Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 червня 2020, 18:41

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування схвалив доопрацьовану Програму діяльності Уряду в частині охорони здоров’я

Засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування відбулось сьогодні, 17 червня, у режимі відеоконференції за участі 12 членів Комітету.

У засіданні також взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України, Ради національної безпеки та оборони України, дипломатичних установ іноземних представництв та міжнародних організацій.

Комітет розглянув проект Закону «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові» (№ 3648).

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зауважив, що це спільний комітетський проект Закону. «Нарешті ми можемо перейти від слів до діла і почати створення сучасної правової бази, яка буде гармонізована з положенням відповідних директив Європейського Союзу у сфері донорства крові», - сказав він і подякував усім, хто брав участь у його розробці.

Законопроект від авторського колективу представила народний депутат Ольга Стефанишина. Вона наголосила на важливості законопроекту, оскільки щодня сотні українців потребують донорської крові, а система крові є застарілою і повинна змінитися.

«Даний законопроект націлений на те, щоб донорська кров в Україні була якісною, ефективною і безпечною. Із вступом в дію даного закону її перевірятимуть і контролюватимуть за євростандартами. Буде відновлено ліцензування всіх закладів, які працюють в системі крові, його буде здійснювати компетентний орган. Також цей орган буде відстежувати увесь шлях крові донора до кінцевого пункту призначення», - сказала народний депутат.

За її словами, розвиток системи базуватиметься на безоплатному і добровільному донорстві. Закон дозволяє донорство не за пропискою та іноземцям. Передбачається створення єдиної бази донорів.

Ольга Стефанишина також поінформувала про організацію керування системою крові.

Доповідачка закликала долучатися до донорства.

Заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко поінформував, що Міністерство повністю підтримує розроблений законопроект і висловив зауваження щодо необхідності внесення відповідних змін до Закону «Про державно-приватне партнерство».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону №3648 до порядку денного і прийняти в першому читанні за основу з урахуванням пропозиції МОЗ.

Члени Комітету розглянули «Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за порушення встановленого порядку надання інформації про стан здоров’я при здійсненні донації крові та (або) її компонентів» (№3649).

Проектом пропонується запровадити адміністративну відповідальність за ненадання особою, яка здійснює донацію крові та/або компонентів крові, інформації про стан свого здоров’я або надання неправдивої інформації, якщо це негативним чином позначилося на безпеці та якості заготовлених крові та/або компонентів крові. За таке правопорушення пропонується ввести відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час розгляду зазначалося, що даний законопроект системно пов’язаний із попереднім і направлений на забезпечення більшої безпеки донорської крові.

Представники Міністерства охорони здоров’я заявили про підтримку даного нормативного акту.

Комітет прийняв рішення запропонувати головному Комітету підтримати законопроект №3649 і рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу.

Також на засіданні був розглянутий проект Закону «Про внесення змін до розділу ІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" щодо продовження строку дії у зв'язку із загрозою зростання захворюваності населення на коронавірусну хворобу (COVID-19)» (№ 3636).

Проект закону розроблений з метою забезпечення доступу хворих на коронавірусну хворобу громадян до ліків та запобігання поширенню COVID-19 серед населення України. Проектом пропонується продовжити строк дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», чинного до 1 липня 2020 року, до 1 січня 2021 року.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти даний законопроект за основу та в цілому із необхідним техніко-юридичним опрацюванням.

Члени Комітету розглянули проект Постанови «Про Програму діяльності Кабінету Міністрів України» (№3330, доопрацьований).

Михайло Радуцький нагадав, що під час першого розгляду Програми Комітет надав свої пропозиції та зауваження до представленого документу і звернув увагу, що «у розділі 12 доопрацьованої Програми враховано практично всі зауваження, що стосуються громадського здоров’я, спеціалізованої медицини, доступних та якісних лікарських засобів та інші».

Перша заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як поінформувала про внесені під час доопрацювання зміни до Програми і відповіла на запитання народних депутатів.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування прийняв рішення схвалити Програму діяльності Кабінету Міністрів України в частині охорони здоров’я та направити відповідний висновок Комітету з питань економічного розвитку, визначеного головним з підготовки даного проекту.

Народні депутати підтримали пропозицію щодо проведення дводенної робочої поїздки у Хмельницьку область із проведенням 9 липня виїзного засідання Комітету і 10 липня – робочої наради.