Новини

28 листопада 2020, 09:45

Звернення в.о. Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:02

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:00

Звернення Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 18:15

Верховна Рада отримала проєкт Держбюджету на 2021 рік та активно працює над порядком денним з підтримки малого бізнесу, вирішення конституційної кризи, повернення відповідальності за неправдиве декларування, - Олена Кондратюк

докладніше
27 листопада 2020, 16:34

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову "Про звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”

докладніше
27 листопада 2020, 16:01

«Ні могили, ні хресного знаку» - до Дня пам’яті жертв голодоморів парламентська бібліотека презентує тематичну віртуальну книжкову виставку

докладніше
27 листопада 2020, 15:49

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг затвердив додаткові правки до законопроєкту щодо врегулювання окремих питань у сфері надання ЖКП

докладніше
27 листопада 2020, 15:19

У цю суботу в Україні національний пам'ятний день - День пам'яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 14:25

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації круглого столу з обговорення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж"

докладніше
27 листопада 2020, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 листопада

докладніше
26 листопада 2020, 14:36

Комітет з питань економічного розвитку доопрацював законопроєкт щодо вдосконалення системи органів АМКУ і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому

докладніше
26 листопада 2020, 11:41

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до Ради Європи з пропозицією щодо надання експертної підтримки під час підготовки до розгляду Парламентом проекту Закону "Про публічні консультації"

докладніше
26 листопада 2020, 10:21

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї НАТО взяла участь у засіданні 66-ї щорічної сесії ПА НАТО

докладніше
26 листопада 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 березня 2020, 12:33

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Погоджувальна рада депутатських фракцій (депутатських груп)

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, відкривши засідання представників депутатських фракцій (депутатських груп), відзначив, що Верховна Рада в останні дні працює більш ніж напружено по підготовці питань позачергової сесії. Він нагадав, що саме вчора представники депутатських фракцій і груп збиралися у цьому залі, обговорювали, дискутували та доопрацьовували ті законопроекти, які винесені на позачергове засідання, яке відбудеться о 14-й годині.

Д.Разумков подякував всі колегам і особливо працівникам Апарату за їхню працю протягом цього тижня. Він назвав їхню роботу «героїчним вчинком», оскільки люди працювали цілодобово.

Головуючий також зазначив. що Верховна Рада глибоко долучилася до процесу підготовки законопроектів, які вносяться Урядом щодо бюджету, багато пропозицій, зауважень, які надійшли від депутатського корпусу, були враховані і це збалансувало документ, який буде розглядатися у залі Верховної Ради.

Д.Разумков окремо подякував Робочій групі, яка складалася з представників всіх депутатських фракцій і груп. Вона працювала на базі Комітету з питань економічного розвитку під керівництвом Д.Наталухи. «Всі відпрацювали дуже якісно. Дискусії були також до глибокої ночі. Але не дивлячись на те, що вийшов великий складний законопроект, він абсолютно консолідував парламент. Всі фракції підписалися під ним і учора це було мабуть єдине питання, яке не викликало додаткових дискусій», - зазначив він.

Д.Разумков висловив сподівання, що в подальшому ця позиція Парламенту буде такою ж консолідованою. «Всі розуміють ті виклики, які стоять перед державою. Ми йдемо на компроміси. Практично всі відклали політичні аспекти до кращих часів, до того, як вийдемо з кризи, поборемо ту проблему, яка сьогодні є всесвітньою проблемою, я має на увазі коронавірус. Та економічна криза, яка, на жаль, ми бачимо, вже насувається на багато держав. І всі працюють на користь держави. Парламент прикладає максимум зусиль, іноді працюючи і за себе, іноді працюючи і не тільки за себе для того, щоб пом’якшити ті події, які сьогодні також насуваються на нашу державу», - додав головуючий.
Голова Верховної Ради України звернувся до представників депутатських фракцій і груп щодо законопроекту про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців №3254. Він повідомив, що з цим питанням звернувся Комітет і це конче необхідно зробити в короткі строки. Всі фракції звернулися до Голови Верховної Ради з пропозицією включити його якомога швидше в порядок денний. «Однак, станом на сьогодні ми не можемо доповнити той порядок денний, який запропонований на позачергове засідання. Тому, є пропозиція, якщо буде підтримка всіх представників фракцій через рішення Погоджувальної ради провести додаткове позачергове засідання, яке відбудеться одразу після першого позачергового засідання і воно буде складатися з одного питання - це законопроект №3254», - додав він.

Головуючий надав слово для виступу Першому заступнику Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, який також висловив вдячність усім, хто долучився до створення якісних законопроектів.

Він зазначив, що політичні сили дійшли згоди: «На період поки є коронавірус і всій країні складно, ми маємо всім обмежити розмір заробітної плати і тим, хто отримує велику заробітну плату, і тим, хто, можливо, меншу. Всі повинні бути у рівних умовах».

Руслан Стефанчук закликав усіх до консолідації, тому що «проблема коронавірусу, це проблема, яка не знає ні статусів, ні віку, нічого. Це проблема всього людства». Він закликав діяти оперативно: «Щоб ми, як Верховна Рада, могли створити той законодавчий механізм, який дасть можливість більш ефективно працювати в таких умовах, в яких, на превеликий жаль, чи на превелике щастя, не знала ні Україна, ні світ».

Перший заступник Голови Верховної Ради також додав: «Верховна Рада, за необхідності, готова збиратися негайно для прийняття важливих для держави рішень».

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк у своєму виступі наголосила: «Верховна Рада у різні часи, особливо найскладніші, була центром консолідації суспільства та прийняття рішень». «Прийшов час прийняти прості і зрозумілі суспільству кроки», - сказала вона.

Олена Кондратюк поінформувала про п’ять пріоритетів, визначених країнами Європейського Союзу задля подолання кризи, пов’язаної із поширенням коронавірусу: координація зусиль та посилення системи охорони здоров’я; забезпечення необхідної кількості медичного обладнання та засобів захисту; підтримка досліджень з метою пришвидшення розробки вакцини проти коронавірусу і достатньої кількості тест-систем; вирішення економічних питань; захист громадян. Вона також висловила думку, що Україна також повинна добитися виконання цих пріоритетів.

Заступник Голови Верховної Ради України також закликала «відмовитись від принципу «свій-чужий» і працювати разом».

«Ми виносимо сьогодні на порядок денний дуже важливі питання і я б дуже хотіла, щоб ми пройшли їх з великою довірою, консолідацією і розумінням перед якими загрозами ми сьогодні стоїмо», - підсумувала Олена Кондратюк.

 Головуючий надав слово для виступу керівникам депутатських фракцій і груп.

Після закінчення виступів представників головуючий нагадав про необхідність розглянути питання про проведення ще одного позачергового засідання.

Головуючий надав слово Прем’єр-міністру Денису Шмигалю, який поінформував про підготовлений Урядом спільно з профільним комітетом Верховної Ради законопроект про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" №3279.

Глава Уряду наголосив на кількох принципових позицій Уряду.

Головуючий поставив на голосування питання про проведення додаткового позачергового засідання, на якому розглянути один законопроект внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців №3254.

Усі учасники засідання проголосували «за» проведення такого засідання.

Голова Верховної Ради України доручив Апарату відповідне розпорядження і закрив засідання Погоджувальної ради.