Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
05 лютого 2021, 14:27

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: На місцевих референдумах розглядатимуться лише питання, що належать до компетенції місцевої влади


Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука відбулося засідання Робочої групи з розробки проектів законів з питань народовладдя, де вперше було презентовано концепцію законопроекту про місцевий референдум.

«Законопроєкт про місцевий референдум є нагальним, адже маємо забезпечити контроль народу за владою, обраною на місцях. Ми вперше представляємо концепцію законопроекту про місцевий референдум. Текст законопроекту буде доопрацьовуватися за результатами дискусій в Робочій групі із залученням усіх зацікавлених осіб», — зазначив Перший віцеспікер Парламенту України.

Народні депутати України, провідні науковці та експерти розповіли про своє бачення щодо предмету місцевого референдуму, суб’єктів ініціювання, території, часу, забезпечення підготовки та проведення місцевих референдумів, правових наслідків, гарантій і запобіжників.

Розробниками концепції запропоновано, щоб питання, які не можуть бути предметом референдуму, були дещо розширені та доповнені з урахуванням компетенцій місцевої влади.

«До цих компетенцій не належать питання відокремлення, виділення чи самоорганізації. На місцевих референдумах можуть розглядатися питання, які стосуються господарства або кращого забезпечення життя на рівні відповідних адміністративно-територіальних одиниць. Для решти існує всеукраїнський референдум», — наголосив Руслан Стефанчук.

Не оминули й питання регулювання інформаційного забезпечення місцевих референдумів. Членами Робочої групи запропоновано деталізувати вимоги щодо повідомлення ЗМІ про перебіг процесу місцевого референдуму; урегулювати порядок проведення телерадіоорганізаціями дебатів чи дискусій щодо питань місцевого референдуму.

Найбільш дискусійними виявилися питання щодо частоти проведення місцевих референдумів; кількості питань, які можуть виноситися на один місцевий референдум; порядку накладення вето територіальної громади на рішення місцевої ради тощо.

«За результатами двогодинних обговорень, ми дійшли висновку: підготувати до наступного засідання Робочої групи свої пропозиції до концепції законопроекту щодо предмету, видів, суб’єктів, правових наслідків і кількості питань, які можуть виноситися на референдум. А також забезпечити залучення до процесу підготовки законопроекту всіх зацікавлених сторін, зокрема — представників асоціацій органів місцевого самоврядування», — підсумував Руслан Стефанчук.

Джерело: Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України