Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 червня 2020, 09:34

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

 
4 червня відбулося засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України (далі – ТСК).

Під час засідання народні депутати України заслухали питання про втрати державного бюджету України через формування «схемного» податкового кредиту на відшкодування ПДВ та хід досудового розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів, учинених посадовими особами ДФС, ДПС та ДМС, або за їх співучасті.

Голова ТСК, народний депутат України Іван Крулько зазначив, що створені належні умови для роботи комісії та вона має всі можливості для виконання своїх функцій.

Голова Державної податкової служби України Олексій Любченко детально поінформував народних депутатів України про ситуацію у відомстві, недосконалість системи адміністрування ПДВ і так звані «скрутки». За його словами, ПДВ є одним з найбільш спокусливих для ухилення від сплати. Сутність «скрутки» полягає у внесенні завідомо неправдивих даних до податкових накладних і поєднання несумісних товарів.

Експерти ТСК за два тижні проаналізували дані Єдиного реєстру податкових накладних з жовтня 2019 року по березень 2020 року. Результати показали, що система автоматизованого моніторингу ризиків ДПС не забезпечує належного контролю за формуванням фіктивного податкового кредиту через грубі порушення з боку посадових осіб ДФС, ДПС у частині відпрацювання ризикових платників.

 У середньому в місяць у «скрутці» беруть участь від 100 до 200 платників податків, які безпосередньо підмінюють номенклатуру товарів (залежно від місяця). Сума фіктивного ПДВ, яка генерується платниками, у середньому становить 2,5 млрд грн щомісячно. Ця цифра не остаточна, робота експертів ще триває. 

За результатами обговорення, члени ТСК вирішили передати матеріали Тимчасової слідчої комісії щодо встановлених фактів формування «схемного» податкового кредиту до правоохоронних органів. Також Державна податкова служба України та Державна фіскальна служба України на підставі матеріалів ТСК мають провести службові розслідування та надати інформацію про результати службових розслідувань Тимчасовій слідчій комісії. Державній податковій службі України на підставі матеріалів Тимчасової слідчої комісії рекомендували вжити заходів з донарахування податкових зобов’язань з ПДВ до Державного бюджету України.

Нагадаємо, Тимчасову слідчу комісію створили у квітні 2020 року. Термін діяльності ТСК – 6 місяців. Звіт про виконану роботу народні депутати мають заслухати на пленарному засіданні не пізніше шестимісячного терміну.