Новини

27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 травня 2020, 12:25

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп)

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков привітав із переходом Верховної Ради до звичного режиму роботи згідно із затвердженим на початку сесії календарним планом.

«Деякі корективи в нашу роботу вніс коронавірус, як і в роботу всієї держави, який відобразився на усіх верствах, галузях і, головне, на здоров’ї наших співгромадян. І сьогодні ми повинні докладати максимум зусиль для того, щоб, наскільки це можливо, швидко і якісно виходити з тих умов, які сьогодні існують в державі і не лише в державі, а й у всьому світі», - сказав Дмитро Разумков.

Він також повідомив, що сьогодні День боротьби за права кримськотатарського народу та День пам’яті геноциду кримськотатарського народу. «Це ті уроки історії, які ми повинні пам’ятати», - наголосив Голова парламенту.

Також Дмитро Разумков нагадав: «У п’ятницю, 15 травня, ми відзначали важливу дату – 30 років як почала роботу Верховна Рада УРСР дванадцятого скликання, яка пізніше стала першим скликанням Верховної Ради України – нашої незалежної держави в якій ми сьогодні маємо честь працювати і ми з вами».

Він також зауважив, що за ці роки багато на що саме парламент впливав і «саме завдяки саме українському парламенту дуже часто держава виходила зі скрутних ситуацій, які, іноді здавалося, не можна виправити».

Головуючий підкреслив, що на цьому тижні планується розглянути багато питань, які були напрацьовані протягом останніх місяців, коли достатньо потужно працювали комітети.

Він подякував представникам усіх депутатських фракцій та груп: «Особливо на початку, коли держава зіткнулась з коронавірусом, майже всі політичні сили, які представлені в парламенті, відклали політичні гасла, відклали політику і працювали більш ніж наполегливо для того, щоб зробити ті перші, але вкрай необхідні кроки для того, щоб допомогти Уряду та іншим інституціям, і державі, і народу, гідно боротися з тими викликами, які приніс в Україну коронавірус». Також очільник парламенту подякував головам комітетів, усім народним депутатам і Апарату Верховної Ради і висловив сподівання на подальшу злагоджену і ефективну роботу.

Головуючий надав слово для виступу Першому заступнику Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, який також подякував за роботу протягом двох місяців роботи в умовах карантину і представив план розгляду законодавчих актів на цьому тижні.

Руслан Стефанчук нагадав, що у зв’язку із коронавірусом, є ряд боргів, зокрема це План законопроектних робіт. Він повідомив, що план вже узгоджений із врахуванням того, що були втрачені три місяці в карантинний період, і висловив сподівання, що ближчим часом він буде винесений на затвердження Верховної Ради.

Також, за словами Першого заступника Голови Верховної Ради, завершена робота над законопроектом Про всеукраїнський референдум і очікуються відгуки лише від окремих міжнародних організацій. «Я думаю, що вже ближчим часом він буде внесений з тим, щоб Україна отримала дуже важливий механізм, який спрямований на реалізацію статті 5 Конституції України», - сказав він.

Руслан Стефанчук поінформував, що у п’ятницю відбулося перше засідання робочої групи, яка напрацьовує законопроект про опозицію і взаємовідносини коаліції і опозиції, яке пройшло конструктивно. Він запросив до співпраці щодо цього питання усіх народних депутатів.

Преший Віце-спікер нагадав що 16 липня 1990 року було прийнято вікопомний документ - Декларацію про державний суверенітет України. Він запропонував провести Урочисте засідання Верховної Ради на відзначення 30-річчя цієї події, «запросивши народних депутатів, які брали участь у прийнятті цього надзвичайно важливого документа».

Під час виступу Перший заступник Голови Верховної Ради також запропонував внести до Плану законодавчих ініціатив законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності" (2255), «який завершує інституалізацію органів у сфері інтелектуальної власності України» і дозволяє «перейти до європейської дволанкової системи організації інтелектуальної власності заміть тієї триланкової, яка у нас зараз є».

На засіданні виступили представники фракцій і груп.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, коментуючи пропозицію пом’якшити карантинний режим для журналістів, які працюють у парламенті, зауважив, що Верховна Рада не працювала у режимі карантину. Він додав, що карантинні заходи поступово будуть пом’якшуватись, як і у всій державі: «Наступні кроки будуть після 22 травня, то ми так само будемо пом’якшувати для всіх, в тому числі і для представників шановної медіаспільноти», - сказав очільник Верховної Ради і водночас закликав «робити це зважаючи на наслідки, які можуть мати місце». «Давайте робити так, щоб і нам, і телеглядачам, і журналістам було зручно і безпечно працювати в стінах Верховної Ради», - наголосив Дмитро Разумков.

Учасники засідання прийняли рішення у п’ятницю, 22 травня, під час «години запитань до Уряду» заслухати Міністра охорони здоров’я Максима Степанова щодо поточної ситуації по боротьбі з коронавіроусом.

На засіданні виступили голови комітетів.

Дискусію викликало питання про включення до порядку денного законопроекту про подвійне громадянство «Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства» (№2590). Учасники засідання проголосували за те, щоб залишити його у порядку денному на цей тиждень.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков побажав плідної і конструктивної роботи на цьому пленарному тижні і закрив засідання Погоджувальної Ради.