Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
08 квітня 2020, 15:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав керівництво НАЗК про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів (відео)

У вівторок, 7 квітня, відбулось перше засідання Комітету з питань антикорупційної політики у режимі відеоконференції, у якому взяли участь 15 членів Комітету.

Народні депутати у режимі відеоконференції заслухали голову Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександра Новікова, який розповів про стан підготовки до запуску реєстру політичних публічних фінансів. Реєстр має бути готовий до 16 липня поточного року і відображати звітність про фінансування політичних партій.

За словами доповідача, зараз фінансові звіти політичних партій подаються у паперовому вигляді і є дуже громіздкими, на них витрачається велика кількість паперу. «Така система подання звітності політичних партій є не зручною, як для партій, так і для громадян, які хочуть пересвідчитися у доброчесності тієї чи іншої політичної сили», - сказав він.

Олександр Новіков нагадав, що 16 січня 2020 року набув чинності закон щодо запобігання протидії політичній корупції, який передбачає створення протягом шести місяців реєстру політичних публічних фінансів.

На думку керівника НАЗК: «Головним ризиком щодо реалізації даної норми закону є те, що у бюджеті на поточний рік не передбачено жодної гривні на створення реєстру електронної звітності політичних партій».

За його словами, зараз питання щодо фінансування створення реєстру вирішується шляхом взаємодії з міжнародними партнерами.

Олександр Новіков повідомив, що на даний момент робота ведеться за трьома напрямками: проводиться конкурс із розробки програмного забезпечення для реєстру, на який подали документи п’ять учасників; є домовленості щодо закупки серверів для реєстру; вирішується питання кібербезпеки.

Він висловив сподівання, що реєстр буде запущений вчасно, у липні, і НАЗК не доведеться звертатись до Верховної Ради України щодо продовження термінів, а до кінця року буде створено інструменти для контролю з боку партій.

Олександр Новіков відповів на запитання членів Комітету, зокрема, щодо планів Уряду скоротити фінансування НАЗК на 2020 рік; роз’яснення НАЗК щодо необхідності внесення у декларації операцій із обміну валют; подання звітності партій в умовах карантину; надання статусу викривачів двом особам.

Під час засідання були розглянуті три проекти законів щодо внесення змін до Закону «Про Службу безпеки України», щодо підготовки яких Комітет не є головним.

Перед початком розгляду голова Комітету з питань антикорупційної політики Анастасія Радіна (Красносільська) поінформувала, що проект Закону «Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України» (№3196) та альтернативний до нього «Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо реформування діяльності Служби безпеки України» (№3196-1) профільний комітет рекомендував відправити на повторне перше читання.

Відповідно, Комітет прийняв рішення не надавати висновок щодо відповідності даних законопроектів антикорупційному законодавству, а направити свої пропозиції та побажання до проекту закону, доопрацьованого до повторного першого читання.

Третій проект Закону «Про Службу безпеки України» (№3080) Комітет з питань антикорупційної політики пропонує головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти проект у першому читанні із зауваженнями які, зокрема, стосуються змін до статті 216 щодо передачі підслідності розгляду деяких справ до СБУ, уточнення визначення понять та повноважень СБУ.

Комітет розглянув на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства законопроекти «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних» №2709-1 і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя» №2710-1. На запитання членів Комітету у режимі відеоконференції відповів автор законопроектів народний депутат Сергій Власенко. Було прийнято рішення визнати дані законопроекти такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства.

Також Комітетом був розглянутий проект Закону «Про медіа» №2693 та альтернативний до нього проект Закону «Про медіа в Україні» №2693-1. В обговоренні у режимі відеоконференції взяв участь співавтор основного законопроекту народний депутат Микита Потураєв, який поінформував про логіку законопроекту та відповів на запитання членів Комітету.

Комітет прийняв рішення визнати законопроекти такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства із зауваженнями щодо узгодження його положень із Законом «Про запобігання корупції», уточнення підстав для накладення штрафів та ряду інших.

Під час засідання Комітет визнав такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства проекти нормативно-правових актів №№: 2371, 2371-1, 2514 і 2450 (із зауваженням щодо необхідності внесення змін до виборчого законодавства).

Народні депутати також розглянули ряд питань у рубриці Різне. Зокрема, Комітет прийняв рішення направити звернення до Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) щодо надання інформації та пояснення про підстави для подання клопотання про закриття провадження щодо обвинувачення колишнього військового прокурора сил антитерористичної операції (АТО) Костянтина Кулика в незаконному збагаченні.

Наступне засідання Комітету планується провести наступного тижня.