Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
28 травня 2020, 16:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

 
27 травня 2020 року експерти й представники парламенту обговорили пропозиції щодо основних підходів до планування та моніторингу законопроектної діяльності Верховної Ради України. Адже саме планування є ключовим фактором підвищення ефективності роботи українського парламенту.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук зазначив, що перші зміни внесені Верховною Радою ІХ скликання до Регламенту стосувалися саме положень щодо плану законопроектної роботи Верховної Ради. Також Перший віце-спікер підкреслив, що співпраця парламенту та Уряду вкрай важлива. Адже в основі розробки законопроектів має бути бачення Уряду – Програма його діяльності, саме законопроекти мають бути основоположним інструментом Уряду з впровадження та реалізації державної політики.

Керівник Апарату Верховної Ради України Вячеслав Штучний подякував партнерам з Проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, Офісу парламентської реформи, керівництву Верховної Ради України, народним депутатам України, працівникам Апарату Верховної Ради України та усім, хто долучений до цього процесу за ефективну комунікацію та співпрацю.

«Це дуже актуальне питання, що потребує вирішення. Ми повинні працювати планово. Законодавство – дуже важливий пласт, і потрібно виважено ухвалювати рішення, бо від цього буде залежати доля держави та кожної людини. Якщо правильно планувати роботу й разом її здійснювати, будемо мати позитивні результати», - зазначив Вячеслав Штучний.

Бачення процесу планування та моніторингу реалізації законопроектної роботи та успішний міжнародний досвід презентувала Олена Базилівська, експертка Офісу парламентської реформи. Зокрема, вона розповіла про необхідні складники ефективного планування законотворчої діяльності, важливість налагодження співпраці Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, а також озвучила пропозиції щодо необхідності змін чинного законодавства для удосконалення процесу планування.

Також мова йшла про необхідність розробки та запровадження IT-інструменту для моніторингу виконання плану законопроектної роботи, що відзначатиметься зручним інтерфейсом для користувачів.

 «Вже зареєстрований проект постанови, якою планується затвердити план законопроектних робіт, але за результатами обговорення нам потрібно чітко сформулювати правила подальшого формування законопроектної діяльності не лише Верховної Ради України, а й усіх суб’єктів законодавчої ініціативи та  відобразити їх у відповідних рішеннях Верховної Ради України», – наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

За результатами обговорення Перший віце-спікер рекомендував відповідним Комітетам Верховної Ради  України спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України та Офісом парламентської реформи напрацювати проект Порядку формування та моніторингу плану законопроектної роботи, а також у разі потреби – пропозиції щодо відповідних змін до Регламенту Верховної Ради України стосовно удосконалення процесу планування законопроектної роботи.

Крім того, Руслан Стефанчук рекомендував організувати роботу в Апараті Верховної Ради України щодо розробки вимог, бачення ІТ-інструменту моніторингу виконання Плану законопроектної роботи та відстеження проходження кожним законопроектом усіх стадій законодавчого процесу.

Експертні обговорення організував Офіс парламентської реформи, який є ключовим компонентом проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи. Також до дискусії долучилися народні депутати України, представники Апарату Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів України, Програми розвитку ПРООН та Офісу парламентської реформи.