Новини

14 жовтня 2021, 12:31

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять загиблих за Україну

докладніше
14 жовтня 2021, 08:00

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня захисників і захисниць України

докладніше
13 жовтня 2021, 17:54

Руслан Стефанчук вручив відзнаки за вагомий особистий внесок у розбудову Української Держави

докладніше
13 жовтня 2021, 16:33

Руслан Стефанчук: Швеція приділяє пріоритетну увагу питанням протидії російській агресії

докладніше
13 жовтня 2021, 15:15

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 14:45

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за прояви антисемітизму

докладніше
13 жовтня 2021, 14:21

Руслан Стефанчук вручив сертифікати на парламентські стипендії 53 курсантам-відмінникам

докладніше
13 жовтня 2021, 12:35

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - вересні 2021 року

докладніше
13 жовтня 2021, 11:44

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки до другого читання законопроекту щодо формування прожиткового мінімуму в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 11:16

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України

докладніше
13 жовтня 2021, 10:12

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»

докладніше
12 жовтня 2021, 17:11

Руслан Стефанчук та Катаріна Матернова обговорили поглиблення інтеграції між Україною та ЄС

докладніше
12 жовтня 2021, 16:09

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції»

докладніше
12 жовтня 2021, 13:22

Руслан Стефанчук: Ми стоїмо на порозі істотного оновлення Цивільного кодексу України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
02 червня 2020, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив ранкове засідання.

Дмитро Разумков нагадав, що впродовж півтора тижня пішли з життя народний депутат шістьох скликань Анатолій Матвієнко, народний депутат дев’ятого скликання Валерій Давиденко і учора не стало видатного українського композитора Мирослава Скорика.

Народні депутати хвилиною мовчання вшанували їх пам’ять.

Головуючий повідомив про пропозицію керівників депутатських фракцій і груп, яка прозвучала на Погоджувальній раді, про зміну режиму роботи на пленарному тижні 2-5 червня. Зокрема, було запропоновано пленарні засідання у вівторок та четвер проводити до 15-ї години. Пленарні засідання у середу та п’ятницю відбуватимуться за звичайним режимом.

Також головуючий запропонував замінити у п’ятницю рубрику «Різне» на оголошення депутатських запитів, оскільки накопичилося багато депутатських запитів, які необхідно оголосити та направити відповідним органам.

Обидві пропозиції були поставлені на голосування та підтримані народними депутатами.

З оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями виступили представники депутатських фракцій і груп.

Після завершення виступів головуючий оголосив про зміну назви депутатської групи «За майбутнє» на депутатська група «Партія «За майбутнє» та про створення у Верховній Раді двох міжфракційних депутатських об’єднань: "За єдину Україну, помісну православну церкву" та "За розвиток українського ракетобудування".

На вимогу двох фракцій «Батьківщина» і «Партія за майбутнє» у пленарному засіданні оголошено перерву.

Після закінчення перерви до порядку денного було включено проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Урядів і Парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу №3449.

Проект доповів народний депутат Рустем Умєров.

Він зазначив, що метою проекту Постанови є привернення уваги міжнародного співтовариства до порушення Російською Федерацією та її окупаційною адміністрацією в АР Крим прав кримськотатарського народу та визнання світом депортації кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

310 голосами «за» проект Постанови було прийнято в цілому.

Народні депутати розглянули проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про проведення у 2020 році весняної сесії Парламентської асамблеї Організації Північноатлантичного договору" №3529.

За результатами голосування проект Постанови прийнято 321 голосом «за».

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України у зв'язку із реформою прокуратури та змінами у системі судоустрою України №3194 доповів Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олександр Сова доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому з урахуванням техніко-юридичних правок.

За результатами голосування законопроект 301 голосом «за» прийнято за основу і в цілому.

Народні депутати розглянули проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи №2782.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу, відповідно до яких слова «органи доходів і зборів» у відповідному відмінку передбачається замінити словами «податкові органи» у статтях 17, 50 і 64 та слова «митні органи» у статті 29 Кодексу у відповідному відмінку.

Заступник Голови Комітету з питань бюджету Олена Копанчук доповіла рішення комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

325 голосами законопроект прийнято за основу і 330 голосами «за» - в цілому з техніко-юридичними правками.

Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Олександра Устінова.

У пленарному засіданні оголошена перерва.

Після закінчення перерви народні депутати продовжують розгляд питань порядку денного.

У другому читанні розглядається проект Закону про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів №2379.

Парламентарії розглянули правки до проекту.

322 голосами законопроект прийнято у другому читанні і в цілому.

Народні депутати розглядають правки до проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар'єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров'я №2429.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький надав необхідні пояснення до законопроекту.

Після закінчення розгляду правок законопроект було поставлено на голосування і 322 голосами прийнято у другому читанні та в цілому.

Верховна Рада 248 голосами «за» прийняла у другому читанні та в цілому проект Закону про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту) №2077.

Народні депутати  розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України №2494.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова під час розгляду правок надала коментарі.

239 голосами законопроект було прийнято у повторному другому читанні і в цілому.

Народні депутати за результатами голосування не підтримали проекти Постанов: про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" №3512, про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" №3402.

229 голосами було прийнято проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" №3401.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" щодо запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) №3438 доповідає Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко. Він зазначив, що метою законопроекту є недопущення поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), пов’язаного з необхідністю проведення масових заходів у процесі здійснення оцінки впливу на довкілля.

О.Бондаренко також доповів рішення комітету, який рекомендує прийняти законопроект за основу і в цілому.

Під час обговорення дві фракції висловилися за прийняття проекту лише за основу.

255 голосами законопроект було прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перших кроків дерегуляції бізнесу шляхом страхування цивільної відповідальності №3361 доповіла голова підкомітету Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Бєлькова. Вона зазначила, що проект розроблено з метою посилення гарантій відшкодування збитків постраждалим у разі порушення суб'єктами господарювання вимог чинного законодавства щодо дотримання правил техногенної та пожежної безпеки.

О.Бєлькова також доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній раді прийняти законопроект за основу.

Народні депутати 264 голосами «за» підтримали законопроект за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Вищий антикорупційний суд" щодо забезпечення суду приміщенням та інших питань роботи суду №3348 доповіла Голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна. Вона зазначила, що законопроектом пропонується створити законодавчі передумови для забезпечення Вищого антикорупційного суду приміщеннями, які відповідатимуть вимогам та дозволять безперешкодно здійснювати судочинство.

А.Радіна також повідомила, що Комітет врахував зауваження до проекту і пропонує його прийняти за основу і в цілому з урахуванням пропозицій Комітету.

260 голосами законопроект прийнято за основу.

Народний депутат Анастасія Радіна доповіла наступний проект Закону про внесення змін до Закону України "Про реструктуризацію заборгованості державного підприємства "Антонов" щодо уточнення деяких питань реструктуризації заборгованості з метою створення передумов для забезпечення Вищого антикорупційного суду приміщенням" №3350. Як зазначила доповідачка, метою законопроекту є урегулювання правовідносин, пов’язаних із функціонуванням Вищого антикорупційного суду, зокрема, забезпечення його належним приміщенням, яке вже укомплектовано усім належним устаткуванням за рахунок бюджетних коштів, виділених саме Вищому антикорупційному суду України.

Для цього проектом пропонується доповнити Закон України «Про реструктуризацію заборгованості державного підприємства «Антонов» статтею 11 щодо погашення частини заборгованості шляхом передачі нежитлової будівлі (літера А) по просп. Перемоги, 41 у місті Києві за ринковою вартістю, яка підтверджується звітом про незалежну оцінку, від державного підприємства "Антонов" до сфери управління державного органу, визначеного Кабінетом Міністрів України.

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

За результатами голосування законопроект 251 голосом «за» було прийнято за основу.

Головуючий закрив пленарне засідання.