Новини

13 липня 2020, 18:00

Голова Парламенту Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання другого позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання 14 липня

докладніше
13 липня 2020, 17:14

Додаткове позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 17:12

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху"

докладніше
13 липня 2020, 16:53

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
13 липня 2020, 16:48

Прийнято Закон "Про внесення змін до п.3 розділу Х "Перехідні та прикіінцеві положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі"

докладніше
13 липня 2020, 16:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії""

докладніше
13 липня 2020, 16:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю)"

докладніше
13 липня 2020, 15:46

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
13 липня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України"

докладніше
13 липня 2020, 15:25

Прийнято Закон України "Про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України"

докладніше
13 липня 2020, 15:22

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатків № 3 та № 6 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо фінансового забезпечення проведення виборів"

докладніше
13 липня 2020, 14:47

«Країна має чітко розуміти, за якими правилами восени пройдуть місцеві вибори», - Олена Кондратюк

докладніше
13 липня 2020, 14:41

Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання відразу після завершення позачергового пленарного засідання 13 липня 2020 р.

докладніше
13 липня 2020, 12:44

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект про розвідку

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
27 травня 2020, 10:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

 У день, коли мала відбутися весняна сесія Парламентської асамблеї НАТО (далі – ПА НАТО) у Києві, 25 травня було проведено відео-зустріч Президента Асамблеї Аттіли Местерхазі (Угорщина) з делегацією Верховної Ради України у ПА НАТО на чолі з Єгором Чернєвим. З української сторони у зустрічі взяли участь народні депутати України Мар’яна Безугла, Соломія Бобровська, Людмила Буймістер, Галина Михайлюк. Також, у зустрічі взяв участь Оярс Калніньш (Латвія), співголова Міжпарламентської ради Україна – НАТО.

«На жаль, цього тижня ми не можемо зустрітися особисто, проте для мене надзвичайно важливо обмінятися думками з українською делегацією щодо пандемії COVID-19 та обговорити інші нагальні питання, серед яких і ситуація на Донбасі, внаслідок триваючої дестабілізації ситуації зі сторони Росії, і стан співпраці України з НАТО», - підкреслив Аттіла Местерхазі.

«Ми переконані, що міжнародна солідарність та підтримка один одного –  це найефективніший спосіб подолання кризи, спричиненої COVID-19, а також її соціально-економічних наслідків, та можливість посилити стійкість наших держав. Ми висловлюємо повну солідарність з усіма країнами, що борються з пандемією», - сказав Голова української делегації Єгор Чернєв своїм колегам з Асамблеї.

Президент Асамблеї та члени української делегації обговорили такі питання як: вплив кризи, спричиненої COVID-19, на Україну, зокрема, співпрацю між НАТО та Україною у відповідь на пандемію; вплив кризи на роботу парламентів; а також як Альянс і Україна ведуть боротьбу з дезінформаційною кампанією, що посилилась під час кризи.

Обговорюючи питання дезінформації, Єгор Чернєв наголосив, що спалах хвороби COVID-19 не знає адміністративних кордонів, і тому нам необхідно посилити інформаційну стабільність, яка стосуватиметься не тільки коронавірусної хвороби, а й актуальних питань російської агресії проти України.

Однією з основних тем зустрічі була ситуація в Автономній Республіці Крим та на Донбасі. Члени української делегації поінформували Президента ПА НАТО Аттілу Местерхазі про стан триваючої агресії Росії та про ситуацію, що склалась у безпековій, політичній сферах, а також у сфері охорони здоров’я на сході України та в Криму.

«Росія розглядає кризу, спричинену пандемією, як можливість зняти санкції, що були накладені на неї у відповідь на агресію проти України. Проте необхідно зберегти санкції та політичний тиск на Росію як важливий інструмент, щоб змусити російську владу виконувати Мінські домовленості, зупинити російську агресію на Донбасі та розпочати де-окупацію Криму», - зазначив Голова української делегації Єгор Чернєв.

"Неодноразово Асамблея висловлювала міцну підтримку незалежності України та її територіальної цілісності і рішуче засуджували незаконну та нелегітимну окупацію Криму Росією, а також навмисну дестабілізацію ситуації на сході України. І сьогодні я знову це повторюю.», - заявив Аттіла Местерхазі.

Учасники зустрічі також обговорили останні політичні події в Україні, зокрема, стан впровадження реформ. «Асамблея продовжує рішуче підтримувати процеси реформування в Україні. Вони є ключовими для досягнення цілей України щодо європейської та євроатлантичної інтеграції», - наголосив Президент ПА НАТО Аттіла Местерхазі.

Ця зустріч також дозволила обговорити стан відносин між Україною та НАТО, у тому числі прогрес впровадження Комплексного пакету допомоги Україні. «Я з нетерпінням очікую того дня, коли ситуація дозволить нашим громадянам безпечно відновити подорожі, особисті контакти та провести сесію ПА НАТО в Києві», - підсумував Голова української делегації Єгор Чернєв.

***Верховна Рада України є особливим партнером ПА НАТО завдяки, зокрема, Міжпарламентській раді Україна-НАТО (ЮНІК), яка підтримує Україну на шляху її реформ та інтеграції в НАТО.

На початку квітня, у зв’язку з пандемією, Україна, як приймаюча сторона, та Президент ПА НАТО Аттіла Местерхазі домовились про перенесення весняної сесії у Києві.  Асамблея та українська делегація тісно співпрацюють, щоб знайти альтернативні дати проведення сесії в Україні.