Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 червня 2020, 18:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників

Сьогодні, 03 червня, відбулося засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування у якому взяли участь представники Міністерства охорони здоров’я України і Офісу Президента України.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№2813) та альтернативні 2813-1, 2813-2, 2813-3, 2813-4.

Основний законопроект представила одна із його авторів – народний депутат Лада Булах. Вона зазначила, що проект Закону направлений на забезпечення високого рівня захисту здоров'я людей, особливо дітей та молоді, від куріння, що сприятиме зменшенню передчасної захворюваності та смертності від неінфекційних хвороб. «Однією з основних новацій законопроекту є визнання електронних сигарет і засобів для нагрівання – сигаретами», - сказала народний депутат. Також, за її словами, пропонується ряд заходів для зменшення привабливості сигарет і ввести заборону на їх продаж особам, які не досягли 21-річного віку.

Лада Булах поінформувала, що, порадившись із колегами альтернативних законопроектів, «вбачається за доцільне утворити робочу групу з підготовки єдиного законопроекту, який дозволить повною мірою імплементувати в українське законодавство положення відповідних директив Європейського Союзу».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за підсумками розгляду у першому читанні відхилити усі п’ять законопроектів і підготувати єдину узгоджену редакцію законопроекту у якій буде враховано конструктивні положення основного та альтернативних законопроектів.

Члени Комітету також рекомендували Верховній Раді відхилити проекти законів «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№ 2052) та «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності та підвищення інформованості громадян у галузі обігу тютюнових виробів з метою збереження здоров’я нації» (№ 2052-1), оскільки вони за своїм змістом також є альтернативними до проекту Закону №2813.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення" щодо відтермінування введення в дію другого етапу медичної реформи» (№3266)

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зауважив, що даний законопроект вже втратив свою актуальність, оскільки другий етап медичної реформи стартував 1 квітня 2020 року, а закон не має зворотної дії у часі.

Комітет рекомендував Верховній Раді не включати зазначений законопроект до порядку денного, а у разі включення, відхилити.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» (№ 3560), метою кого є створення правових умов, необхідних для посилення відповідальності за посягання на життя і здоров’я, захоплення як заручника, погрозу або насильство щодо медичних та фармацевтичних працівників у зв’язку з виконанням ними службових та професійних обов'язків.

Один із авторів законопроекту Сергій Кузьміних, представляючи проект, повідомив, що «останнім часом значно почастішали випадки розбійних нападів на медичних та фармацевтичних працівників».

За його словами, пропонується встановити кримінальну відповідальність за посягання на життя, вбивство або замах на вбивство, захоплення як заручника, погрозу або насильство щодо медичного або фармацевтичного працівника у зв’язку із виконанням ними своїх службових або професійних обов’язків, прирівнявши її до відповідальності за аналогічні дії щодо працівників правоохоронних органів.

Законопроектом також пропонується медичним працівникам бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги, медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу, які надають амбулаторну психіатричну допомогу, а також працівникам мобільних бригад паліативної допомоги право на придбання у власність та використання травматичної зброї для забезпечення власної безпеки під час виконання ними своїх службових або професійних обов’язків.

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував головному Комітету підтримати законопроект і рекомендувати Верховній Раді включити проект Закону до порядку денного і прийняти у першому читанні за виключенням положення про надання права на придбання травматичної зброї.

Члени Комітету розглянули Рекомендації парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».

Зокрема, зазначалось, що за підсумками слухань розроблено проект Національної Стратегії національної боротьби з онкологічними захворюваннями до 2030 року, в якій визначено основні цілі боротьби з онкологічними захворюваннями в Україні.

Так, в Стратегії об’єднано всю онкологію, як дитячу, так і дорослу, включено скринінгові програми, ранню діагностику, лікування онкопацієнтів, реабілітацію, паліативну допомогу, навчання спеціалістів, розробку систем роботи онкологічної служби.

На основі Національної стратегії планується, спільно з Міністерством охорони здоров’я, громадськими та міжнародними організаціями розробити Національну програму боротьби із онкозахворюваннями.

Заступник Міністра охорони здоров'я України Ірина Микичак заявила про підтримку Міністерством розробленої Стратегії і висловила готовність до співпраці для її якнайшвидшого доопрацювання з урахуванням міжнародного досвіду.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти Постанову, якою схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: «Організація протиракової боротьби в Україні. Проблеми та шляхи їх вирішення».