Новини

29 травня 2020, 17:00

У парламенті опрацьовують моделі створення дослідницької служби

докладніше
29 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді розроблятимуть модель оцінки ефективності застосування законодавства

докладніше
29 травня 2020, 12:00

В Освітньому центрі Верховної Ради України відбудеться парламентська онлайн-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту дітей

докладніше
29 травня 2020, 11:00

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики відбулася робоча зустріч щодо функціонування державних кіностудій «Укркінохроніка» та «Національна кінематека України»

докладніше
29 травня 2020, 10:03

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон, направлений на підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби

докладніше
28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
06 квітня 2020, 12:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інтеграції України з ЄС на засіданні в онлайн режимі розглянув законопроекти на їх відповідність праву ЄС та зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію

 
Такими, що не суперечать праву ЄС та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, Комітет визнав такі законопроекти:

-     Законопроект №2563-1 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель.

-     Проект Закону №3176 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо закупівлі природного газу. В обґрунтуванні проекту йдеться, що він розроблений з метою удосконалення чинного законодавства для створення можливостей для купівлі оператором ГТС короткострокових стандартизованих продуктів газу на торговій платформі, тобто біржі. Це, на думку авторів, дасть змогу забезпечити прозорість, вільний доступ до інформації та залучення великої кількості учасників – суб’єктів ринку природного газу. Комітет зауважив, що попри те, що законопроект не суперечать праву ЄС, він має бути погоджений з Європейською Комісією, як того вимагає оновлений Додаток XXVII до Угоди про асоціацію України з ЄС.

-     Проект Закону №3215 про внесення змін до статті 17 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо надання інформації з Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування центрам з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Цей документ пропонує спростити процедуру отримання безплатної правової допомоги. Довідки для її отримання людям не доведеться збирати самостійно. Центри надання правової допомоги зможуть робити це за запитом онлайн.

-     Проект Закону №3221 про внесення змін до деяких законів України стосовно покращення інвестиційного клімату щодо скасування державної реєстрації договорів (контрактів) про спільну інвестиційну діяльність. Мета цього документа, на думку авторів, зменшити регуляторні процедури та спростити умови ведення інвестиційної діяльності в Україні.

-     Проект Закону №2806 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав людини, зокрема, права на ефективне урядування. Метою проекту, вказано в обґрунтуванні, є посилення захисту прав людини в Україні через розширення повноважень Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Йому пропонується надати можливість звертатись до суду з позовом про скасування нормативно-правового акта (його частини) у разі, якщо застосування його положень призводить до систематичного порушення прав і основоположних свобод людини і громадянина. Експерти Комітету зазначають, що попри те, що, за своєю метою, проект закону не суперечить нормам права ЄС, він, водночас, потребує висновку Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

Такими, що не суперечать праву ЄС та/або зобов’язанням України відповідно до Угоди про асоціацію, однак потребують доопрацювання, визнано такі законопроекти:

-     Законопроект №2502 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів;

-     Законопроект №2502-1 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Обидва законопроекти №2502 та №2502-1, йдеться у висновку Комітету, потребують доопрацювання з метою їхнього приведення у відповідність до принципу правової визначеності, а також стабільності та передбачуваності податкового законодавства.

-     Проект Закону №2089 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян. Цей документ пропонує збільшити доступність якісних та дешевих лікарських засобів для українців через паралельний імпорт. А також через наведення ладу на ринку патентів на медпрепарати. За висновком Комітету, проект Закону частково відповідає праву ЄС і міжнародно-правовим зобов’язанням України, проте потребує суттєвого доопрацювання з метою врахування положень Угоди про асоціацію, Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності від 6 грудня 2005 року, Директиви 2001/83/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 6 листопада 2001 року «Про Кодекс Співтовариства щодо лікарських засобів для застосування людиною».

 

Такими, що не відповідають цілям Угоди про асоціацію та суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України у сфері європейської інтеграції визнано:

-     Законопроект №2563 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо вдосконалення публічних закупівель;

-     Проекти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму справляння акцизного податку при реалізації тютюнових виробів №2501, №2501-1 та №2501-2. Документи пропонують врегулювати правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також законодавства, що визначає засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі тютюновими виробами. За висновком Комітету, згадані проекти не відповідають цілям Угоди про асоціацію та суперечать міжнародно-правовим зобов’язанням України в сфері європейської інтеграції.

 

Окрім цього, Комітет розглянув проект Закону №2135 про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо захисту населення від шуму та інших факторів. Цей документ, за висновком Комітету, потребує доопрацювання з метою дотримання принципу правової визначеності, який вимагає чіткості, зрозумілості й однозначності правових норм, їхньої передбачуваності, стабільності та відповідності стандартам права ЄС.