Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 травня 2020, 14:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: відбулось перше засідання робочої групи, яка напрацьовує законопроект про опозицію

Сьогодні, 18 травня, на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук поінформував, що відбулось перше засідання робочої групи, яка напрацьовує законопроект про опозицію.

«У п’ятницю, 15 травня, на виконання розпорядження Голови Верховної Ради відбулося перше засідання робочої групи, яка напрацьовує законопроект про опозицію і взаємовідносини коаліції і опозиції», - сказав він, відзначивши, що все пройшло конструктивно.

Руслан Стефанчук також сказав, що завершена робота над законопроектом «Про всеукраїнський референдум» і очікуються відгуки лише від окремих міжнародних організацій. «Я думаю, що вже ближчим часом він буде внесений з тим, щоб Україна отримала дуже важливий механізм, який спрямований на реалізацію статті 5 Конституції України», - сказав він.

Перший віце-спікер запросив народних депутатів до активного обговорення цих питань і підкреслив: «Інституалізація цих двох складових політичного життя України і прописання взаємних прав і обов’язків є надзвичайно важливими». «За 30 років це треба вже вирішити», - додав він.

Перший заступник Голови Верховної Ради нагадав, що 16 липня 1990 року було прийнято вікопомний документ Декларацію про державний суверенітет України. Він запропонував провести Урочисте засідання Верховної Ради на відзначення 30-річчя цієї події, «запросивши народних депутатів, які брали участь у прийнятті цього надзвичайно важливого документа».

Окрім того, під час свого виступу Перший віце-спікер подякував за роботу протягом двох місяців в умовах карантину і представив план розгляду законодавчих актів на цьому тижні.

Руслан Стефанчук нагадав, що у зв’язку із коронавірусом, у парламенту є ряд боргів, зокрема, це План законопроектних робіт. Він повідомив, що план вже узгоджений із врахуванням того, що були втрачені три місяці в карантинний період, і висловив сподівання, що ближчим часом він буде винесений на затвердження Верховної Ради.

Перший віце-спікер запропонував внести до плану законодавчих ініціатив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності» № 2255, «який завершує інституалізацію органів у сфері інтелектуальної власності України» і дозволяє «перейти до європейської дволанкової системи організації інтелектуальної власності заміть тієї триланкової, яка у нас зараз є».

Водночас, Перший заступник Голови Верховної Ради вважає за доцільне додатково розглянути проект Закону «Про акціонерні товариства» 2493 щоб визначитися щодо його готовності до розгляду у сесійній залі парламенту вже на цьому тижні.