Новини

07 серпня 2020, 11:03

Комітет з питань аграрної та земельної політики протягом третьої сесії підготував ряд законів щодо земельних питань, зокрема, про обіг земель сільськогосподарського призначення

докладніше
07 серпня 2020, 10:05

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 серпня

докладніше
07 серпня 2020, 09:15

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві

докладніше
06 серпня 2020, 16:57

Комітет з питань економічного розвитку впродовж третьої сесії опрацював і подав на розгляд Верховної Ради України 35 законопроєктів

докладніше
06 серпня 2020, 09:54

Огляд головних тем «Голосу України» від 6 серпня

докладніше
05 серпня 2020, 18:16

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики протягом другої та третьої сесії підготував пакет законопроєктів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму

докладніше
05 серпня 2020, 09:49

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 серпня

докладніше
04 серпня 2020, 15:34

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період третьої сесії провів 42 засідання, на яких розглянув 420 законопроектів та інших питань

докладніше
03 серпня 2020, 17:31

Завершено навчальний курс з підвищення комунікаційної спроможності комітетів Верховної Ради України

докладніше
03 серпня 2020, 17:30

На засіданні Тимчасової спеціальної комісії з питань захисту прав інвесторів ухвалено рішення щодо подальшого реагування на звернення представників бізнесу

докладніше
03 серпня 2020, 10:42

Комітет з питань молоді і спорту протягом третьої сесії продовжував законодавчу роботу у сфері державної молодіжної політики, національно-патріотичного виховання дітей та молоді, державної політики у сфері фізичної культури і спорту, а також забезпечення парламентського контролю за дотриманням законодавства України

докладніше
03 серпня 2020, 09:34

Проєкт ЄС-ПРООН з парламентської реформи провів тренінг з мистецтва презентації для працівників Апарату Верховної Ради України

докладніше
01 серпня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
31 липня 2020, 15:46

До 30-ї річниці незалежності України плануємо розробити оновлений брендинг Верховної Ради України, - Олена Кондратюк

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
08 липня 2020, 18:35

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо передачі корпоративних прав в управління

Комітет з питань антикорупційної політики сьогодні, 8 липня, на своєму засіданні заслухав інформацію щодо закриття Офісом Генерального прокурора кримінального провадження за фактом розкрадання коштів Приватного акціонерного товариства «ВіЕйБі Банк» стабілізаційного кредиту, отриманого від Національного банку України.

Члени Комітету заслухали представників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), адвокатку у справі «ВіЕйБі Банку».

Зокрема, виконувач обов’язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Максим Грищук поінформував, що справу за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Нацбанку при видачі стабілізаційного кредиту ПАТ «ВіЕйБі Банк» було розпочато у листопаді 2016 році. У 2019 році, в ході вирішення спору про підслідність, Генеральним прокурором справу було передано від НАБУ до Національної поліції. У серпні 2019 році перший заступник Генерального прокурора Віталій Касько своєю постановою закрив справу. Дану постанову було скасовано у суді і органом слідства визначено НАБУ. У листопаді 2019 року в рамках відновленого кримінального провадження було запідозрено 10 осіб.

За словами Максима Грищука, стороною захисту неодноразово вживалися заходи щодо оскарження скасування постанови про скасування рішення про закриття справи. Печерський суд міста Києва 5 червня 2020 року задовольнив клопотання і скерував ухвалу в Офіс Генерального прокурора, зобов’язавши розглянути питання і скасувати постанову.

«На даний час САП подала апеляційну скаргу на дане судове рішення, яку прийняла до розгляду Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду України (ВАСУ) і засідання призначене на 20 липня 2020 року», - поінформував в.о. керівника САП.

Старший прокурор у провадженні Сергій Підгорець поінформував про позицію САП з даного питання.

Свої позиції висловили представник НАБУ, яке здійснює розслідування справи щодо ПАТ «ВіЕйБі Банк», і адвокат у даній справі Тетяна Козаченко.

Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна поінформувала, що Офіс Генерального прокурора надав письмову довідку з питання, що розглядається.

У розгляді даного питання взяли участь народні депутати Вадим Івченко, Анжеліка Лабунська, Михайло Цимбалюк і Григорій Мамка.

Ініціатор розгляду питання на засіданні Комітету Ярослав Юрчишин висловив думку, що, оскільки справа перебуває зараз в суді, то Комітет не має підстав для втручання із своїм рішенням. «Вислухавши сторони, ми почули, що сторони намагаються діяти в межах закону і суд за підсудністю має право винести своє рішення. Вважаю, що ми свою функцію парламентського контролю на даному етапі здійснили і далі беремо зобов’язання слідкувати за цією справою в межах наших депутатських повноважень», - сказав народний депутат.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо передачі корпоративних прав в управління» (№ 3435).

Один із авторів законопроекту народний депутат Олег Макаров повідомив, що законопроектом пропонується продовжити строк для передачі посадовими особами акцій в управління у разі наявності в системі депозитарного обліку обмеження на здійснення операцій з акціями, а також не поширювати обмеження стосовно мінімальної суми договору про управління цінними паперами з одним клієнтом-фізичною особою на договори, що укладаються на виконання вимог ст. 36 Закону України "Про запобігання корупції".

Члени Комітету підтримали пропоновані зміни до законодавства і прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняли його за основу і в цілому.

Також був розглянутий проект Закону «Про внесення змін до статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» щодо врегулювання окремих питань передачі в управління корпоративних прав» (№ 3611).

Голова Комітету поінформувала, що до законопроекту надійшли зауваження від НАБУ і Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку.

Комітет прийняв рішення створити робочу групу і напрацювати узгоджений законопроект.

Комітет розглянув в порядку антикорупційної експертизи проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції» (№3131), яким пропонується встановити механізм оподаткування доходів фізичних та юридичних осіб – власників та користувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, який передбачає рівень сплати податків з доходу від використання таких земельних ділянок  не нижче, ніж мінімальний розрахунковий податок (поставлене податкове зобов’язання). Законопроект представив голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський.

Члени Комітету прийняли рішення, що законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства і висловили рекомендацію у перехідних положеннях встановити норму, що застосування пропонованого податку відбувається із наступного періоду після набрання чинності Законом.

Наступне засідання Комітету з питань антикорупційної політики планується провести у середу, 15 липня, о 14.30.