Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 травня 2020, 15:11

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Дмитро Разумков нагадав, що 15 травня 2020 року минуло 30 років як розпочав свою роботу постійно діючий парламент Верховна Рада УРСР XII скликання, яка пізніше стала Верховною Радою України І скликання.

«З0 років почав працювати перший український парламент, який заклав ті базові речі, які сьогодні є у Верховній Раді України, які ми несемо і, я сподіваюсь, і в подальшому вони будуть зберігатися і будуть тими гарними традиціями, які повинні існувати у кожній парламентсько-президентській республіці», - сказав Дмитро Разумков і закликав «пам’ятати те, що було в нашій історії, виносити уроки і рухатись вперед».

Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступили з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.

Із заявою від двох фракцій виступив народний депутат Микола Княжицький.

Головуючий поставив на голосування пропозицію керівників депутатських фракцій і груп щодо зміни режиму роботи Верховної Ради України, яку озвучив керівник депутатської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Запропоновано у вівторок та четвер пленарні засідання розпочинати о 10 годині, працювати до 12-ї години, з 12-ї до 12.30 оголосити перерву, далі проводити засідання з 12.30 до 15-ї години.

324 голосами «за» народні депутати підтримали цю пропозицію.

Головуючий також повідомив про пропозицію керівників депутатських фракцій, яка прозвучала на засіданні Погоджувальної ради, про зняття з розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства.

Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

На голосування була поставлена пропозиція про розгляд за скороченою процедурою проекту Постанови про внесення змін до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №2835-9. За результатами голосування пропозиція не була підтримана.

Представники депутатських фракцій виступили з мотивів.

Народні депутати розглянули два проекти постанови про скасування результатів голосування Верховної Ради України від 13.05.2020 року про прийняття в другому читанні та в цілому проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності за №№2571-д-П і 2571-д-П1.

Проекти доповіли автори - народні депутати Антон Поляков і Олександр Дубінський.

Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Сергій Кальченко доповів рішення Комітету, який ухвалив відповідні висновки щодо проектів постанови і рекомендує парламенту визначитися щодо них шляхом голосування.

Народні депутати і за результатами голосування відхилили проекти Постанови.

Проект Закону про внесення зміни до статті 364 Кримінального кодексу України щодо уточнення ознак окремих злочинів у сфері службової діяльності №2621 у першому читанні доповів Представник Президента України у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

За результатами голосування законопроект 288 голосами «за» прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про систему іномовлення України" (щодо програмної політики та території розповсюдження) №2521 підготовлений до розгляду у другому читанні доповів Голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він повідомив, що до Комітету надійшло 12 пропозицій та зауважень народних депутатів. 5 лютого 2020 року Комітет на засіданні розглянув пропозиції суб’єктів права законодавчої ініціативи і шляхом голосування визначився по кожній з них. Усі поправки більшістю голосів були відхилені. Комітет вносить на розгляд Парламенту редакцію законопроекту, прийнята у першому читанні.

О.Ткаченко також повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Народні депутати розглянули правки, на яких наполягали автори.

Після закінчення розгляду правок законопроект 231 голосом «за» було прийнято у другому читанні та в цілому.

Із заявою від двох фракцій виступила народний депутат Єлизавета Ясько.

Від імені фракції партії «Слуга народу» Є.Ясько висловила співчуття кримськотатарському народу, який постраждав внаслідок геноциду та депортації у 1944 році, коли з Кримського півострова було депортовано більше 180 тисяч кримських татар.

Народний депутат закликала пам’ятати про злочин, вчинений 76 років тому і провела паралель з сучасною ситуацією, коли чиняться репресії, расова дискримінація проти кримських татар, відбувається примусове переселення росіян на територію Криму і «винний в цьому окупант - Російська Федерація».

Є.Ясько запевнила, що «Слуга народу» і Президент Володимир Зеленський не забудуть про ці злочини: «Ми, як держава Україна, боролись і будемо боротись далі у всіх міжнародних судах та міжнародних платформах за притягнення до відповідальності за скоєні злочини. Крим – це наш спільний біль і наша відповідальність. І так само як у кримськотатарському танці хайтарма, який перекладається як «рух вперед», ми маємо рухатись всі разом, всі фракції, для деокупації Криму».

Народні депутати розглянули правки до проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо безпеки використання ядерної енергії №2372.

Даний законопроект в цілому підтримали 288 народних депутатів.

До порядку денного було включено проект Закону про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин №3398.

Законопроект доповів народний депутат Артем Чорноморов.

Голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський доповів рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

Під час обговорення представники деяких фракцій висловилися за прийняття законопроекту лише за основу.

За результатами голосування законопроект 303 голосами «за» був прийнятий за основу.

У пленарному засіданні оголошено перерву.

Після закінчення перерви народні депутати продовжили розгляд питань порядку денного.

Парламентарії розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок №2805.

Законопроект та рішення Комітету доповів Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він повідомив, що Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

За результатами голосування законопроект не набрав необхідної кількості голосів для прийняття за основу і 246 голосами був направлений на доопрацювання.

Парламентарії розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансових послуг у галузі поштового зв'язку №№2788 і альтернативні до нього проекти - №2788-1 і №2788-д.

Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк доповіла проект №2788-д і рішення Комітету щодо усіх законопроектів. Вона повідомила, що Комітет вирішив підтримати редакцію доопрацьованого у Комітеті проекту щодо фінансових послуг у галузі поштового зв’язку та рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу законопроект №2788-д, поданий членами Комітету.

232 голосами «за» народні депутати підтримали законопроект у першому читанні.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації дорожнього будівництва та удосконалення законодавства у сфері містобудівної діяльності №2680 доповіла заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

О.Шуляк також доповіла рішення Комітету, який рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Законопроект у першому читанні за основу підтримали 227 народних депутатів.

Заступник голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк доповіла наступне питання порядку денного - проект Закону про надання будівельної продукції на ринку №2698.

О.Шуляк повідомила, що Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

Верховна Рада 276 голосами «за» прийняла проект у першому читанні за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури внесення змін №2256 доповів Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Він зазначив, що метою законопроекту є удосконалення процедури внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення, що надасть можливість саме профільному комітету парламенту бути головним з підготовки та опрацювання проектів законів, що стосуються внесення змін до зазначених актів.

Д.Монастирський повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

280 голосами законопроект прийнято за основу та 274 голосами - в цілому.

Проект Постанови про визначення представників Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань №3067 доповів Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський повідомив, що Комітет рекомендує Верховній Раді визначити до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань за поданням Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності таких осіб: 1) Неклюдова Владлена Михайловича, 2) Пономаренка Юрія Анатолійовича, 3) Яцик Юлію Григорівну.

Представники фракцій у виступах зазначали, що вони не підтримуватимуть проект Постанови, оскільки у Комісії від парламенту представлені кандидати тільки від однієї політичної сили.

Проект Постанови за результатами голосування не набрав необхідної кількості голосів для прийняття.

Проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні" №2789 доповіла Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Доповідачка зазначила, що Комітет рекомендує прийняти проект Постанови із змінами, запропонованими членами Комітетом.

318 голосами проект Постанови прийнято за основу.

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України" №2677 доповів народний депутат Сергій Рахманін.

289 голосами проект Постанови прийнято в цілому.

Верховна Рада прийняла Постанову про зміни у складі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році №2727. "За" таке рішення проголосували 263 народних депутати.

На доопрацювання за результатами голосування направлено проект Закону про медіа №2693.

Проект Закону про внесення змін до Повітряного кодексу України щодо удосконалення механізму справляння державних зборів за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України №2424 доповів: голова підкомітету Комітету з питань транспорту та інфраструктури Петро Павловський. Він зазначив, що основним завданням законопроекту є визначення на законодавчому рівні особливостей справляння державного збору за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

П.Павловський доповів рішення Комітету, який прийняти рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу та в цілому.

237 голосами «за» законопроект прийнято за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України №2325 доповіла народний депутат Марина Бардіна.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова доповіла рішення Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу і в цілому.

261 голосом законопроект прийнято за основу.

Головуючий закрив пленарне засідання.