Новини

08 березня 2021, 07:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Міжнародним жіночим днем!

докладніше
05 березня 2021, 18:40

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

докладніше
05 березня 2021, 14:19

З 2 по 5 березня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
05 березня 2021, 14:13

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

докладніше
05 березня 2021, 13:10

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва затвердив пріоритети міжпарламентської співпраці Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
05 березня 2021, 13:07

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 березня 2021, 13:00

Прийнято за основу проект Закону "Про публічні консультації"

докладніше
05 березня 2021, 12:51

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу)"

докладніше
05 березня 2021, 12:36

Прийнято за основу проект Закону "Про мультимодальні перевезення"

докладніше
05 березня 2021, 11:53

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
05 березня 2021, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 березня

докладніше
05 березня 2021, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 5 березня

докладніше
04 березня 2021, 17:33

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьований текст законопроекту щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування

докладніше
04 березня 2021, 16:30

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 лютого 2021, 22:18

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Необхідно сформувати єдиний законодавчо врегульований підхід до правотворчої діяльності

 

Про необхідність формування єдиного законодавчо врегульованого  підходу до правотворчої діяльності розповів Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час презентації моніторингового звіту Міністерства юстиції України, за результатами проведеного у 2020 році моніторингу впровадження та аналізу ефективності прийнятих нормативно-правових актів.

«Кількість чинних нормативно-правових актів в Україні набагато перевищила один мільйон. 90 % законопроектів, які розглядаються Верховною Радою України, — це зміни та доповнення до чинного законодавства. Велика кількість законів обернено пропорційна їхній якості. І якщо збережуться такі тенденції, то ми і далі без єдиного системного підходу будемо продукувати величезну кількість нормативно-правових актів, які не забезпечують основного — якості українського законодавства», — закцентував Перший віцеспікер Парламенту України.

Руслан Стефанчук наголосив на необхідності насамперед позбутися законодавчого «сміття», потреба в якому вже давно відпала.

«Мною був зареєстрований законопроект «Про дерадянізацію законодавства України» (реєстр. № 4284). Ним скасовується понад тисячу актів законодавчих органів СРСР та УРСР. Крім цього, ми вже готові передати Кабінету Міністрів України понад 5000 актів Союзу РСР та Української РСР, які можна визнати такими, що не застосовуються на території України», — розповів політик.

Також, за його словами, обов’язковим етапом законодавчої діяльності є процес планування.

«Статтею 19–1 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» ми зобов’язали парламент щорічно затверджувати план законопроектної роботи. Починаючи з вересня 2020 року, Верховна Рада України спільно з Кабінетом Міністрів та Офісом Президента України працювала над Планом законопроектної роботи на 2021 рік, який був ухвалений нещодавно. Зараз ми завершуємо середньострокове планування на 3 наступні роки», — підкреслив Руслан Стефанчук.

Політик також розповів про нову практику формування законопроектів через концепції.

«Нещодавно ми представили Концепцію оновлення Цивільного кодексу України, на основі якої формуватимемо відповідний законодавчий акт. Ще один важливий момент: ми маємо ухвалювати ті законодавчі акти, які передбачені 92 статтею Конституції України. Після прийняття необхідно оцінювати результативність впливу та здійснювати контроль за належним виконанням ухвалених законодавчих актів. Якщо ці закони не досягли поставленої мети, ми маємо разом з Урядом проаналізувати причини та провести роботу над помилками», — зазначив він.

Насамкінець Перший заступник Голови Верховної Ради України розповів про підготовку законопроекту про засади правотворчої діяльності.

«23 дні хвороби на Covid-19 дали мені змогу попрацювати над підготовкою проекту закону про засади правотворчої діяльності. Ми хочемо запровадити нові обов’язкові правила, пов’язані з правотворчою діяльністю, і в результаті отримати єдиний законодавчо врегульований підхід до правотворчої діяльності та систематизації законодавства», — наголосив Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України