Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
29 травня 2020, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

Під головуванням Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука 29 травня відбулись експертні обговорення рекомендацій щодо проведення оцінки ефективності застосування законодавства.

Відкриваючи захід, перший віце-спікер зауважив: «Колись стародавні римляни говорили Errare humanum est (Людині властиво помилятися) і, безперечно, помилки робить будь-хто. Тому задача, яку ми маємо перед собою поставити – це виробити ефективний механізм виявлення цих помилок і, що найбільш важливо, ефективний механізм їх усунення».

Олександр Баранюк, експерт з парламентського контролю Офісу парламентської реформи представив методологічні підходи до здійснення оцінки ефективності застосування законодавства. У презентації експерта йшлося про передумови та правові й організаційні основи для впровадження оцінки ефективності застосування законодавства в Україні. Олександр Баранюк навів моделі парламентів таких країн, як Бельгія, Естонія, Італія, Німеччина, Швеція та Шотландія. Фактично, за словами експерта, існує 3 основні моделі здійснення оцінки ефективності застосування законодавства і Верховна Рада України має обрати та адаптувати найбільш прийнятну для України модель.

Наприкінці виступу Олександр Баранюк представив ключові рекомендації для успішного впровадження оцінки ефективності застосування законодавства в Україні, розроблені експертами та експертками Офісу парламентської реформи.

Співдоповідачкою виступила Ліля Олексюк, експертка Програми розвитку ООН в Україні, яка розповіла про досвід співпраці з Комітетом з питань цифрової трансформації, який наразі залучений до «пілотування» рекомендацій для здійснення оцінки ефективності застосування положень Закону України “Про основні засади забезпечення кібербезпеки України”.

Павло Фролов, Голова підкомітету з питань Регламенту Верховної Ради України Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, визнав, що, на жаль, в Україні наразі відсутній належний інституційний механізм здійснення оцінки ефективності застосування законодавства. Він відзначив, що виваженого аналізу потребують переваги та недоліки різних моделей, які використовуються парламентами інших країн, адже як сильні, так і слабкі сторони є і у моделі, коли функції оцінки покладено на Уряд, так і коли оцінкою займатимуться у парламенті чи комітетах. Він запевнив, що готовий підтримати напрацювання відповідної моделі для України з метою її впровадження у Верховній Раді.

Тетяна Ковтун, заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України зазначила, що на її думку вже можна здійснювати оцінку ефективності застосування законодавства, користуючись наявними інструментами і уряд відкритий до цієї роботи та готовий до співпраці із розробки відповідного механізму.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук запропонував за результатами обговорень рекомендувати Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, Голові підкомітету з питань регламенту Павлу Фролову та заступнику Керівника Апарату Верховної Ради України - керівнику Головного юридичного управління Михайлу Теплюку із залученням Офісу парламентської реформи напрацювати на основі представлених рекомендацій оптимальну для України модель оцінки ефективності застосування законодавства та відповідні методичні рекомендації та пропозиції щодо необхідних змін до законодавства.

Юлія Зайченко, заступниця керівника Офісу парламентської реформи зазначила, що експерти та експертки Офісу парламентської реформи та Проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи готові надати відповідну експертну підтримку Верховній Раді та Уряду.

Експертні обговорення організував Офіс парламентської реформи, який є ключовим компонентом проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи. Також до дискусії долучилися народні депутати України, представники Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Програми розвитку ПРООН та Офісу парламентської реформи.