Новини

01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше
29 липня 2021, 11:22

Комітет з питань молоді і спорту протягом п’ятої сесії продовжував роботу над вдосконаленням законодавчого забезпечення державної молодіжної політики та сфери фізичної культури і спорту

докладніше
29 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 29 липня

докладніше
29 липня 2021, 08:30

Голова Верховної Ради України продовжує робочу поїздку в Одеську область

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 червня 2021, 13:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України і надання ПДЧ, - Олена Кондратюк


Верховна Рада очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції та заяви Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України та посилення політики відкритих дверей. На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

«Користуючись нагодою, від імені Парламенту України, я хотіла би подякувати керівництву Литви, Естонії та Латвії, які домовилися про єдину позицію щодо підтримки партнерів-аспірантів України та Грузії на шляху до НАТО. Ця заява слушно прозвучала напередодні сьогоднішнього саміту», - підкреслила Олена Кондратюк.

Вона нагадала, що Погоджувальна рада відбувається в день проведення саміту НАТО у Брюсселі, а напередодні народні депутати брали участь у Молодіжному Київському Безпековому форумі. Цей захід об’єднав українську молодь, політиків і дипломатів у спільному баченні майбутнього України, як країни-члена НАТО. На форумі також говорилося про необхідність надання вже найближчим часом плану дій з членства НАТО для України.

«Верховна Рада так само очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції та заяви Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України та посилення політики відкритих дверей. Проте одних лише заяв уже замало – потрібні рішучі та реальні кроки, які б продемонстрували відданість НАТО тим принципам і обіцянкам, які були дані 13 років тому у декларації Бухарестського саміту», - зазначила віцеспікерка Олена Кондратюк.

За її словами, уже минуло достатньо багато років, щоб двері Альянсу для України не просто були відкритими на словах, але й у них можна було нарешті увійти.  Заступниця Голови також наголосила, що членство у НАТО має визначатися виключно відповідністю стандартам і рівнем готовності, а не міжнародною кон‘юнктурою чи бажанням менше дратувати агресора.

«Я переконана - Україна відповідає критеріям щодо надання ПДЧ. Ми готові негайно приступити до реалізації плану дій у разі ухвалення такого рішення. Зараз існує лише одне питання: коли ми будемо в НАТО і що ще мають зробити ключові державні інституції: Верховна Рада, Президент та Уряд для прискорення євроатлантичної інтеграції України», - зазначила Олена Кондратюк.

Вона додала, що Парламент і профільні комітети має достатньо експертних знань, аби до кінця 2021 року законодавчо підтримати усі необхідні для євроатлантичної інтеграції України зміни.

«Сподіваюся, що спільними зусиллями за участі усіх профільних комітетів Верховної Ради до кінця 2021 року буде повністю ухвалено п’ять базових законів євроатлантичного пакету. Поруч з уже прийнятими актами про «Про розвідку» і «Про оборонні закупівлі», мають бути ухвалені закон «Про СБУ», а також закони про державну таємницю та про цивільний демократичний контроль», - уточнила Заступниця Голови Верховної Ради.

Вона також закликала до активізації міжпарламентської співпраці з країнами-членами НАТО для посилення євроінтеграційних прагнень України.

«Маємо добре попрацювати, щоб у травні 2022 року на найвищому організаційному рівні прийняти у Києві весняну сесію Парламентської Асамблеї НАТО. На жаль, її проведенню раніше перешкодила пандемія коронавірусу», - сказала Олена Кондратюк.

На переконання Заступниці Голови Верховної Ради, у країнах НАТО мають чітко усвідомили, що без підтримки України як демократичної країни, яка на рівні Конституції обрала свій євроатлантичний курс інтеграції, – Європа ніколи не буде у безпеці.