Новини

14 жовтня 2021, 12:31

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять загиблих за Україну

докладніше
14 жовтня 2021, 08:00

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня захисників і захисниць України

докладніше
13 жовтня 2021, 17:54

Руслан Стефанчук вручив відзнаки за вагомий особистий внесок у розбудову Української Держави

докладніше
13 жовтня 2021, 16:33

Руслан Стефанчук: Швеція приділяє пріоритетну увагу питанням протидії російській агресії

докладніше
13 жовтня 2021, 15:15

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 14:45

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за прояви антисемітизму

докладніше
13 жовтня 2021, 14:21

Руслан Стефанчук вручив сертифікати на парламентські стипендії 53 курсантам-відмінникам

докладніше
13 жовтня 2021, 12:35

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - вересні 2021 року

докладніше
13 жовтня 2021, 11:44

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки до другого читання законопроекту щодо формування прожиткового мінімуму в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 11:16

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України

докладніше
13 жовтня 2021, 10:12

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»

докладніше
12 жовтня 2021, 17:11

Руслан Стефанчук та Катаріна Матернова обговорили поглиблення інтеграції між Україною та ЄС

докладніше
12 жовтня 2021, 16:09

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції»

докладніше
12 жовтня 2021, 13:22

Руслан Стефанчук: Ми стоїмо на порозі істотного оновлення Цивільного кодексу України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
20 травня 2021, 17:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася зустріч депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Князівством Монако з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Франції Вадимом Омельченком

 
19 травня відбулася перша зустріч народних депутатів - членів депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Князівством Монако з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Франції Вадимом Омельченком.

Надзвичайного і Повноважного Посла України у Франції привітали народні депутати: співголова депутатської групи Олена Мошенець, заступник співголови групи Михайло Лаба, секретар групи Вячеслав Рубльов. На зустрічі були присутні також члени депутатської групи Валерій Стернійчук, Володимир Гевко, Ольга Саладуха.

«Робоча зустріч - це чудова можливість налагодити міжпарламентські зв’язки, поділитися своїм досвідом і напрацюваннями та дізнатися про досвід наших колег з Князівства Монако», - зазначила Олена Мошенець.

Секретар депутатської групи Вячеслав Рубльов висловив сподівання, що спільна робота позитивно впливатиме на економічну, політичну та інші види співпраці між двома країнами.

Члени групи висловили зацікавленість у досвіді Князівства Монако у сфері децентралізації, енергетики, інфраструктури, безпеки, туризму, культури тощо.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко, своєю чергою, подякував за організацію зустрічі й висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю. Він зазначив, що завдяки групі міжпарламентських зв’язків відносини між Україною та Князівством Монако активно розвиватимуться, а також запропонував народним депутатам об’єднати зусилля для презентації України як партнера та країни, з якою вигідно співпрацювати.

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції коротко поінформував народних депутатів України про політичний устрій, особливості соціальної та культурної сфери Князівства Монако, його історію, а також про можливості співпраці між двома країнами.

Він зазначив, що Князівство Монако послідовно підтримує всі ініціативи ООН, спрямовані захищати територіальну цілісність та суверенітет України.

Розвиток українсько-монегаських відносин відбувається в межах й інших міжнародних організацій: ЮНЕСКО, Парламентської асамблеї Ради Європи, Міжнародного бюро виставок тощо.

Довідка. Відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини 1961 року дипломатичні представництва засновуються на взаємній згоді між державами. Договір між Україною та Князівством Монако про встановлення дипломатичних відносин укладено 26 липня 2007 року. Відтоді контакти між державами підтримуються через посольство України в Парижі.

Депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Князівством Монако створено 5 грудня 2019 року. Співголовами групи обрано членів фракції Політичної партії «Слуга Народу» Олену Мошенець та Олену Копанчук.