Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
29 травня 2020, 11:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

Народні депутати України Олександр Ткаченко, Павло Сушко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук та Олександр Кабанов провели робочу зустріч стосовно функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України». Ситуацію обговорювали разом із представниками Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства юстиції, Міністерства внутрішніх справ України, Фонду державного майна, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та головою Держагентства з питань кіно.

Зустріч відбулася за результатами виїзного засідання Комітету на кіностудіях 20 травня.

Зокрема, голова Комітету Олександр Ткаченко поінформував, що згідно з інвестиційним договором, укладеним у 2004 році між тодішнім керівництвом «Укркінохроніки» та приватною компанією «Зодча Діадема», практично вся територія підприємства передана забудовнику. І діяльність «Укркінохроніки» загалом, і стан збереження кіноплівок на студії є незадовільними.

Іншому державному підприємству — «Національній кінематеці України» — у 2018 році Кабінет Міністрів виділив понад 9 млн грн, щоб погасити її заборгованість, однак «Кінематека» не скористалася цими коштами. Натомість — стала розпродавати майно. Так, у 2019 році було продано 14 з 18 приміщень кіностудії, вартість яких становить понад 32 млн грн. Цей факт дає підстави припустити, що арбітражний керуючий навмисно завищив борг студії шляхом включення до його складу не лише наявних перед кредиторами боргів підприємства (трохи більш як 9 млн грн), а й нових, які він брав на ремонт приміщень студії (7 млн грн) під час санації.

За словами Марини Кудерчук, голови Державного агентства з питань кіно, під керівництвом Аліни Хорошилової «Укркінохроніка», по суті, не працювала як кіностудія, на відміну від «Національної кінематеки України», яка «спробувала розвиватися». Проте щодо ситуації з санацією — це питання до правоохоронних органів.

«Арбітражний керуючий на той момент не допустив нас до перевірки, але підстав для притягнення його до відповідальності ми тоді не побачили. Зі свого боку ми також проаналізували ситуацію щодо законності та етичності проведених арбітражним керуючим дій в процесі санації. І вже зможемо офіційно перевірити всі вчинені ним дії 16 червня», — розповіла заступниця Міністра юстиції Валерія Коломієць. Голова дисциплінарної комісії запевнила, що Міністерство відкрите до співпраці з усіма правоохоронними органами і буде робити все необхідне у межах своїх повноважень, аби кіностудії змогли повернутися до їхньої безпосередньої діяльності — виробництва фільмів.

Крім того, під час обговорення з’ясували, що Міністерство культури та інформаційної політики готове припинити договір з інвестором і компенсувати пов'язані з цим витрати «Укркінохроніки», а директор підприємства буде відсторонений від обов'язків. Про це повідомив державний секретар Міністерства Артем Біденко.

Начальник Центрального міжрегіонального управління Мін'юсту Кирило Міненко акцентував на тому, що у договорі купівлі-продажу не було передбачено ніяких запобіжників і, фактично, це був звичайний договір, як і для будь-якого продажу майна.

Також на нараді обговорили питання створення Державного фонду фільмів, що, передусім, є питанням збереження національної культурної спадщини. Насамперед, у Фонді мають зберігатися архівні комплекти вихідних матеріалів фільмів, вихідні матеріали фільмів, створених повністю або частково завдяки коштам Державного бюджету України, — тому контроль за станом функціонування державних кіностудій є не втручанням в їхню господарську діяльність, а захистом інтересів держави як єдиного акціонера державних кіностудій.

Отже, на думку членів Комітету, на сьогодні є вкрай важливим, і того вимагає ст.17 Закону України «Про кінематографію», завершення процесів:

- створення Державного фонду фільмів України;

- передавання фільмів до Державного фонду фільмів України;

- створення на державних кіностудіях необхідних умов для зберігання вихідних матеріалів фільмів і фільмокопій.

Наступним кроком стане спільна відеоконференція з представниками профільних відомств. Народні депутати — члени Комітету висловили сподівання почути від правоохоронних органів чіткий план дій щодо ситуації, яка виникла на підприємствах, а від Міністерства — стратегію збереження та розвитку державних кіностудій.