Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 жовтня 2020, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Інститут законодавства Верховної Ради України презентував оновлене видання науково-практичного посібника «Путівник по законодавству України»

Відбулася онлайн-презентація оновленого видання науково-практичного посібника «Путівник по законодавству України», підготовленого Інститутом законодавства Верховної Ради України.

Під час презентації в.о. директора Інституту законодавства, член-кореспондент НАН України Євген Бершеда зазначив, що «Путівник по законодавству України» є виданням стратегічного спрямування та містить панорамний, узагальнений погляд на законотворення. За його словами, стратегічний характер законотворчості полягає не лише у визначенні напрямків, які мають ключове значення, але й у системному підході до такого процесу. У ході підготовки посібника значну увагу приділено законодавчому забезпеченню, зокрема, боротьби з корупцією, формуванню ринку землі тощо. Дослідження розвитку законодавства подається у відповідній хронології, що забезпечують наведені додатки.

Євген Бершеда поінформував, що проєкт «Путівник по законодавству України» є безперервним та реалізується в інституті вже понад 10 років. Він необхідний як база для формування планів законотворення, яким Верховною Радою України поточного скликання надається особливе значення. Серед іншого він відзначив внесок академіка НАН України, народного депутата Олександра Копиленка, який тривалий час був директором Інституту законодавства і нині залишається ідеологом багатьох науково-практичних проєктів, що реалізуються в інституті.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, який узяв участь у презентації посібника, зауважив, що видання у прямому сенсі є «дорожньою картою» національного законодавства у хронології його розвитку з часу здобуття Україною незалежності та системних зв'язків законодавчого регулювання окремих сфер суспільного життя. Він нагадав, що нині при Міністерстві юстиції створена робоча група, яка має напрацювати науково-методологічну систематизацію національного законодавства та розробити проєкт закону про нормативно-правові акти. Перший заступник Голови Верховної Ради України назвав акти, які приймалися як типове законодавство і вже тривалий час потребують осучаснення. «Треба провести моніторинг законодавчої спадщини й напрацювати замінники, там, де вони необхідні», - сказав Руслан Стефанчук. Він додав, що саме Інститут законодавства приділяє важливу увагу моніторингу законодавчих актів, що є основним компонентом забезпечення ефективності та дієвості законодавства.

Презентоване видання допоможе читачам сформувати загальну правову картину системи законодавства України, комплексне уявлення про структуру та функціональні зв’язки між нормами чинного законодавства, зазначив Руслан Стефанчук і порадив народним депутатам України, працівникам органів державної влади та місцевого самоврядування, науковцям та усім, хто цікавиться питаннями розвитку національного законодавства, ознайомитися з «Путівником по законодавству України».