Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 травня 2020, 18:08

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд законопроектів на предмет відповідності антикорупційному законодавству

 
Сьогодні, 14 травня, відбулось засідання Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, у якому взяли участь 16 членів Комітету, а також народні депутати — автори законопроектів, та представник Міністерства юстиції.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв'язку з прийняттям Закону України «Про запобігання корупції» (№3448).

Як повідомила голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна: «Законопроект достатньо технічний – він приводить термінологію у відповідність до Закону України «Про запобігання корупції» і замість розлогих формулювань у Законі «Про судоустрій і статус суддів» в частині антикорупційних обмежень, робить відсильну норму на Закон «Про запобігання корупції».

В обговоренні законопроекту в режимі відеоконференції взяв участь заступник Міністра юстиції Олександр Банчук, який зазначив, що, окрім приведення у відповідність термінології, у проекті визначається, що декларації кандидатів на посаду судді і члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів підлягають перевірці у відповідності до Закону «Про запобігання корупції», а також такі кандидати мають повідомляти про роботу в цих органах своїх родичів.

Він також підкреслив: «Законопроект носить техніко-юридичний характер, але є дуже необхідним».

Члени Комітету прийняли рішення визнати проект Закону №3448 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства, не містить корупційних ризиків і рекомендує Верховній Раді прийняти його за основу. Також Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує головному Комітету внести правку до змін, які вносяться до статті 106 Закону «Про судоустрій і статус суддів», замінивши слова «суддя може бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності» на «суддя підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності».

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№ 2597) на предмет відповідності антикорупційному законодавству та наявності корупційних ризиків.

Анастасія Радіна поінформувала, що по даному законопроекту є питання щодо потенційних корупційних ризиків. Так, є норма, яка передбачає можливість отримувати суддями державні винагороди. «Це сприймається як потенційна можливість тиску на суддів і надання їм певних невиправданих переваг, оскільки, згідно із Законом про державні винагороди, особи які отримують державні нагороди можуть отримувати також певні пільги». За її інформацією, проти призначення державних винагород суддям також виступає Венеціанська комісія.

На запитання членів Комітету відповів один із авторів законопроекту народний депутат Сергій Демченко. Він наголосив, що законопроектом поширюється можливість отримання державних винагород на суддів.

Комітет прийняв рішення визнати законопроект №2597 таким, що відповідає вимогам антикорупційного законодавства але містить корупційний фактор в частині можливості отримання суддями державних винагород. Пропонується головному Комітету виключити із норм законопроекту винагороди, які прямо чи опосередковано асоціюються із отриманням матеріальних благ.

Народні депутати розглянули і визнали такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства проекти законів №№ 2353 (із зауваженнями щодо необхідності чіткого визначення механізму контролю за здійсненням органами місцевого самоврядування габаритно-вагового контролю і уточнення понять), 2779 (із зауваженням, щодо необхідності врегулювання норм, поданих у законопроекті, у Бюджетному кодексі України), 3023, 3023-1.

У рубриці Різне, на пропозицію народної депутатки Олени Мошенець, Комітет з питань антикорупційної політики прийняв звернення до профільного Комітету щодо проекту Закону «Про внутрішній водний транспорт» (№1182-1-д) з пропозицією при підготовці даного законопроекту до другого читання встановити для компаній, що беруть участь у тендері на днопоглиблювальні роботи, вимоги які забезпечать рівні умови для всіх учасників ринку видобутку піску. Також головному Комітету пропонується запросити на своє засідання для обговорення цього питання представників Державної служби геології та надр України.

Наступне засідання Комітету з питань антикорупційної політики відбудеться у середу, 20 травня, о 14.30.