Новини

30 вересня 2020, 18:03

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проєкт Закону щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях енергії (відео)

докладніше
30 вересня 2020, 17:39

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо кандидатського резерву

докладніше
30 вересня 2020, 13:51

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
30 вересня 2020, 13:48

Прийнято Постанову "Про внесення змін до календарного плану проведення четвертої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
30 вересня 2020, 13:42

Прийнято Закон "Про електронні комунікації"

докладніше
30 вересня 2020, 13:31

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення зміни до пункту 4 Розділу X "Прикінцеві та Перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо особливостей здійснення закупівель під час виборчого процесу"

докладніше
30 вересня 2020, 13:09

Прийнято Постанову «Про Заяву Верховної Ради України щодо невизнання легітимності так званих місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях України - в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі»

докладніше
30 вересня 2020, 12:12

Верховна Рада та МФО «Рівні можливості» відкриті до подальшої співпраці з ООН Жінки для досягнення рівних прав і можливостей жінок в Україні, - Олена Кондратюк

докладніше
30 вересня 2020, 11:58

Прийнято Закон «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові»

докладніше
30 вересня 2020, 10:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка"

докладніше
30 вересня 2020, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 вересня

докладніше
30 вересня 2020, 09:06

Оголошення про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади члена Рахункової палати

докладніше
30 вересня 2020, 09:03

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 30 вересня

докладніше
29 вересня 2020, 20:38

Одна з ключових вимог, що стоїть перед нами, - проведення реформ, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 травня 2020, 18:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики заслухав інформацію т.в.о. міністра культури та інформполітики щодо ситуації з Уповноваженим із захисту державної мови (відео)

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів у четвер, 14 травня, засідання у режимі відеоконференції.

Відповідно до порядку денного засідання, Комітет розглянув проект Постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів України, № 3330. За результатами обговорення було ухвалено рішення рекомендувати направити проект на доопрацювання з урахуванням пропозицій.

Як зазначила заступник голови Комітету Євгенія Кравчук, «найближчим часом сформуємо пропозиції, відповідно до предметів відання нашого Комітету, аби головний стратегічний документ діяльності Уряду враховував питання розвитку культури, інформаційної політики та захисту дітей». Вона наголосила на важливості, «щоб Програма діяльності Уряду була суголосна з курсом розвитку держави, задекларованої Президентом, а також не суперечила принциповим положенням регіональних програм розвитку».

«Ми пропонуватимемо, зокрема, врахувати у Програмі питання доступності культурних послуг, широких можливостей для створення якісного культурного та креативного продукту, популяризації культурної спадщини, розвиток кінематографу, посилення інформаційної безпеки та протидія інформаційній агресії», - підкреслила Євгенія Кравчук.

Участь у засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяла Т.в.о міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко. Вона поінформувала учасників засідання стосовно ситуації з Уповноваженим із захисту державної мови. Оскільки попередня Уповноважена звільнилася, і посада є вакантною, Комітет вирішив звернутися до Кабінету міністрів України щодо призначення на посаду Уповноваженого, а також створення секретаріату та низки агентств, відповідно до вимог чинного законодавства. «Діяльність агентств вкрай важлива. Більшість шляху з їхнього формування уже пройдена, керівники визначені і робота має розпочатись з 1 червня. Зупинятися зараз – небезпечно. Такий крок несе загрозу реалізації державної політики у сфері культури», - наголосив голова Комітету Олександр Ткаченко.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", № 3413. Законопроектом передбачено припинення фінансування Національної комісії зі стандартів державної мови (33 600,0 тис. грн.) і Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови (15 886,2 тис. грн.). Комітет вирішив відхилити законопроект, адже, як підкреслювалося під час обговорення, без фінансування Національна комісія фактично припинить своє існування.

Окрім того, представники Комітету розглянули звернення директора Одеського художнього музею щодо занепокоєння проектом рішення Одеської обласної ради «Про утворення наглядових рад у закладах культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області», яке становитиме загрозу цензури та неправомірного втручання у діяльність закладів культури. Відтак, Комітет підготує відповідне звернення до Одеської обласної ради щодо перевищення облрадою повноважень, встановлених Конституцією та законами України, та створення перешкоди в діяльності закладів культури Одеської області.

Комітет також заслухав інформацію щодо напрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Наголошувалося на стратегії бібліотечної справи, необхідності популяризувати читання з раннього віку, забезпечувати вільний доступ до культурного продукту та формувати інформаційну грамотність.

Комітет візьме активну участь у роботі над новою редакцією, а також винесе проект на громадське обговорення.