Новини

11 червня 2021, 18:14

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики тривають публічні консультації щодо законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)»

докладніше
11 червня 2021, 17:48

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

докладніше
11 червня 2021, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу

докладніше
11 червня 2021, 16:00

Проблемні питання усиновлення обговорено на засіданні ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання

докладніше
11 червня 2021, 15:30

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам

докладніше
11 червня 2021, 14:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про діяльність Державного агентства лісових ресурсів у 2021 році

докладніше
11 червня 2021, 14:12

Український Парламент має об’єднатися і законодавчо підтримати всі необхідні зміни для інтеграції України в НАТО, ­– Віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
11 червня 2021, 14:11

Руслан Стефанчук узяв участь в урочистостях з нагоди 230-ї річниці Конституції 3 травня

докладніше
11 червня 2021, 13:32

Дмитро Разумков розраховує на зусилля для проведення реформ як з боку центральної, так і місцевої влади

докладніше
11 червня 2021, 13:31

Дмитро Разумков: Влада повинна зробити все для підтримки української промисловості

докладніше
11 червня 2021, 13:30

Дмитро Разумков: Українська економіка потребує вакцини, що допоможе їй подолати наслідки пандемії COVID-19

докладніше
11 червня 2021, 13:29

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відвідав Яворівський полігон

докладніше
11 червня 2021, 13:28

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою найбільшої медичної установи Львова

докладніше
11 червня 2021, 13:23

Голова Парламенту відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 травня 2021, 20:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

19 травня відбулося засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія.

 

 

Засідання було присвячене спільному для України, Болгарії та інших слов’янських країн святу - Дню слов’янської писемності і культури, яке відзначається щорічно 24 травня в День святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – авторів слов’янської абетки, що відіграли видатну роль у розвитку і становленні слов'янської письменності,  літератури і культури. У Болгарії воно має назву День болгарської освіти, культури та слов’янської писемності та є національним святом.

У ході засідання були розглянуті й інші питання, зокрема, члени групи дружби зосередились на необхідності вжиття додаткових заходів, спрямованих на активізацію туризму між Україною і Республікою Болгарія.

Станом на сьогодні Республіка Болгарія є однією з небагатьох країн світу, яка відкрита і радо вітає українських туристів. Українські громадяни входять до списку найчисельніших туристів, які відвідують Болгарію.

«Ми глибоко переконані в необхідності активізації туризму між Україною і Болгарією та радо вітаємо ініціативу Міністерства охорони здоров'я цієї країни, згідно з якою українські туристи можуть зараз подорожувати за умови негативного ПЛР-тесту чи експрес-тесту на наявність антигена. Крім того, уже зараз Болгарія готова визнавати сертифікати вакцинації, які незабаром будуть запроваджені Урядом. У той же час, пандемія змушує нас до пошуку нових форм співробітництва, зокрема, у сфері туризму», - зазначила співголова депутатської групи, народний депутат України Тетяна Плачкова.

З цією метою депутатська група прийняла рішення про звернення до Прем'єр-міністрів України та Республіки Болгарія з пропозицією віднайти можливість для розширення транспортного сполучення між двома державами, у тому числі через збільшення регулярних і чартерних рейсів. Крім того, у зверненні йтиметься про подальшу лібералізацію правил перетину кордону для громадян обох країн з обов’язковим дотриманням правил безпеки під час пандемії COVID-19.

Також на засіданні члени депутатської групи прийняли рішення про звернення до Міністра внутрішніх справ України про необхідність його особистого контролю за ходом  досудового розслідування умисного пошкодження меморіального комплексу «Хану Кубрату» на Полтавщині.

«Україна має продемонструвати невідворотність покарання за подібні ганебні вчинки», - наголосили учасники засідання.

Систематичні засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія свідчать про незмінно дружні відносини між двома країнами та націлені на їх поглиблення.