Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 травня 2020, 17:30

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Ми готові вирішувати складні проблеми, які стоять перед державою (відео)

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час брифінгу у Верховній Раді назвав основні здобутки парламенту дев’ятого скликання і відповів на запитання журналістів.

Відповідаючи на запитання щодо оцінки першого року роботи Володимира Зеленського на посаді Президента України, він зауважив, що, фактично, повноцінні повноваження Президента почалися тоді, коли була обрана і почала працювати Верховна Рада, тобто, 29 серпня 2019 року.

«Враховуючи ті виклики, які були і постали перед Україною, я оцінюю цей рік, однозначно, не як рік втрачених надій. Про це свідчить той рейтинг довіри до Президента, який залишається сьогодні», - сказав Перший віце-спікер.

Водночас, він зауважив: «Якщо говорити про те, чи ми всі задоволені тим, що відбувається, то, однозначно - ні, але ми готові вирішувати складні проблеми, які стоять перед державою. Ми робимо помилки, але готові їх виправляти так само швидко, у турборежимі, як це і демонструється останнім часом».

На уточнююче запитання щодо виконання Володимиром Зеленським обіцянок, Руслан Стефанчук навів такі факти: вирішене питання зняття недоторканності з народних депутатів; встановлено кримінальну відповідальність за кнопкодавство у Верховній Раді; перезавнтажено багато процесів, пов’язаних із антикорупційною діяльністю; прийнято ряд законодавчих актів, направлених на перезавантаження судової і прокурорської систем; вирішено ряд питань, пов’язаних із покращенням економічного клімату в державі, зокрема, запущено програми, які сформують новий підхід після завершення карантинних заходів, пов’язаних із коронавірусом; підвищено зарплати медикам.

«Якщо говорити в комплексі, то перші кроки є і, я глибоко переконаний, що далі робота буде вестись інтенсивніше і краще», - підсумував Перший віце-спікер.

Розповідаючи про перспективи затвердження проекту Програми Уряду він повідомив, що 12 комітетів вже дали негативні рецензії цьому документу і розгляд у комітетах триває.

«Ми подивимось на реальний стан і будемо спілкуватись Урядом з приводу того, щоб була подана абсолютно інша програма, яка відповідає сучасним вимогам і викликам, які стоять перед суспільством, виходячи із економічної і соціальної ситуації, яка є у державі», - зазначив Руслан Стефанчук.

Він також зауважив, що Верховна Рада сьогодні остаточно розблокувала питання підписання проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності» і підписи Голови Верховної Ради, а потім Президента України з’являться на цьому документі найближчим часом. «Думаю, що після цього перемовини з МВФ щодо отримання Україною траншу вийдуть на фінальну стадію», - сказав Перший заступник Голови Верховної Ради, уточнивши, що, на його думку, «це справа буквально кількох десятків днів». Він додав, що «це питання не тільки від нас залежить, а ми всі свої зобов’язання, передбачені програмою МВФ, виконали».

Руслан Стефанчук на прохання журналістів пояснив зміст ухваленого сьогодні у першому читанні проекту Закону "Про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності", а також висловив свою позицію стосовно законопроектів «Про медіа» та про подвійне громадянство.

Зокрема, питання подвійного громадянства, за його словами, «це етап реалізації обіцянки Президента об’єднати 65 мільйонів українців, які є у світі». Однак Руслан Стефанчук зауважив, що це дуже складне питання і ми повинні виписати цей механізм так, «щоб ми могли долучити всі кращі сили, які не живуть в Україні, до роботи на благо країни і уникнути будь-яких зловживань».

«Я глибоко переконаний, що якість будь-якого законодавчого акту залежить від того, наскільки широко і зрозуміло він роз’яснений і наскільки його норми передбачають усунення якихось зловживань у тій чи іншій сфері», - сказав Перший заступник Голови Верховної Ради України.