Новини

12 травня 2021, 16:50

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

докладніше
12 травня 2021, 16:39

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

докладніше
12 травня 2021, 14:01

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

докладніше
12 травня 2021, 13:56

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

докладніше
12 травня 2021, 13:20

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

докладніше
12 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 травня

докладніше
11 травня 2021, 20:40

Руслан Стефанчук: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування повинна формувати дієві рішення

докладніше
11 травня 2021, 16:45

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

докладніше
11 травня 2021, 16:12

Голова Верховної Ради: Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

докладніше
11 травня 2021, 15:50

Комітет з питань антикорупційної політики визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект Закону «Про території Смарагдової мережі»

докладніше
11 травня 2021, 12:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження максимального розміру заробітної плати окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації

докладніше
11 травня 2021, 10:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

докладніше
10 травня 2021, 09:00

Дмитро Разумков: Між Парламентом і місцевою владою має бути постійна та ефективна співпраця

докладніше
09 травня 2021, 10:40

Дмитро Разумков: Історію треба вчити, а не підлаштовувати під політичне сьогодення

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
15 березня 2021, 09:43

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Наша задача — закріпити на рівні закону принципи справедливого розподілу влади в Парламенті України

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук із представниками Європарламенту та Національного демократичного інституту обговорив хід парламентської реформи, зокрема, підготовку закону про парламентську опозицію.

У заході взяли участь колишній Президент Європейського Парламенту Пет Кокс і доповідач Європейського Парламенту по Україні Міхаель Ґалер.

«Наша задача - закріпити на рівні закону принципи справедливого розподілу влади в Парламенті. В Україні майже впродовж 30 років діяв принцип: переможцю дістається все. Ми хочемо змінити це й напрацювати модель, за якою буде дотримано максимальний баланс між коаліцією та опозицією. Саме тому для регламентації правового статусу парламентської опозиції ми запропонували внести відповідні зміни до Регламенту Верховної Ради України», — повідомив Руслан Стефанчук.

За його словами, існує кілька підходів до розуміння поняття «парламентська опозиція».

«Сьогодні маємо три підходи щодо визначення поняття «парламентська опозиція». Перший підхід: парламентська опозиція — це всі фракції та групи, які не увійшли до парламентської коаліції. Другий підхід полягає в тому, що опозиція має бути об’єднаною, як і коаліція. Третій підхід — опозицією є або друга за кількістю фракція, або кількісно більше об’єднання фракцій. Кожен із підходів має свої плюси та мінуси. Наразі ми зупинилися на першому підході, відповідно до якого парламентською опозицією є фракції та групи, які не увійшли до коаліції», — зазначив Перший заступник Голови Парламенту України.

Колишній Президент Європейського парламенту Пет Кокс поділився своїм баченням, орієнтуючись на спостереження за діяльністю Парламенту України. На його думку, переважна більшість парламентської опозиції абсолютно віддана Україні, хоча й не завжди розділяє погляди коаліції. Він висловив готовність поділитися досвідом і надати необхідну підтримку.

Доповідач Європейського Парламенту по Україні Міхаель Ґалер повідомив, що в західному світі також є різні підходи до визначення парламентської опозиції. У демократичному парламенті має бути дотримано баланс між коаліцією й опозицією. На його думку, важливо визначити права, які отримає парламентська меншість.

Учасники відеоконференції домовилися про проведення наступної зустрічі щодо обговорення питань, пов’язаних із парламентською опозицією та підвищенням якості законодавства України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України