Новини

14 травня 2021, 14:03

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну у новій редакції

докладніше
14 травня 2021, 12:41

Дмитро Разумков вручив дипломи молодим вченим-стипендіатам Верховної Ради України

докладніше
14 травня 2021, 12:39

Відбулася урочиста церемонія вручення дипломів стипендіатів Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук

докладніше
14 травня 2021, 11:15

Дмитро Разумков: Щоб досягти успіху - центральна та місцева влада повинні якісно співпрацювати

докладніше
14 травня 2021, 10:00

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації слухань на тему: «Державна регіональна політика: виклики, ризики, можливості»

докладніше
14 травня 2021, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 травня

докладніше
13 травня 2021, 18:36

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів на Житомирщині круглий стіл з питань сприяння зайнятості населення

докладніше
13 травня 2021, 17:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету законопроект щодо терміну діяльності ТСК Парламенту (відео)

докладніше
13 травня 2021, 16:00

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо платіжних послуг

докладніше
13 травня 2021, 15:55

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо доступу до технічних умов та їх оприлюднення

докладніше
13 травня 2021, 15:28

Комітет з питань інтеграції України до ЄС заслухав звіти міністерств щодо заходів на виконання Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс»

докладніше
13 травня 2021, 15:22

Голова Верховної Ради України та Спікер Сеймасу Литви відвідали КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адміністративній межі з Кримом

докладніше
13 травня 2021, 14:34

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований проект Закону «Про державний екологічний контроль»

докладніше
13 травня 2021, 14:28

Представники Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч з членами Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Італійської Республіки

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 квітня 2021, 18:16

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

 

У вівторок, 20 квітня ц.р. відбулось пленарне засідання дев’ятої сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ під головуванням спів-президентів ПА Євронест Андріуса Кубіліуса та Маки Ботчорішвілі.

Андріус Кубіліус зазначив, що проведення 9-ї сесії Парламентської Асамблеї є актуальним через значну кількість подій у країнах Східного Партнерства. Мака Ботчорішвілі підкреслила, що найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки та наголосила, що необхідно відкрити новий горизонт співпраці та посилити політичний діалог, щоб відреагувати на індивідуальні потреби кожної країни.

Відкриваючи засідання, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив, що ПА ЄВРОНЕСТ є унікальною платформою для ефективного обміну думками, вироблення спільного плану дій на майбутнє, а також вона може стати майданчиком для координації дій з метою боротьби зі спільними викликами, такими як пандемія COVID-19, її наслідки та безпекові питання. Дмитро Разумков подякував європейським партнерам за сталу підтримку України та підкреслив, що важливо не дозволити Росії надалі дестабілізувати ситуацію в регіоні. Голова Парламенту підтвердив відданість України європейським цінностям та наголосив на проєвропейському векторі держави.

Президент Європейського Парламенту Девід Сассолі, відкриваючи захід, зазначив, що Східне Партнерство посилює міцні зв’язки між державами та сприяє поширенню спільних цінностей, поваги до верховенства права та зміцненню демократії, адже саме такі цінності є запорукою політичного, соціального та економічного розвитку. Президент Європейського Парламенту наголосив на необхідності спільної відданості та солідарності країн для боротьби з викликами, що постають перед ними. Девід Сассолі закликав держави робити все можливе, щоб підтримувати мир за допомогою дипломатії та діалогу, і висловив занепокоєння щодо нарощування російських військ на кордоні з Україною. Він наголосив, що Росія повинна дотримуватися міжнародних принципів,  зупинити провокації і зробити крок назад.

З вітальними словами також виступили спікери парламентів Словенії, Португалії, Вірменії, Грузії, а також  Комісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї, в.о. керуючого директора Європейської Комісії від імені Високого Представника з питань закордонних справ та політики безпеки/Віце-президента Люк Девін.

«Українська делегація сподівається, що ПА ЄВРОНЕСТ і далі продовжуватиме засуджувати агресивну політику Росії щодо її сусідніх країн -  України, Грузії та Молдови», - наголосив Голова постійної делегації Верховної Ради України в ПА ЄВРОНЕСТ Іван Крулько.

Керівник делегації зазначив, що вже восьмий рік триває російська військова агресія на території України та окупація Криму і Донбасу, внаслідок чого 14 тисяч людей загинуло, 24 тисячі поранено, а понад 4 мільйони потребують гуманітарної допомоги. Іван Крулько підкреслив, що не зважаючи на зусилля України перезавантажити Мінський переговорний процес, Росія активно блокує діяльність Тристоронньої контактної групи та зустрічі в «Нормандському форматі». Натомість Росія посилює свою військову присутність та розміщує 28 батальйонів тактичних військ уздовж кордону з Україною та на території тимчасово окупованого Криму.

Іван Крулько висловив сподівання, що проект резолюції ПА ЄВРОНЕСТ з рекомендаціями Саміту Східного Партнерства стосовно нових перспектив європейської інтеграції у довгостроковій стратегії ЄС щодо країн Східного Партнерства буде схвалено.

У ході пленарного засідання дев’ятої сесії Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ також відбулися дебати на тему: «Відновлення та перспективи демократизації Східного Партнерства після COVID-19» та презентації схвалених резолюцій з питань посилення демократичних процесів, енергетичної незалежності, охорони здоров’я та якості життя, синергії між освітою та економікою ЄС та країн Східного Партнерства.