Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 жовтня 2020, 15:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Сподіваюся, що вже у листопаді народ України зможе отримати правовий механізм здійснення народовладдя через референдум (відео)

 

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час онлайн-пресконференції, присвяченої питанням проведення всеукраїнського та місцевих референдумів, висловив сподівання, що вже у листопаді народ України зможе отримати правовий механізм здійснення народовладдя через референдум.

«У Верховній Раді створено робочу групу з напрацювання низки нормативно-правових актів щодо народовладдя. І першим є законопроєкт «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» № 3612. Ми організували максимально відкриту та чесну дискусію про документ. Проєкт закону пройшов друге читання у Комітеті та наразі опрацьовується юристами. Сподіваюся, що вже у листопаді народ України зможе отримати правовий механізм здійснення народовладдя через референдум», - зазначив Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

За його словами, питаннями референдуму мають стати справді питання державної ваги. Крім того, варто враховувати вартість його проведення. За попередніми підрахунками, для всеукраїнського референдуму потрібно близько 2 млрд гривень.

Перший віцеспікер зауважив, що це лише перший етап і робоча група продовжуватиме напрацьовувати інші законодавчі ініціативи. Зокрема, мова йде про законопроєкти щодо місцевого референдуму, електронних петицій, можливості відкликання обраних суб’єктів народом і права законодавчої ініціативи громадян.

«Також ми дискутуємо про поширення елементів прямої демократії на всі гілки влади, зокрема судової. Це запровадження справжнього суду присяжних, введення мирових суддів, можливість запровадження колективних позовів для відстоювання прав громадян у судах», - додав Руслан Стефанчук.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко наголосив, що якісний законопроєкт виступає гарантією народовладдя.

«Ухвалення законопроєкту про всеукраїнський референдум – це надзвичайно важливий крок. Якість закону є одним із бар’єрів, аби референдум був використаний для забезпечення інтересів народу, а не для маніпуляції його волею. Тому всі процедури мають бути чітко визначені. І в цьому законопроєкті це якісно зроблено. Такий закон виступатиме гарантією народовладдя», - зазначив Ігор Коліушко.

Експерт наголосив, що залишається неврегульованим питання проведення місцевих референдумів. За його словами, це передбачено Конституцією України, і може стати ефективним інструментом у громадах для вирішення питань розподілу коштів, будівництва тощо.

Цю тезу підтримала членкиня правління Центру політико-правових реформ Юлія Кириченко. За її словами, місцеві референдуми не потребуватимуть значних коштів на організацію та реально можуть впливати на вирішення місцевих проблем.

Експерт з питань виборів та референдумів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) Денис Ковриженко зауважив, що фіналізований варіант законопроєкту про всеукраїнський референдум враховує усі міжнародні стандарти, але є певне поле для вдосконалення вимог до формулювання запитань.

https://youtu.be/aKL8