Новини

25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше
24 вересня 2021, 15:35

З 21 по 24 вересня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
24 вересня 2021, 15:00

У Верховній Раді відбулося обговорення проекту Загальнодержавної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022–2026 роки

докладніше
24 вересня 2021, 14:17

Комітет з питань молоді і спорту розглянув законопроект про Державний бюджет України на 2022 рік та надіслав свої пропозиції до Комітету з питань бюджету і Кабінету Міністрів

докладніше
24 вересня 2021, 14:04

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді призначити позачергові вибори Криворізького міського голови

докладніше
24 вересня 2021, 13:02

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
24 вересня 2021, 12:29

Відбувся ознайомчий візит до Швейцарії членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією

докладніше
24 вересня 2021, 12:28

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств"

докладніше
24 вересня 2021, 12:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо організаційних питань роботи Кримської платформи"

докладніше
24 вересня 2021, 11:58

Прийнято Закон "Про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про державні нагороди України""

докладніше
24 вересня 2021, 11:41

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визнання депортованими громадян України, які у 1944-1951 роках були примусово переселені з території Польської Народної Республіки"

докладніше
24 вересня 2021, 11:08

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про критичну інфраструктуру

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
24 червня 2021, 21:14

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Стажування молоді у Верховній Раді руйнує хибні стереотипи про Парламент, - віцеспікерка Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк зустрілася та відверто, протягом двох годин, поспілкувалася з інтернами, які проходять стажування у парламенті.

«Вражена рівнем запитань і зацікавленістю різними вимірами парламентаризму. Прекрасна, світла, розумна українська молодь, яка проходить стажування в Апараті та Комітетах Верховної Ради», - зазначила віцеспікерка.

Олена Кондратюк розповіла молодим людям про свою освіту та досвід комунікацій, діяльність та обов’язки на посаді Заступниці Голови Верховної Ради.  Окрім того, віцеспікерка  наголосила на важливості жіночого політичного лідерства та практичного втілення цінностей рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в суспільстві. Також віцеспікерка поділилася своїм досвідом виконання обов’язків Голови Верховної Ради у листопаді 2020 року.

Інтернів цікавили й питання щодо ратифікації Стамбульської конвенції в парламенті, протидія сексизму та ейджизму, особливості законотворчості, взаємовідносин між парламентською більшістю та меншістю.

«Молодь також відчутно хвилює внутрішня та зовнішня міграція, відсутність стратегії подолання бідності в Україні, на що я особисто неодноразово звертала увагу Уряду, а також перенаселення міст і перестороги щодо запуску ринку землі», - зауважила віцеспікерка.

Окрім того, Олена Кондратюк обговорила з інтернами підготовку до проведення урочистостей з нагоди 25-річниці прийняття Конституції України. Вона також поділилася власним баченням ролі, значення і подальшого розвитку парламентаризму в Україні.

«У суспільстві існує певна недооціненність парламенту. Хоча, насправді, саме у Верховній Раді приймалися всі найважливіші рішення для країни, а не деінде. Акт проголошення Незалежності приймався парламентом і Конституція також приймалася в цих стінах», - нагадала Олена Кондратюк.

Вона також поцікавилася у інтернів особливостями їхнього стажування, зокрема, що ще можна покращити в їх взаємодії зі структурними підрозділами, Комітетами і депутатами Верховної Ради. В цілому ж інтерни були задоволені умовами проходження практики.

«Кожна така зустріч ще більше надихає рухати вперед проект «Відкрита Рада». Коли молоді люди, пройшовши стажування в стінах парламенту, потім кажуть, що зруйнували самі для себе багато міфів і стереотипів відносно Верховної Ради, то це того вартує», - сказала О. Кондратюк.

Заступниця Голови також запросила інтернів взяти безпосередню участь в урочистому засіданні Верховної Ради з нагоди ювілею прийняття Конституції.

«Впевнена, це буде дуже гарним і пам’ятним завершенням вашої успішної програми стажування. Так Верховна Рада має ставати ближчою до людей і до української молоді», - підкреслила Олена Кондратюк.