Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
31 травня 2021, 16:21

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Україна має запровадити персональні санкції проти представників режиму Лукашенка, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

У Верховній Раді уважно стежать за розвитком подій в сусідній Білорусі та планують цього тижня розглянути проект Постанови №5560 про «Звернення до Організації Об'єднаних Націй, Європейської Комісії, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, урядів і парламентів держав світу про визнання режиму Лукашенка у Республіці Білорусь таким, що становить загрозу міжнародній безпеці».

Про це під час Погоджувальної ради депутатських фракцій так груп повідомила Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк. «Хочу доєднатись до цієї Постанови, в якій український Парламент висловлює вимоги до влади Республіки Білорусь щодо припинення незаконного переслідування опозиції, журналістів, негайного звільнення Романа Протасевича та інших політичних в’язнів», - зазначила вона.

За словами віцеспікерки, Верховна Рада також закликає посилити тиск на Білорусь, у тому числі шляхом запровадження обмежувальних заходів (санкцій) проти діячів режиму Олександра Лукашенка. На переконання О. Кондратюк, ця постанова має бути якнайшвидше розглянута і підтримана Верховною Радою вже у вівторок, бажано конституційною більшістю голосів.

Водночас, закликаючи міжнародні та європейські організації, уряди і парламенти держав світу застосувати санкції проти режиму Лукашенка, Україна має сама подавати приклад такої солідарності, переконана віцеспікерка.

«Тому варто звернутися до Президента і Ради національної безпеки та оборони України з проханням визначити перелік і терміново застосувати санкції проти конкретних осіб з оточення Лукашенка, а також чиновників, безпосередньо причетних до актів державного тероризму, систематичного порушення прав людини, переслідування та ув’язнення журналістів і політичних опонентів режиму», - наголосила Олена Кондратюк.

Окрім того, влада України має захистити права українців, які перебувають на території Білорусі, або планують повернутися додому.

«Знаємо, що є українські пацієнти, які очікують на операції в білоруських лікарнях. Тому звертаємось до Уряду та Міністерства охорони здоров’я з проханням забезпечити можливість лікування або підшукати альтернативу для проведення операцій для кожного українця, який не зможе цього зробити в Білорусі через посилення санкцій. МЗС має допомогти всім громадянам України, які цього потребують, безпечно повернутися додому з території Білорусі», - зауважила Олена Кондратюк.