Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 листопада 2020, 12:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп)

Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк відкрила засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп).

Олена Кондратюк надала слово Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, який у відеовключенні подякував за підтримку та поінформував, що у зв’язку із своєю хворобою з 12 листопада поклав виконання обов’язків Голови Верховної Ради на Заступницю Голови Верховної Ради України Олену Кондратюк.

Дмитро Разумков висловив сподівання, що «Верховна Рада вкотре, як уже неодноразово було в історії нашої держави, зможе об’єднатися навколо вирішення глобальних питань, вирішення кризових моментів, які ми з вами усі відчуваємо і бачимо в країні. Це ціла низка аспектів: і ковід, і економічна ситуація та багато інших викликів які повинні бути подолані, в першу чергу, при підтримці Верховної Ради України».

Він поінформував про питання порядку денного, на яких варто сконцентруватися на цьому сесійному тижні. В першу чергу, за його словами, це питання COVID-19, навколо боротьби з яким народні депутати мають об’єднатися без політичних гасел і прийняти завтра ряд необхідних законодавчих актів.

Друге питання - пов’язане із конституційною кризою. Дмитро Разумков вважає, що законопроєкт № 4304 залишається актуальним, оскільки дозволяє відновити статус кво в ситуації, що склалася. Однак, спостерігається «деяке гальмування і блокування цього процесу». На думку Голови Верховної Ради України, зараз необхідно переходити до другого етапу: «Створити робочу групу, яка безпосередньо буде розробляти ті законодавчі ініціативи, які ми з вами планували».

Спікер також нагадав, що на розгляді Парламенту перебувають ще ряд важливих законопроєктів і закликав профільні комітети їх розглянути і надати свої висновки та пропозиції.

Дмитро Разумков закликав народних депутатів продемонструвати консолідовану позицію. «Я впевнений, що ми не зможемо отримати 100% підтримки тієї чи іншої ініціативи, але ми повинні продемонструвати і для держави і для суспільства, як всередині Україні, так і за її межами, що ми вміємо, можемо і знаємо як досягати результату», - сказав він.

На завершення Голова Верховної Ради побажав усім здоров’я і одужання і повернення до нормального життя тим, хто проходить випробування ковідом.

Олена Кондратюк побажала швидкого одужання Голові Верховної Ради України, Першому віце-спікеру Руслану Стефанчуку та іншим народним депутатам.

Вона висловила переконання, що «у вкрай складній ситуації, яка склалася в країні, Парламент як інституція продовжить ефективно працювати».

В.о. Голови Верховної Ради наголосила, що «громадяни мають бути впевнені, що Уряд діє у їх інтересах» і нагадала про так званий карантин вихідного дня, «який був запроваджений Урядом без консультацій з Парламентом і громадянами, без наукового підтвердження». За її словами: «Не може бути таких державних рішень, які створюють преференції одним, але знищують малий і середній бізнес. Ми, навпаки, маємо підтримувати тих, хто працює, і підприємництвом заробляє гроші, сплачує податки і забезпечує власні родини».

Виходячи з вище сказаного, Олена Кондратюк запропонувала розглянути на цьому тижні законопроєкт «Про внесення змін до розділу ХХ "Прикінцеві та перехідні положення" Податкового кодексу України та інших законодавчих актів про перенесення термінів набрання чинності норм щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі та послуг» (№ 4313) і дала відповідне доручення щодо підготовки цього проєкту голові профільного комітету.

Віцеспікер звернула увагу на неготовність медичної системи до другої хвилі коронавірусу, що наростає і запропонувала запросити і заслухати завтра, 17 листопада, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з таких питань: його бачення виходу з карантину, особливо, карантину вихідного дня; стану виконання постанови Верховної Ради «Про заходи щодо протидії та поширенню конронавірусу та захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії».

Вона також поінформувала, що вже зареєстровано проєкт Постанови «Про рішення Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1100 щодо посилення протиепідемічних заходів» (№4381), яка містить рекомендації скасувати так званий карантин вихідного дня.

Водночас, в.о. Голови Верховної Ради закликала керівників місцевої влади, міст, дуже відповідально ставитись до питань впровадження карантинних заходів. «Сама конфронтація центру і регіонів є руйнівною для держави. Не можна робити їх заручником виборів або персонального рейтингу. Якщо Кабінет Міністрів прийняв таке рішення, його треба виконувати», - наголосила вона і додала, - «Я переконана, що правила карантину, як і закони, мають бути однаковими для всіх».

Відповідно, Олена Кондратюк запропонувала розглянути проєкт Постанови «Про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів з метою належної підготовки до такого посилення» (№ 4320), а також звернула увагу на необхідінсть запровадження комплексних механізмів підтримки тих, кого торкаються карантинні обмеження.

Повертаючись до питання вирішення конституційної кризи, в.о. Спікера сказала, що підтримує ініціативу про створення робочої групи на базі Комітету з питань антикорупційної політики, до якої увійшли б представники усіх фракцій і груп, які зацікавлені у вирішенні конституційної кризи. Вона пообіцяла сьогодні підписати відповідне розпорядження. Група має якнайшвидше напрацювати законопроєкти, які будуть стосуватися таких питань: повернення е-декларування і змін, які стосуються самого Конституційного суду.

Олена Кондратюк поінформувала, що на сьогоднішній день у Парламенті склалася непроста ситуація із захворюванням на ковід - хворі 27 народних депутатів, всього перехворіло більше 90 народних депутатів. Також хворіють 24 працівники Апарату Верхової Ради. Тому було прийнято рішення, що у вівторок Парламент працюватиме повний сесійний день, а у середу, четвер і п’ятницю – у комітетах Верховної Ради.

«Я сподіваюся, що як монобільшість, так і опозиція будуть дуже конструктивними у своїй роботі», - сказала в.о. Голови Верховної Ради.

На засіданні виступили очільники депутатських фракцій і груп.

В.о. Голови Верховної Ради звернулася до голів комітетів із проханням надати свої кандидатури до Робочої групи з напрацювання законопроєктів, які б вирішили питання конституційної кризи: про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції», зміни до Кримінального кодексу України та Закону України щодо Конституційного суду України.

Вона також дала ряд доручень головам комітетів щодо розгляду законодавчих актів, зокрема, проєктів № 4320, 4381, 4313, а також щодо зміни календарного плану роботи Верховної Ради на цьому тижні.

За пропозицією співголови депутатської фракції політичної партії "Європейська солідарність" Ірини Геращенко головуюча поставила на рейтингове голосування питання про включення у завтрашній порядок денний проєктів законів, які стосуються Конституційного Суду України та е-декларування. Рішення не було прийнято – його підтримали лише три фракції.

Головуюча надала слово для виступів головам парламентських комітетів, які пропонували включити до порядку денного та розглянути ряд проектів законів і постанов.

Олена Кондратюк побажала усім здоров’я, натхнення, успішного завтрашнього дня і закрила засідання Погоджувальної ради.