Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 червня 2021, 16:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Проблемні питання усиновлення обговорено на засіданні ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання

Питання усиновлення обговорено під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.

Відкриваючи засідання, голова ТСК Павло Сушко зазначив, що реформа деінституціалізації, яка проводиться відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки, передовсім мала на меті подолання сирітства, надання послуг сім’ям у складних життєвих обставинах, щоб діти через скруту батьків не потрапляли до інтернатів. «І кількість дітей, усиновлених або влаштованих в сімейні форми виховання, кількість дітей, яких змогли вивести з інтернатних закладів, є об’єктивним критерієм успішності реформи. Тому нам важливо дослідити і як реалізується в нашій країні право дитини на усиновлення, і чи здатні дорослі реалізувати свої можливості усиновити дитину або надати дитині можливість зростати у прийомній сім’ї», - сказав голова ТСК. При цьому він наголосив: «Всі діти повинні мати родину. Родину, яка спроможна забезпечити гармонійний розвиток дитини, надати турботу та захист. На мою думку, це є головою метою державної політики в сфері захисту прав дітей». Павло Сушко нагадав, що «державою ще у 2014 році отримано позику Світового банку, розмір якої зараз становить 600 млн дол США, та яка повинна використовуватися на підвищення ефективності соціальної допомоги та системи соціальних послуг в Україні для малозабезпечених сімей, підтримки поступової деінституціалізації послуг по догляду за дітьми та зміцнення адміністрування надання як соціальної допомоги, так і соціальних послуг».

«Тому слідча комісія розбирається, чи так все добре у нас в країні з усиновленням, що єдина категорія дітей, яких залишилося деінституціалізувати, – це діти, які навчаються у спеціальних школах», - наголосив Павло Сушко. Він повідомив, що до участі у засіданні запрошені керівництво обласних державних адміністрацій, начальники служб у справах дітей та директори обласних центрів соціальних служб.

Під час засідання із доповіддю-презентацією про стан усиновлення в Україні і проблеми, пов’язані з ним, виступив Юрій Павленко. У свою чергу, Лариса Білозір повідомила про випадки корупції у системі усиновлення.

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина поінформувала про проведений моніторинг. Вона повідомила про випадки відсутності соціального супроводу у сфері опіки і піклування, а це саме та форма влаштування, в якій перебуває найбільша кількість дітей в Україні. За її словами, виявлено багато проблем у стосунках між дітьми і їхніми опікунами/піклувальниками, також значна кількість опікунів не отримує державну допомогу. Щодо прийомних сімей та ДБСТ, то тут спостерігається неякісний підбір батьків-вихователів, не проводиться підготовка вихователів, індивідуальні особливості дитини не враховуються. «У закритому інституційному закладі дитина перебуває сам на сам із системою. Наявне неякісне надання освітніх послуг у спеціальних закладах, виявлені випадки, коли уроки проводились формально, відтак, з такого інтернатного закладу дитина виходить неконкурентоспроможною. У інтернатних закладах відсутнє медичне обладнання для надання реабілітаційних послуг. Діти в дитячих притулках перебувають і після досягнення повноліття, в ЦСПР діти перебувають довший термін, ніж передбачено законодавством. Діти в інтернатних закладах не поінформовані про свої права. Педагоги не завжди враховують важкий досвід дітей і не намагаються знайти з ними психологічний контакт. По більшості дітей, по яких ведеться судовий розгляд, відмічається затягування справ», - сказала Аксана Філіпішина. Що стосується приватних дитячих закладів, то у Представника Уповноваженого є інформація від Мінсоцполітики про 16 таких закладів. Аксана Філіпішина також озвучила, які скарги надходили до офісу Уповноваженого. Також вона розповіла, яким чином діти з інституційних закладів потрапляють за кордон, які порушення при цьому відбуваються.

Заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов поінформував про роботу прокуратури в розрізі порушень прав дітей, повідомив про кількість кримінальних проваджень і виявлені порушення.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна акцентувала увагу на проблемах із процедурою усиновлення, яку необхідно змінювати, і чітко визначити, хто цим має займатися, а саме, облдержадміністрації. Марина Лазебна поділилася планами запровадження єдиного соціального реєстру.

Під час засідання було заслухано інформацію офіційних представників Київської, Сумської та Донецької областей.

За результатами обговорення було прийнято рішення: надати рекомендації Кабінету міністрів України, Міністерству соціальної політики, Міністерству освіти і науки, Міністерству охорони здоров’я України та органам виконавчої влади регіонів України; звернутися до Генпрокуратури з проханням проаналізувати факти порушень, озвучених на засіданні ТСК, зокрема, з’ясувати обставини інциденту у Березківській школі-інтернаті Миколаївської області; доручити члену ТСК виїхати у Сумську область для вивчення озвучених на засіданні проблем.