Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
03 червня 2021, 13:48

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулося засідання депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою

Депутатська група Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою провела чергове засідання 3 червня.

Народні депутати обговорили результати моніторингових візитів до місць компактного проживання національних меншин, необхідність захисту прав громадян, які перебувають у місцях несвободи в Грецькій Республіці, питання активізації туризму між Україною і Грецькою Республікою та можливості лібералізації правил перетину кордону для громадян обох держав, одночасно забезпечуючи безпечний проїзд під час пандемії.

Співголова депутатської групи, Голова Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець поінформував про результати зустрічей з представниками національних меншин у місцях компактного проживання, які відбулися 24-31 травня.

«Ми розпочали зустрічі в Донецькій області, саме там, де живуть азовські греки, завершили в Ужгороді, на Закарпатті. Відвідали Одеську, Запорізьку, Чернівецьку області. Це була перша така поїздка. Будемо пропонувати розпочати аналогічні моніторингові візити зі сходу на захід через північні області – у Луганській, Харківській, Чернігівській, Сумській області та завершимо у Львівській області», - зазначив Дмитро Лубінець.

Він додав, що зараз триває робота над законопроектом про національні меншини та анонсував обговорення проекту Закону, що відбудеться 4 червня.

Співголова депутатської групи Тетяна Плачкова акцентувала увагу на необхідності активізації зусиль у напрямі вирішення проблеми перебування понад 160 українців у місцях несвободи в Греції. Народні депутати підкреслили важливість координації зусиль з Міністерством закордонних справ, з Міністерством юстиції, з Уповноваженим Верховної Ради з прав людини та з грецькою стороною.

«Це складне питання, яке не вирішується уже декілька років. Важливо через механізм екстрадиції повернути українських моряків, які потрапили в пастку нелегальної міграції», - додав Дмитро Лубінець.

Співголова робочої групи Тетяна Плачкова зазначила, що депутатська група підготувала звернення до Уряду Греції щодо продовження можливості українцям подорожувати за наявності ПЛР-тестів.

За результатами обговорення народні депутати взяли до відома інформацію про результати моніторингових візитів, ухвалили звернення до Прем’єр-міністрів України та Грецької Республіки стосовно вжиття додаткових заходів, спрямованих на активізацію туризму між Україною і Грецькою Республікою, а також до Міністерства закордонних справ України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини про необхідність захисту прав громадян України, які перебувають у місцях несвободи в Грецькій Республіці.