Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 травня 2020, 18:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Верховній Раді відбулося засідання Соціальної ради України, присвячене Дню захисту дітей

У Верховній Раді сьогодні, 21 травня, у режимі відеоконференції відбулося засідання Соціальної ради України, присвячене проблемам дітей в Україні. Захід відбувся в рамках підготовки до Дня захисту дітей, який відзначається 1 червня.

У засіданні взяли участь члени ВГО "Національна платформа "Жінки за мир" з різних регіонів України – представниці центральних та місцевих органів виконавчої влади, депутати місцевих рад, лідери громадських організацій, профспілок та експерти.

У ході конференції голова правління в ВГО «Національна платформа "Жінки за мир" Ірина Касьян підбила підсумки роботи національної платформи, а також поінформувала про плани організації на 2020 рік.

Зокрема, вона зазначила, що основним завданням платформи є захист матері і дитини. З цією метою була створена Рада матерів, яка має представництва на місцях і опікується проблемами дітей.

І.Касьян також розповіла про благодійні акції та участь членів організації у роботі штабів по боротьбі з коронавірусом.

У засіданні взяла участь народний депутат Наталія Королевська - співзасновниця ГО "Національна платформа "Жінки за мир", яка наголосила на важливості активізації роботи Ради матерів з метою підтримки дітей.

Під час конференції були обговорені проблеми, з якими стикаються діти і сім’ї в умовах пандемії коронавірусу. Зокрема, йшлося про повернення дітей з інтернатних закладів у сім’ї, які часто не готові забезпечити дітям елементарні умови. Також піднімалися питання про необхідність матеріальної допомоги з боку держави сім’ям з дітьми, організації проведення дистанційного навчання і зовнішнього незалежного оцінювання, організації відпочинку та оздоровлення дітей, емоційного клімату в сім’ях з дітьми в умовах карантинних обмежень.

Учасники засідання прийняли рішення приєднатися до звернення UNICEF, яка висловила стурбованість стрімким зростанням дитячої бідності через COVID-19 і закликала Президента України, Парламент, Уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків коронавірусу.

Виступаючі також підкреслювали необхідність напрацювання законодавства з метою захисту прав дітей у різних сферах життя в умовах реформи децентралізації.

Модератор засідання директор Інституту соціального захисту громадян Світлана Науменко поінформувала, що напрацьовано план законодавчої роботи, направленої на підтримку дітей.

Учасники засідання обговорили заходи, які планується провести до Дня захисту дітей на національному та регіональному рівнях, а також організаційні питання.