Новини

28 листопада 2020, 09:02

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:01

Верховна Рада отримала проєкт Держбюджету на 2021 рік та активно працює над порядком денним з підтримки малого бізнесу, вирішення конституційної кризи, повернення відповідальності за неправдиве декларування, - Олена Кондратюк

докладніше
28 листопада 2020, 09:00

Звернення Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 16:34

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову "Про звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”

докладніше
27 листопада 2020, 16:01

«Ні могили, ні хресного знаку» - до Дня пам’яті жертв голодоморів парламентська бібліотека презентує тематичну віртуальну книжкову виставку

докладніше
27 листопада 2020, 15:49

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг затвердив додаткові правки до законопроєкту щодо врегулювання окремих питань у сфері надання ЖКП

докладніше
27 листопада 2020, 15:19

У цю суботу в Україні національний пам'ятний день - День пам'яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 14:25

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації круглого столу з обговорення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж"

докладніше
27 листопада 2020, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 листопада

докладніше
26 листопада 2020, 14:36

Комітет з питань економічного розвитку доопрацював законопроєкт щодо вдосконалення системи органів АМКУ і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому

докладніше
26 листопада 2020, 11:41

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до Ради Європи з пропозицією щодо надання експертної підтримки під час підготовки до розгляду Парламентом проекту Закону "Про публічні консультації"

докладніше
26 листопада 2020, 10:21

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї НАТО взяла участь у засіданні 66-ї щорічної сесії ПА НАТО

докладніше
26 листопада 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше
25 листопада 2020, 17:04

Постійна делегація Верховної Ради України у ПАЧЕС взяла участь у 56-ому пленарному засіданні Генеральної асамблеї ПАЧЕС

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 квітня 2020, 12:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

 
Такими, що не суперечать праву ЄС та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, Комітет визнав такі законопроекти:

-     Законопроект №2563-1 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель.

-     Проект Закону №3176 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. В обґрунтуванні проекту йдеться, що він розроблений з метою удосконалення чинного законодавства для створення можливостей для купівлі оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі. Це, на думку авторів, дасть змогу забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу. Комітет зауважив, що попри те, що законопроект не суперечать праву ЄС, він має бути погоджений з Європейською Комісією, як того вимагає оновлений Додаток XXVII до Угоди про асоціацію України з ЄС.

-     Проект Закону №3215 про внесення змін до статті 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо надання інформації з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цей документ пропонує спростити процедуру отримання безплатної правової допомоги. Довідки для її отримання людям не доведеться збирати самостійно. Центри надання правової допомоги зможуть робити це за запитом онлайн.

-     Проект Закону №3221 про внесення змін до деяких законів України стосовно покращення інвестиційного клімату щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність. Мета цього документа, на думку авторів, зменшити регуляторні процедури та спростити умови ведення інвестиційної діяльності в Україні.

-     Проект Закону №2806 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав людини, зокрема, права на ефективне урядування. Метою проекту, вказано в обґрунтуванні, є посилення захисту прав людини в Україні через розширення повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Йому пропонується надати можливість звертатись до суду з позовом про скасування нормативно-правового акта (його частини) у разі, якщо застосування його положень призводить до систематичного порушення прав і основоположних свобод людини і громадянина. Експерти Комітету зазначають, що попри те, що, за своєю метою, проект закону не суперечить нормам права ЄС, він, водночас, потребує висновку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Такими, що не суперечать праву ЄС та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, однак потребують доопрацювання, визнано такі законопроекти:

-     Законопроект №2502 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів;

-     Законопроект №2502-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Обидва законопроекти №2502 та №2502-1, йдеться у висновку Комітету, потребують доопрацювання з метою їхнього приведення у відповідність до принципу правової визначеності, а також стабільності та передбачуваності податкового законодавства.

-     Проект Закону №2089 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян. Цей документ пропонує збільшити доступність якісних та дешевих лікарських засобів для українців через паралельний імпорт. А також через наведення ладу на ринку патентів на медпрепарати. За висновком Комітету, проект Закону частково відповідає праву ЄС і міжнародно-правовим зобов’язанням України, проте потребує суттєвого доопрацювання з метою врахування положень Угоди про асоціацію, Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності від 6 грудня 2005 року, Директиви 2001/83/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 6 листопада 2001 року «Про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів для застосування людиною».

 

Такими, що не відповідають цілям Угоди про асоціацію та суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції визнано:

-     Законопроект №2563 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель;

-     Проекти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів №2501, №2501-1 та №2501-2. Документи пропонують врегулювати правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також законодавства, що визначає засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами. За висновком Комітету, згадані проекти не відповідають цілям Угоди про асоціацію та суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України в сфері європейської інтеграції.

 

Окрім цього, Комітет розглянув проект Закону №2135 про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо захисту населення від шуму та інших факторів. Цей документ, за висновком Комітету, потребує доопрацювання з метою дотримання принципу правової визначеності, який вимагає чіткості, зрозумілості й однозначності правових норм, їхньої передбачуваності, стабільності та відповідності стандартам права ЄС.