Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
03 червня 2020, 18:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики надав роз’яснення щодо декларування суттєвих змін у майновому стані

Сьогодні, 3 червня, відбулось засідання Комітету з питань антикорупційної політики на якому були розглянуті проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

Комітет визнав такими, що відповідають антикорупційному законодавству і не містять корупційних ризиків проекти законів №№2064, 3318 (із зауваженнями щодо наявності оціночних суджень, реєстрації засобів ветеринарної медицини та уточнення ряду понять), 2765, 2098 (доопрацьований), 2527 (із технічними зауваженнями), 2743, 2743-1, 3288, 2802 (із зауваженнями щодо необхідності уточнення вимог до годування тварин), 2669.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства» (3485). Представник авторського колективу народний депутат Аліна Загоруйко відповіла на запитання, які стосувалися: контролю НАЗК за своєчасністю подання звітів про надходження та використання коштів виборчих фондів; збільшення штрафів і встановлення кримінальної відповідальності для членів ДВК; надання ЦВК повноважень зі встановлення вимог до протоколів дільничних виборчих комісій та до електронних процедур тощо.

Члени Комітету визнали законопроект №3485 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства із зауваженнями щодо необхідності уточнення базових правил використання електронних технологій при підрахунку голосів та інших процедурах; уточнення повноважень ЦВК в частині ведення реєстру виборців з метою недопущення дискреції; створення штучних бар’єрів для політичної конкуренції шляхом встановлення високої застави на виборах та ряд інших.

Альтернативний проект Закону №3485-1 також визнано таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства з урахуванням таких же зауважень, як і до основного законопроекту.

Комітет також прийняв рішення визнати законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо вдосконалення правового регулювання кримінального процесу)» (№2734) таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства в частині надання повноважень органам слідства не вносити дані про злочини до Єдиного реєстру досудових розслідувань і прокурору - застосовувати запобіжний захід без рішення суду.

Згідно з висновком членів Комітету, містить корупційні ризики і проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання та запобігання незаконному полюванню» (№3200) у частині передачі повноважень із встановлення лімітів на полювання на місцевий рівень, а також заміни ліцензії на полювання карткою, порядок набуття якої не визначено.

Альтернативний законопроект № 3200-1 теж визнано таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Члени Комітету в порядку антикорупційної експертизи розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту» (3356), який визначає відсоток обов’язкового вмісту рідкого біопалива (біокомпонетів) в бензинах автомобільних.

В обговоренні взяли участь народні депутати-автори законопроекту, які відповіли на запитання членів Комітету стосовно ймовірності створення даним законодавчим актом штучних преференцій для виробників біопалива.

Так, народний депутат Андрій Герус поінформував, що законопроектом передбачено, що з 1 липня 2021 року обов’язковий вміст біоетанолу в бензинах має становити 5%, ще через рік – 6%, а потім – 7%. Причинами такої пропозиції він назвав: екологічну складову (зменшення викидів) та стимулювання розвитку виробництва в аграрній галузі.

Народний депутат зазначив, що у виробників біоетанолу з’явиться ринок, яким зможуть скористатися всі бажаючі в умовах рівної і чесної конкуренції.

Члени Комітету висловили зауваження, що даний законопроект створює преференції для виробників біопалива шляхом надання державної підтримки і позбавляє вибору споживача.

Під час голосування щодо висновку про визнання законопроекту №3356 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, більшість членів Комітету утримались.

Оскільки даний законопроект вже неодноразово розглядався на засіданнях, Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна доручила профільному підкомітету напрацювати рішення для ухвалення Комітетом.

У рубриці Різне члени Комітету розглянули звернення народного депутата Сергія Власенка з проханням надати позицію Комітету щодо роз’яснення НАЗК, відповідно до якого за наслідками обміну валюти на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів має подаватися повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.

Комітет з питань антикорупційної політики затвердив роз’яснення згідно з яким Комітет не вважає обмін валюти на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів операцією за наслідками якої необхідно подавати декларацію про суттєві зміни у майновому стані.

Як повідомила Голова Комітету Анастасія Радіна: «Відповідно до статті 52 Закону України «Про запобігання корупції», повідомлення про суттєві зміни у майновому стані подаються в разі: а) отримання доходу; б) придбання майна: в) здійснення видатку. Отже, операції з купівлі-продажу валюти не є такими, що мають тягнути за собою повідомлення про суттєві зміни у майновому стані».

Також зазначалося, що дане питання буде врегульовано на законодавчому рівні під час підготовки до другого читання законопроекту №3355-1.

Комітет на своєму засіданні розглянув ситуацію, що склалася у зв’язку із відхиленням сьогодні Верховною Радою проекту Постанови «Про визначення представників до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» і прийняв рішення оголосити новий конкурс.

Згідно з рішенням Комітету, конкурс на визначення трьох представників Верховної Ради до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) оголошено сьогодні, 3 червня. Претенденти можуть подавати документи протягом двох тижнів.

Наступне засідання Комітету відбудеться у середу, 10 червня, у режимі відеоконференції.