей законопроект та його політична підтримка вражає. Сподіваюсь на таку ж високу підтримку цього проєкту закону й під час розгляду його у першому та другому читанні. Це чудовий подарунок Україні до 25-ї річниці Конституції та  30-ї річниці незалежності. Тож прошу долучатися до обговорення», – закликав Руслан Стефанчук.


Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України