Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
04 березня 2021, 15:34

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Скасування деяких актів радянського періоду суттєво очистить законодавство України

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу зареєстрований Першим заступником Голови Парламенту України Русланом Стефанчуком законопроект «Про дерадянізацію законодавства України» (реєстр. №4284).

«За 30 років незалежності України ми вперше вирішили провести одну з найбільш фундаментальних реформ і очистити українське законодавство від тих нормативно-правових актів, які не застосовуються на території України. Для досягнення поставлених цілей ми запропонували: перше – внести зміни до Кодексу законів про працю України та Житлового кодексу Української РСР; друге – скасувати дію нормативно-правових актів радянського періоду, визнати такими, що не застосовуються на території України акти органів державної влади й управління Союзу РСР Української РСР і (Української СРР)», - зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, майже 1500 законодавчих актів органів державної влади й управління Союзу РСР, Української РСР (Української СРР) пропонується визнати такими, що не застосовуються на території України. У законопроекті №4284 дається доручення Кабінету Міністрів України протягом наступних трьох років долучитися до процесу відрадянщення та систематизації українського законодавства, провести довгоочікувану інкорпорацію.

«Ми запропонували прибрати тільки законодавчий непотріб, яким так щедро захаращене українське законодавство. Скасування деяких актів радянського періоду суттєво очистить законодавство України. Ми лише скасуємо ті анахронізми – нормативно-правові акти, що не застосовуються на території України, а тільки створюють перешкоди на шляху до систематизації та підвищення якості законодавства незалежної України», - підкреслив політик.

Як зазначив Руслан Стефанчук, найближчим часом у Парламенті України буде зареєстрований законопроект про засади правотворчої діяльності в Україні.

«Цим проектом закону пропонується встановити єдиний законодавчо врегульований підхід до правотворчої діяльності та систематизації законодавства. Однак без приведення нормативно-правового масиву у відповідність до сучасних вимог ми не зможемо рухатися далі. Це надзвичайно важливий етап на шляху до підвищення якості законодавства, що є фундаментальною функцією Верховної Ради України», - наголосив Перший заступник Голови Парламенту України.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України