Новини

21 жовтня 2021, 19:23

Руслан Стефанчук: Парламент демонструє єдність і тверду налаштованість на впровадження європейських підходів в усіх сферах життя України

докладніше
21 жовтня 2021, 18:00

Комітет з питань бюджету погодив перерозподіл коштів з держбюджету на заходи, спрямовані на боротьбу з епідемією COVID-19

докладніше
21 жовтня 2021, 17:43

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив додаткові поправки до законопроекту щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій

докладніше
21 жовтня 2021, 17:22

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект про місто Київ - столицю України

докладніше
21 жовтня 2021, 17:05

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав законопроект щодо внесення змін до Закону про оцінку впливу на довкілля

докладніше
21 жовтня 2021, 16:57

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Постанови «Про вжиття невідкладних заходів, спрямованих на забезпечення належної діагностики та лікування хворих на хворобу Паркінсона»

докладніше
21 жовтня 2021, 16:36

Позачергове пленарне засідання

докладніше
21 жовтня 2021, 16:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:20

Прийнято за основу проект Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:03

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про альтернативні види палива" щодо розвитку виробництва біометану"

докладніше
21 жовтня 2021, 16:01

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:44

Прийнято Закон "Про енергетичну ефективність"

докладніше
21 жовтня 2021, 15:37

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал""

докладніше
21 жовтня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 червня 2021, 17:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбувся круглий стіл на тему «Конституція України - запорука консолідації українського суспільства»

          Захід відбувся 14 червня з нагоди 25-річниці ухвалення Конституції України.

Під час круглого столу учасники обговорили питання історико-правових традицій вітчизняного конституціоналізму та парламентаризму, цивілізаційного виміру Конституції України як головного інструменту захисту громадянських прав, свобод і людської гідності, змін до Конституції України тощо.

Перший заступник Керівника Апарату Верховної Ради Володимир Слишинський подякував усім народним депутатам другого скликання, які брали безпосередню участь у конституційному процесі.

«Тема Конституції надзвичайно актуальна та важлива. Тому мета сьогоднішнього заходу - обговорити проблемні питання, що існують у реалізації Конституції України. Надзвичайно важливо, щоб права і свободи були гарантовані, а не лише декларовані на папері», - зазначив Володимир Слишинський. Він додав, що складний механізм внесення змін до Конституції не дає її «рвати» на частини. Також Перший заступник Керівника Апарату звернув увагу на важливість внесення змін до статей 118, 119 Конституції в питанні децентралізації, оскільки вони звужують права органів місцевого самоврядування.

Учасників заходу із важливим ювілеєм привітали народні депутати IX скликання Ігор Нагулевський та Володимир Крейденко.

У виступах науковці наголосили на тезі, що українська Конституція є однією з найкращих і найпрогресивніших конституцій.

Народний депутат України ІІ-VІІ скликань Лілія Григорович розповіла про роботу над текстом Конституції як безпосередній учасник тих подій: «До прийняття Конституції спонукало низка факторів. Зокрема, це було однією з вимог Ради Європи. По-друге, Конституційний договір між Верховною Радою і Президентом. Третє, на той час Україна чи не єдина серед держав Європи не мала власної Конституції. Крім того, це було життєво важливо для Парламенту, адже Президент України міг розпустити Верховну Раду».

Президент Академії парламентаризму, член Конституційної Ради у Верховній Раді України ІІ скликання Валентина Гошовська зазначила, що ухвалення Конституції – складний історичний процес. За її словами, конституційний процес як політичний дискурс потребує не так змін і доповнень, як реалізації прав і свобод громадян, реалізації народовладдя, шляхом європейських стандартів демократії та вітчизняного політичного досвіду.

У обговоренні взяли участь народні депутати, викладачі Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка, представники Академії парламентаризму, кафедри парламентаризму та політичного менеджменту, наукової школи вітчизняного парламентаризму.