Новини

14 травня 2021, 11:15

Дмитро Разумков: Щоб досягти успіху - центральна та місцева влада повинні якісно співпрацювати

докладніше
14 травня 2021, 10:00

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації слухань на тему: «Державна регіональна політика: виклики, ризики, можливості»

докладніше
14 травня 2021, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 14 травня

докладніше
13 травня 2021, 18:36

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів провів на Житомирщині круглий стіл з питань сприяння зайнятості населення

докладніше
13 травня 2021, 17:00

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України рекомендує прийняти за основу з урахуванням пропозицій Комітету законопроект щодо терміну діяльності ТСК Парламенту (відео)

докладніше
13 травня 2021, 16:00

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо платіжних послуг

докладніше
13 травня 2021, 15:55

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо доступу до технічних умов та їх оприлюднення

докладніше
13 травня 2021, 15:28

Комітет з питань інтеграції України до ЄС заслухав звіти міністерств щодо заходів на виконання Рекомендацій комітетських слухань на тему: «Європейський зелений курс»

докладніше
13 травня 2021, 15:22

Голова Верховної Ради України та Спікер Сеймасу Литви відвідали КПВВ «Чонгар» і «Каланчак» на адміністративній межі з Кримом

докладніше
13 травня 2021, 14:34

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований проект Закону «Про державний екологічний контроль»

докладніше
13 травня 2021, 14:28

Представники Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва провели зустріч з членами Комітету у закордонних справах Палати депутатів Парламенту Італійської Республіки

докладніше
13 травня 2021, 14:00

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо військового поховального ритуалу

докладніше
13 травня 2021, 11:30

Заява народних депутатів України, членів групи дружби Україна - Ізраїль щодо загострення ситуації на Близькому Сході

докладніше
13 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 13 травня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 квітня 2021, 16:21

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Українська делегація бере участь у весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі

 

19-22 квітня у зв'язку із карантинними обмеженнями близько ста делегатів працюватимуть у ПАРЄ у «гібридному» режимі, який передбачає як фізичну, так і дистанційну присутність депутатів.

Згідно з порядком денним сесії, до делегатів у форматі відеоконференції звернеться канцлер Німеччини Ангела Меркель як представник головуючої у Комітеті міністрів Ради Європи країни.

Також порядком денним передбачено виступ Президента Європарламенту Девіда Сассолі, Президента Молдови Маї Санду та Генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.

Під час весняної сесії Комісар Ради Європи з прав людини Дуня Міятович представить доповідь про свою діяльність за 2020 рік.

Асамблея також проведе церемонію вручення правозахисної премії ім. Вацлава Гавела.

Серед актуальних питань порядку денного на сесію винесені й термінові дебати про арешт у січні 2021 року російського опозиційного політика Олексія Навального, а також щодо функціонування демократичних інститутів у Туреччині. Ці дебати передбачають ухвалення резолюцій.

За умови включення до порядку денного, ПАРЄ планує обговорити такі питання: «COVID-дозволи або сертифікати: захист основоположних свобод і правові наслідки», а також «Вірменські полонені та інші в’язні війни».

Основний порядок денний весняної сесії включає дебати і ухвалення резолюцій:

 -щодо бачення Асамблеєю стратегічних пріоритетів Ради Європи;

- порушення прав людини та необхідності виборчої реформи у Білорусі;

- оподаткування у сфері цифрової економіки;

- дискримінації людей із хронічними захворюваннями;

- захисту прав людини серед національних меншин;

- європейської політики відносно діаспор.

 У понеділок представники Постійної делегації у ПАРЄ зустрілися з Комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович.

За інформацію керівника української делегації у ПАРЄ Марії Мезенцевої  під час зустрічі порушувались питання щодо:

- стану прав людини в окупованому Криму і ОРДЛО

- реальних випадків зникнення та незаконних арештів, зокрема Олега Шевандіна та Владислава Єсипенка

- захисту прав кримських татар, а також відміни рішення РФ щодо визнання Меджлісу терористичною організацією.

Дуня Міятович висловила стурбованість та занепокоєння правами кримчан, зокрема випадками примусової паспортизації, що порушує загальні принципи та норми міжнародного гумінатарного права, а також Указ Президента РФ від 20.03.2020 щодо заборони володіти іноземцям землею в Криму - що прямо порушує Протокол І до ЄКПЛ про право на власність.

Представники української делегації домовились працювати над підготовкою візиту пані Комісара на тимчасово окуповані українські території, що, на переконання Марії Мєзенцевої, стане сильним сигналом для усієї правозахисної спільноти.

За інформацією Марії Мєзенцевої, Комісар з прав людини закликала Україну ратифікувати Стамбульську конвенцію.

За домовленістю українські депутати і надалі будуть інформувати  Комісара про ситуацію з правами людини на окупованих територіях.

 За словами народного депутата України Олексія Гончаренка, українська делегація фізично присутня на засіданні у Страсбурзі у повному складі, російська ж делегація бере участь у сесії ПАРЄ дистанційно.