Новини

24 січня 2021, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем зовнішньої розвідки України

докладніше
22 січня 2021, 17:40

Руслан Стефанчук розповів, які законопроєкти розгляне Верховна Рада України у 2021 році

докладніше
22 січня 2021, 15:45

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому нову редакцію Закону «Про фінансовий лізинг» і два законопроекти про інвестиційні проекти зі значними інвестиціями

докладніше
22 січня 2021, 14:30

Комітет з питань освіти і науки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення процедури обрання керівника закладу вищої освіти

докладніше
22 січня 2021, 12:17

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні і в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері захисту природних екосистем від пожеж

докладніше
22 січня 2021, 11:55

До Дня Соборності України парламентська бібліотека підготувала тематичну віртуальну книжкову виставку «День Соборності і свободи України»

докладніше
22 січня 2021, 11:16

Депутатська група Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою визначила пріоритети роботи на 2021 рік

докладніше
22 січня 2021, 10:41

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано ряд законів про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»

докладніше
22 січня 2021, 10:33

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
22 січня 2021, 10:25

Дмитро Разумков: Як і 102 роки тому, сьогодні ми повинні знаходити спільне - те, що об'єднує українців

докладніше
22 січня 2021, 09:43

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 січня

докладніше
22 січня 2021, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова із Днем Соборності України

докладніше
21 січня 2021, 17:55

Про прийом заяв на участь у Конференції для обрання члена Наглядової ради НСТУ

докладніше
21 січня 2021, 17:04

Голова Верховної Ради щодо пожежі у м. Харків: Причини трагедії мають бути встановлені, винуватці - повинні понести покарання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
13 березня 2020, 20:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Міністр охорони здоров’я Ілля Ємець представив основні стратегічні напрями діяльності МОЗ на 2020 р.

Сьогодні, 13 березня, відбулось засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, під час якого Міністр охорони здоров’я України Ілля Ємець представив основні стратегічні напрями діяльності Міністерства охорони здоров’я України на 2020 рік, наголосивши, що нинішній склад уряду має намір продовжувати реформу системи охорони здоров’я.

За його словами, стара система так звана «система Сімашко», яка існує і досі, може працювати тільки в країні з тоталітарним режимом, коли управління відбувається з центру. «Зараз наш шлях в євроінтеграцію і демократичне суспільство вимагає, щоб система охорони здоров’я була для людей», - сказав Міністр.

Ілля Ємець окреслив основні положення продовження реформи, зауваживши: «В медицині не можна реформувати першу або другу ланку, або медичну науку окремо - це має бути цілісна система реформи».

«Щоб реформа була цілісною, то її треба починати «з голови», - сказав Міністр, додавши, що в демократичному суспільстві медична допомога має базуватися на страховій медицині. На його думку, в нашій країні зараз можна швидко і успішно перейти на державне страхування: «Щоб кожен українець, якщо він має український паспорт, отримав картку, що він має забезпечення з податків та інших джерел. Це дозволить за рік зробити для пацієнта вдвічі більше».

Ілля Ємець особливу увагу приділив залученню фахівців медичної галузі до вирішення питань про відкриття та закриття медичних закладів, до стандартизації ліків, післядипломної освіти, атестації лікарів.

Він наголосив: «Питання ліцензування і підготовки медиків має вирішувати не чиновник. Ці питання має вирішувати Медична рада і Колегія лікарів України, які будуть найматися Кабінетом Міністрів для вирішення питань про лікарні, проводити екзаменування фахівців». Доповідач додав, що при наявності у пацієнта вибору, куди звертатися, погані лікарні закриються самі, оскільки не матимуть пацієнтів.

Очільник МОЗ підкреслив: «У реформі є тільки дві речі - пацієнт і медик. Якщо при будь-якій прекрасній реформі ці два стовпи не підтримують реформу, то вона ніколи не здійсниться».

Міністр також сказав: «Ми маємо зберегти все те, що було зроблено при реформуванні першої ланки меддопомоги, зокрема це - сімейні лікарі».

Водночас він зазначив: «Грошей, передбачених у бюджеті на медицину вистачить лише на фінансування першої ланки і, частково - другого рівня, а на третю – не вистачить». Міністр також зауважив, що державне медичне страхування дозволить залучити кошти з інших джерел і вирішити цю проблему.

«Важливо формувати єдиний медичний простір і ми пропонуємо, щоб до 1 квітня наші професіонали об’єдналися під цією моделлю і зробити так, щоб наша Україна обрала демократичний шлях розвитку і реформування охорони здоров’я», - підсумував Ілля Ємець.

Міністр відповів на запитання членів Комітету.

Зокрема, відповідаючи на запитання народного депутата про стурбованість ситуацією щодо можливого закриття з 1 квітня спеціалізованих лікувальних закладів, Ілля Ємець сказав: «Будемо намагатись згладити, щоб лікувальні заклади не були закриті і необхідні рішення напрацюємо до 1 квітня».

Підсумовуючи дискусію, голова Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький зауважив: «Стратегія ще буде затверджуватись Урядом і Президентом і це лише перша її презентація».

На зсіданні Комітету розглянули проект Закону «Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» (№ 3130), яким пропонується скасувати медичну реформу, яка зараз проводиться в Україні.

Голова Комітету Михайло Радуцький поінформував, що був проведений аналіз результатів реформи, який показав, що реформа першої ланки медичної допомоги була успішною, а також і фактичну готовність до реформи другої ланки.

Він відзначив, що є проблеми, однак «неприпустимо фінансувати стіни лікарень, як це відбувалось багато років» і «нежиттєздатну систему» та запропонував відхилити законопроект.

Під час обговорення народні депутати наголошували на необхідності продовження реформування медичної галузі.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити проект закону №3130.

Члени Комітети розглянули проект Постанови «Про невідкладні заходи щодо недопущення знищення системи охорони здоров'я України» (№ 3140), якою, зокрема, пропонується визнати незадовільною роботу Кабінету Міністрів України з реформування медичної галузі, припинити запровадження другого етапу медичної реформи, а також перераховані заходи, які, на думку авторів проекту, не допустять знищення системи охорони здоров'я України.

Під час обговорення прозвучали думки, що роботу нового Уряду ще рано оцінювати, а реформу необхідно продовжувати, вносячи необхідні корективи.

За підсумками розгляду, Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді відхилити проект Постанови №3140.

Голова Комітету поінформував, що сьогодні в Україні померла перша людина від коронавірусу, тому у засіданні не зміг взяти участь заступник Міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який мав інформувати Комітет щодо ситуації із розповсюдженням вірусу COVID-19 та обмежувальних заходів, пов’язаних із запровадженням карантину на території України. За словами Михайла Радуцького, це питання буде розглянуто підчас продовження засідання Комітету, яке відбудеться завтра, 14 березня, о 17.00.