Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 березня 2020, 06:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Шана небайдужим і відважним українським добровольцям!

 


14 березня — День українського добровольця — це свято людей, які свідомо і сміливо стали на захист Батьківщини від загарбників. Добровольці — це феномен, притаманний саме українській армії, позаяк добровольчі настрої проявлялися в різні періоди історії України, особливо коли виникала реальна загроза державності.

І зараз також спрацювала генетична пам’ять нащадків запорізьких козаків, які на Запорізькій Січі створили воєнізовану структуру з добровольчих батальйонів та століттями боронили Україну.

День українського добровольця установлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань і на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата обрана  невипадково.  14 березня 2014 року саме з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу до Нових Петрівців, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам. Тисячі звичайних українських громадян – наших друзів, сусідів, колег -  у дні Революції Гідності та на початку воєнних дій на сході України, полишивши власні справи — навчання, роботу, бізнес і родини — піднялися проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли агресору на сході України.

Найщиріша подяка і шана всім добровольцям за безкорисливу та самовіддану працю на благо процвітання та миру на рідній землі.

Відзначення такого свята в Україні стане ще однією сходинкою в збереженні миру та суверенітету нашої держави, взірцем патріотизму та наочним свідченням єдності всіх поколінь народу:

«Бо хто за що, А ми за незалежність…» (Ліна Костенко)