Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
19 травня 2021, 20:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

19 травня відбулося засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія.

 

 

Засідання було присвячене спільному для України, Болгарії та інших слов’янських країн святу - Дню слов’янської писемності і культури, яке відзначається щорічно 24 травня в День святих рівноапостольних Кирила і Мефодія – авторів слов’янської абетки, що відіграли видатну роль у розвитку і становленні слов'янської письменності,  літератури і культури. У Болгарії воно має назву День болгарської освіти, культури та слов’янської писемності та є національним святом.

У ході засідання були розглянуті й інші питання, зокрема, члени групи дружби зосередились на необхідності вжиття додаткових заходів, спрямованих на активізацію туризму між Україною і Республікою Болгарія.

Станом на сьогодні Республіка Болгарія є однією з небагатьох країн світу, яка відкрита і радо вітає українських туристів. Українські громадяни входять до списку найчисельніших туристів, які відвідують Болгарію.

«Ми глибоко переконані в необхідності активізації туризму між Україною і Болгарією та радо вітаємо ініціативу Міністерства охорони здоров'я цієї країни, згідно з якою українські туристи можуть зараз подорожувати за умови негативного ПЛР-тесту чи експрес-тесту на наявність антигена. Крім того, уже зараз Болгарія готова визнавати сертифікати вакцинації, які незабаром будуть запроваджені Урядом. У той же час, пандемія змушує нас до пошуку нових форм співробітництва, зокрема, у сфері туризму», - зазначила співголова депутатської групи, народний депутат України Тетяна Плачкова.

З цією метою депутатська група прийняла рішення про звернення до Прем'єр-міністрів України та Республіки Болгарія з пропозицією віднайти можливість для розширення транспортного сполучення між двома державами, у тому числі через збільшення регулярних і чартерних рейсів. Крім того, у зверненні йтиметься про подальшу лібералізацію правил перетину кордону для громадян обох країн з обов’язковим дотриманням правил безпеки під час пандемії COVID-19.

Також на засіданні члени депутатської групи прийняли рішення про звернення до Міністра внутрішніх справ України про необхідність його особистого контролю за ходом  досудового розслідування умисного пошкодження меморіального комплексу «Хану Кубрату» на Полтавщині.

«Україна має продемонструвати невідворотність покарання за подібні ганебні вчинки», - наголосили учасники засідання.

Систематичні засідання депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Болгарія свідчать про незмінно дружні відносини між двома країнами та націлені на їх поглиблення.