Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 травня 2020, 18:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики заслухав інформацію т.в.о. міністра культури та інформполітики щодо ситуації з Уповноваженим із захисту державної мови (відео)

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів у четвер, 14 травня, засідання у режимі відеоконференції.

Відповідно до порядку денного засідання, Комітет розглянув проект Постанови про Програму діяльності Кабінету Міністрів України, № 3330. За результатами обговорення було ухвалено рішення рекомендувати направити проект на доопрацювання з урахуванням пропозицій.

Як зазначила заступник голови Комітету Євгенія Кравчук, «найближчим часом сформуємо пропозиції, відповідно до предметів відання нашого Комітету, аби головний стратегічний документ діяльності Уряду враховував питання розвитку культури, інформаційної політики та захисту дітей». Вона наголосила на важливості, «щоб Програма діяльності Уряду була суголосна з курсом розвитку держави, задекларованої Президентом, а також не суперечила принциповим положенням регіональних програм розвитку».

«Ми пропонуватимемо, зокрема, врахувати у Програмі питання доступності культурних послуг, широких можливостей для створення якісного культурного та креативного продукту, популяризації культурної спадщини, розвиток кінематографу, посилення інформаційної безпеки та протидія інформаційній агресії», - підкреслила Євгенія Кравчук.

Участь у засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяла Т.в.о міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко. Вона поінформувала учасників засідання стосовно ситуації з Уповноваженим із захисту державної мови. Оскільки попередня Уповноважена звільнилася, і посада є вакантною, Комітет вирішив звернутися до Кабінету міністрів України щодо призначення на посаду Уповноваженого, а також створення секретаріату та низки агентств, відповідно до вимог чинного законодавства. «Діяльність агентств вкрай важлива. Більшість шляху з їхнього формування уже пройдена, керівники визначені і робота має розпочатись з 1 червня. Зупинятися зараз – небезпечно. Такий крок несе загрозу реалізації державної політики у сфері культури», - наголосив голова Комітету Олександр Ткаченко.

Учасники засідання розглянули проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", № 3413. Законопроектом передбачено припинення фінансування Національної комісії зі стандартів державної мови (33 600,0 тис. грн.) і Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови (15 886,2 тис. грн.). Комітет вирішив відхилити законопроект, адже, як підкреслювалося під час обговорення, без фінансування Національна комісія фактично припинить своє існування.

Окрім того, представники Комітету розглянули звернення директора Одеського художнього музею щодо занепокоєння проектом рішення Одеської обласної ради «Про утворення наглядових рад у закладах культури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області», яке становитиме загрозу цензури та неправомірного втручання у діяльність закладів культури. Відтак, Комітет підготує відповідне звернення до Одеської обласної ради щодо перевищення облрадою повноважень, встановлених Конституцією та законами України, та створення перешкоди в діяльності закладів культури Одеської області.

Комітет також заслухав інформацію щодо напрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Наголошувалося на стратегії бібліотечної справи, необхідності популяризувати читання з раннього віку, забезпечувати вільний доступ до культурного продукту та формувати інформаційну грамотність.

Комітет візьме активну участь у роботі над новою редакцією, а також винесе проект на громадське обговорення.