Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
25 червня 2020, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України працюють над Комплексною програмою парламентської просвіти та мобільним додатком

 

25 червня відбулася зустріч щодо розробки Комплексної програми парламентської просвіти та мобільного додатка про роботу Верховної Ради України. Програма буде розроблена до кінця 2020 року та розрахована на школярів, студентів, вчителів і дорослих.

За словами експертів, 40 % молоді не цікавиться політичними процесами, а в шкільній програмі лише 2 години виділено на вивчення державного устрою. Ці цифри демонструють актуальність парламентської просвіти для молоді.

Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний зазначив, що надзвичайно важливо інформувати про роботу та функції парламенту.

«Програма допоможе в цікавій та сучасній формі пояснювати специфіку діяльності парламенту. Креативні способи інформування та взаємодії з громадянами притаманні більшості парламентів світу, тому важливо запроваджувати їх в роботі Верховної Ради України», - зазначив Вячеслав Штучний.

Фахівець з е-врядування та прозорості роботи парламенту Програми розвитку ООН в Україні Наталія Ватаманюк зауважила, що основне завдання програми – пояснити громадянам як працює парламент, як вони можуть взаємодіяти та впливати на ухвалення рішень, чим займаються народні депутати тощо. Для визначення наповнення програми провели дві стратегічні сесії з вчителями та експертами.

Координаторки освітніх проектів громадської організації «Глобал Офіс» Ірина Горлач і Любов Залюбовська презентували можливі заходи для програми. Зокрема, Комплексна програма передбачає розробку мобільного додатка Верховної Ради України, створення всеукраїнської мережі Парламентських Амбасадорів, запуск оновлених інтерактивних екскурсій (в тому числі, з аудіогідом), розробку інтерактивних уроків, позаурочних активностей для школярів (настільні ігри, тиждень Парламенту в школі і т.д.), спеціалізованих активностей для Освітнього центру Верховної Ради України (інтерактивні уроки, квести, онлайн-навчання, дебатні турніри).

Учасники зустрічі обговорили ідеї щодо форми й наповнення мобільного додатка, який би у простій та розважальній формі пояснював складні теми про парламентаризм.

Довідково. На виконання завдань 2, 3 Комунікаційної Стратегії Верховної Ради України 2017-2021 рр. за погодженням з відповідними управліннями Апарату Верховної Ради України та Офісу парламентської реформи відбувається розробка Комплексної програми парламентської просвіти, яка покликана підвищити поінформованість громадян щодо парламентських процесів, покращити імідж Верховної Ради України.

Для безпосередньої роботи над розробкою Комплексної програми парламентської просвіти Проект ЄС-ПРООН з парламентської реформи шляхом відкритого конкурсу відібрав громадську організацію «Глобал Офіс», що має великий досвід та потужне портфоліо проектів у сфері формальної та неформальної освіти.