Новини

18 червня 2021, 11:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
18 червня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 червня

докладніше
18 червня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше
17 червня 2021, 18:29

Питання дотримання процедур надання містобудівних умов і обмежень заслухано під час засідання Тимчасової слідчої комісії

докладніше
17 червня 2021, 17:00

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти за основу та в цілому проект Закону про корінні народи України (відео)

докладніше
17 червня 2021, 15:41

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки

докладніше
17 червня 2021, 15:24

Руслан Стефанчук: Ефективне управління закладами освіти та державним майном є запорукою сталого та належного розвитку освітнього потенціалу закладами освіти

докладніше
17 червня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 червня 2021, 14:58

Прийнято за основу проект Закону "Про особливості надання електронних публічних послуг"

докладніше
17 червня 2021, 14:47

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо створення умов для виконання угод про врегулювання спору (мирових угод), укладених між іноземним суб'єктом та державою Україна"

докладніше
17 червня 2021, 14:40

Прийнято за основу проект Закону "Про страхування"

докладніше
17 червня 2021, 14:34

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

докладніше
17 червня 2021, 14:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні"

докладніше
17 червня 2021, 14:02

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 травня 2021, 16:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

Питання удосконалення законодавчого регулювання умов для фінансової самостійності бюджетів місцевого самоврядування та спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулося 11 травня.
     Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков нагадав, що Консультативна рада відновила свою роботу в минулому році, але пандемія коронавірусу внесла серйозні корективи у її роботу. Незважаючи на це, обговорення проблем розвитку місцевого самоврядування тривало.
     За словами Голови Верховної Ради, склад Консультативної ради оновився і представлена вся Україна, що допоможе якісно комунікувати,  шукати компроміси та спільно працювати на користь держави.
     «Важливим питанням залишається фінансова спроможність територіальних громад, адже саме вона є ключовою для розвитку територій. Маємо враховувати інтереси держави та громадян, які живуть на різних територіях», - зазначив Дмитро Разумков.
     За його словами, реформа децентралізації створює можливості, але водночас додає відповідальності регіонам.
     Він зауважив, що пандемія коронавірусу серйозно впливає не лише на здоров’я людей, а й на економіку України. «Держава повинна захищати інтереси вітчизняних виробників і сконцентрувати зусилля на створення робочих місць. Наприклад, законопроект про індустріальні парки дозволить залучати інвестиції», - наголосив Дмитро Разумков.
     Перший заступник Голови Верховної Ради Руслан Стефанчук у своєму виступі порушив питання необхідності консолідації роботи Консультативної групи з іншими робочими групами з цих питань, а також закликав присутніх долучатися до напрацювання законопроекту про місцевий референдум.

     У свою чергу, Голова Комітету з питань бюджету Юрій Арістов зазначив, що у 2021 році виникає невідповідність у фінансуванні районних рад. Тому за його словами, першочерговим кроком є чітке розмежування повноважень між органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.
     Питання необхідності проведення реформи місцевих податків порушив Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, 13 законопроектів з цього питання, які пропонують різні моделі реформування місцевих податків, перебувають на розгляді в Комітеті.
    
Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що необхідно створювати мотивацію для органів місцевої влади нарощувати фінансовий потенціал. За його словами, 1463 місцеві бюджети мають прямі бюджетні відносини з державним бюджетом.
     Пріоритети децентралізації окреслив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Він нагадав, що реформа децентралізації визнана однією з найуспішніших і її кінцевою метою є формування спроможних громад.
     Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан наголосив на необхідності створення справедливих і чесних правил гри для надання якісних послуг.
     Голова Всеукраїнської асоціації громад Микола Фурсенко звернув увагу на необхідність підтримки фермерських господарств.
     Представники місцевого самоврядування окреслили ключові проблеми регіонів, зокрема в сфері охорони здоров’я, наданні послуг, необхідності забезпечення фінансами делегованих повноважень, ухвалення окремих законопроектів, що сприятимуть розвитку громад і підвищенню їхньої фінансової спроможності.
     «Проблем дійсно є чимало. Їхнє вирішення можливе лише спільними зусиллями. Для людей ми всі є влада, людям важливо, щоб було світло, гаряча вода, ремонтувалися дороги та були створені умови для комфортного життя», - підсумував Голова Верховної Ради Дмитро Разумков.
     За результатами обговорення учасники засідання Консультативної ради ухвалили рішення опрацювати висловлені пропозиції.

     Участь у роботі Консультативної ради взяли представники усіх депутатських фракцій і груп, Офісу Президента України, органів місцевого самоврядування та профільних асоціацій.
Довідково: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування є постійно діючим консультативно-дорадчим колегіальним органом при Голові Верховної Ради України.
Її основними завданнями є: аналіз державної політики щодо місцевого самоврядування, обговорення актуальних питань розвитку місцевого самоврядування в Україні; пошук оптимальних шляхів подальшого розвитку місцевого самоврядування, спрямованих на гармонійне поєднання централізації і децентралізації публічної влади з метою збалансованого соціально-економічного розвитку регіонів та територіальних громад тощо.