Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 червня 2020, 12:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Книгу про парламентські дослідницькі служби презентували під час онлайн-конференції

25 червня 2020 року відбулася онлайн-презентація перекладеного посібника «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб», яким користуються понад 70% парламентів світу.

Звертаючись до учасників заходу, Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний подякував партнерам за співпрацю та можливість вивчати кращий світовий досвід, у тому числі про діяльність дослідницьких служб.

«Перекладений посібник узагальнює всі ті практики, які ми обговорюємо та в подальшому будемо запроваджувати у роботу Апарату Верховної Ради України. Серед  рекомендацій функціонального аудиту, проведеного експертами, є висновки про необхідність  утворення дослідницької служби в українському парламенті. Новий підрозділ має стати своєрідним «мозковим центром» не лише для парламентарів, а й працівників Апарату. Сподіваюсь, разом ми досягнемо того результату, що дозволить підвищити ефективність парламенту»,– зазначив Вячеслав Штучний.

За словами Керівника Апарату Верховної Ради України, наразі опрацьовується питання створення Дослідницької служби на базі Інституту законодавства, або як окремого структурного підрозділу.

Директор Програми РАДА Ігор Когут підкреслив важливість роботи зі створення незалежної дослідницької служби в стінах парламенту.

«Доступність перевіреної інформації та кваліфікованого аналізу є критично важливою для діяльності народних депутатів на всіх рівнях: на рівні ухвалення законів, контролю за виконавчою владою, представництва громадян»,– зазначив директор Програми РАДА.

Іен Ватт, голова Секції парламентських бібліотек та дослідницьких служб Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ – організації, яка створила посібник зазначив, що парламентська дослідницька служба з самого початку роботи має чітко визначити обсяг своїх функцій, враховувати потреби та наявні ресурси.

Керівник Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Тарас Пастушенко відзначив, що парламентська бібліотека має значні інформаційні ресурси, які допоможуть у створенні дослідницької служби.

 «Бібліотека акумулювала дуже багато серйозного матеріалу, який би був, на мою думку, просто неоціненним в побудові такої дослідницької аналітичної служби», - зауважив Тарас Пастушенко.

Про результати функціонального аналізу в контексті роботи над створенням дослідницької служби розповів Крістофер Левік, регіональний директор Вестмінстерської фундації за демократію. Він зазначив, що деякі види аналізу здійснюються в Апараті Верховної Ради України неузгоджено. Створення дослідницької служби дозволить об’єднати послуги та надавати їх більш ефективно.

 «Близько 70 працівників Апарату Верховної Ради України вже займаються аналізом та дослідженням. Якщо їх об’єднати в одну структуру, об’єднати їх функції та мандати, можна створити міцні основи для аналітичної і дослідницької служби світового рівня», - повідомив Крістофер Левік.

Посібник «Міжнародна практика щодо організації та роботи парламентських дослідницьких служб» був створений фахівцями Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA). Його переклад українською мовою здійснений за підтримки Програми USAID РАДА.

Ознайомитись з посібником можна за посиланням: https://cutt.ly/mu8IHNj.