Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 червня 2020, 19:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

Сьогодні, 5 червня, відбулась друга частина засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке розпочалося у середу, 3 червня.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права» (№2689), спрямований на забезпечення повноти імплементації положень міжнародного кримінального і гуманітарного права щодо кримінально-правового переслідування за міжнародні злочини (геноциду, злочин агресії, злочини проти людяності та воєнні злочини), а також забезпечення виконання міжнародних зобов'язань щодо запобігання юридичній та фактичній безкарності за вчинення таких злочинів.

Під час обговорення зазначалося, що дані зміни до законодавства є особливо актуальними і потрібними в умовах збройного конфлікту з Російською Федерацією.

Комітет підтримав рішення рекомендувати головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону у першому читанні. Водночас, при підготовці до другого читання Комітет рекомендує врахувати ряд зауважень, зокрема щодо уточнення деяких формулювань, точнішого опису кваліфікуючих ознак злочину.

Також на своєму засіданні Комітет розглянув питання про звернення Національного центру Олександра Довженка щодо стану його фінансування в умовах, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

В обговоренні взяли участь представники Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного центру Олександра Довженка, Державного агентства України з питань кіно (Держкіно), Ради з питань кінематографії.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко поінформував: «Держкіно подало заявку на виділення 3,6 мільйона гривень з державного бюджету для фінансування Національного центру Олександра Довженка, а Міністерство культури та інформаційної політики подало заявку на 8 мільйонів гривень. Міністерство фінансів не погодило паспорт відповідної бюджетної програми».

Представник Держкіно повідомила, що минулого року з державного бюджету було виділено фінансування в обсязі 5 мільйонів гривень. Пізніше, на прохання Національного центру Олександра Довженка, було виділено ще 5 мільйонів гривень, однак вони не були відображені в паспорті бюджетної програми. Виходячи з цього, Міністерство фінансів розрахувало на 2020 рік обсяг державної підтримки в обсязі 5 мільйонів гривень мінус 1,4 мільйона гривень прибутку, отриманого Центром у попередньому році.

Своє бачення ситуації із фінансуванням виклав також генеральний директор Національного центру Олександра Довженка Іван Козленко, який розповів, що розрахунки Держкіно базуються на планових, а не фактичних показниках. За його інформацією, державна підтримка на 2020 рік має становити 8,6 мільйона гривень і це було погоджено з Міністерством культури та інформаційної політики.

Голова підкомітету у сфері кінематографу та реклами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Павло Сушко повідомив, що досі не затверджений паспорт бюджетної програми з фінансування кіноіндустрії. «Міністерство фінансів кілька разів повертало його на доопрацювання, але, що саме потрібно доопрацювати, не уточнювало», - сказав він. Окрім того, у зв’язку з карантинними заходами, з середини березня Центр Довженка був позбавлений можливості отримувати власні доходи від проведення заходів та задачі в оренду майна. «У результаті, заробітна плата працівникам Центру Довженка не виплачується повною мірою шостий місяць. Підприємство переведено в простій і ледь покриває витрати на обов’язкові видатки з оплати електроенергії і охорони, без чого не можна буде забезпечити збереження засобів і фондів», - сказав народний депутат, додавши, що така ситуація може поставити підприємство на межу банкрутства.

Павло Сушко підкреслив, що існує певна колізія у питанні фінансування Національного центру Олександра Довженка яку треба вирішити.

Під час обговорення народні депутати наголошували, що метою діяльності державних підприємств культурної галузі не є отримання прибутку, тому необхідно законодавчо вирішити питання залишення прибутку у їх розпорядженні з метою направлення цих коштів на покращення стану фондів і технічне забезпечення.

Директор Національного центру Олександра Довженка виклав ще одну проблему: «За рішенням Голосіївського суду у Центрі проходять слідчі дії щодо обшуку та вилучення документів у кримінальній справі розпочатій за наслідками держаудиту діяльності у 2019 році. Питання стосуються, як вони вважають, некоректності нарахування зарплат та орендної плати, хоча ми не є суб’єктом оренди, а всі договори підписує Фонд державного майна».

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко запропонував провести у Міністерстві у середу, 10 червня, зустріч за участю Держкіно, Ради з питань кінематографії, директора Національного центру Олександра Довженка, членів Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та інших зацікавлених сторін, щоб розібратися у ситуації і врегулювати питання фінансування Національного центру Олександра Довженка.

Комітет підтримав дану пропозицію і вирішив продовжити розгляд даного питання на наступних засіданнях після наради у Міністерстві.

На засіданні були розглянуті пропозиції, які надійшли до Комітету щодо доповнення до Постанови «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2020 році».

Перший заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич поінформувала про позиції, які були підтримані експертною групою, серед яких відзначення на державному рівні 920-ліття першої писемної згадки про місто Остріг (1100 рік) та ювілеїв 14 вищих навчальних закладів.

Також пропонується включити до постанови 100-річчя Українського вільного університету, яке буде відзначатися у 2021 році, але потребує ретельної підготовки і фінансування з державного бюджету.

Комітет прийняв рішення внести до Верховної Ради відповідний проект Постанови.

Члени Комітету підтримали ініціативу народного депутата Миколи Княжицького провести зустріч членів Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій.

На засіданні також була розглянута пропозиція Миколи Княжицького ухвалити заяву Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики щодо недопущення тиску на культурні інституції та нищення культурної сфери України.

У запропонованому проекті, зокрема засуджуються дії правоохоронних органів у Музеї Івана Гончара та Національному центрі Олександра Довженка. Окрім того, звертається увага на ситуацію, що склалася із створенням Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови.

Як підкреслив Микола Княжицький: «Правоохоронні органи порушили закон і мета заяви – підтримати творчих людей і продемонструвати ставлення нашого Комітету до тенденції в суспільстві».

Під час обговорення народні депутати наголошували, що тиск на культурні інституції і порушення законодавства неприпустимі.

Головуючий на засіданні заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв запропонував розглядати окремо кожну із згаданих подій «щоб була не тільки політика, а й практичний результат».

Проект заяви не набрав необхідної кількості голосів народних депутатів і Комітет прийняв рішення продовжити розгляд даних питань на наступних засіданнях.