Новини

07 червня 2020, 07:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Святої Трійці

докладніше
06 червня 2020, 14:02

Привітання Керівника Апарату Верховної Ради України Вячеслава Штучного з Днем журналіста

докладніше
06 червня 2020, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем журналіста

докладніше
05 червня 2020, 19:10

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроект щодо імплементації норм міжнародного кримінального та гуманітарного права

докладніше
05 червня 2020, 16:30

Підсумки роботи Верховної Ради України за тиждень 1 - 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 15:16

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку фізичної культури і спорту

докладніше
05 червня 2020, 13:57

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 червня 2020, 12:35

Прийнято Закон «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства»

докладніше
05 червня 2020, 12:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за невиконання законних вимог та перешкоджання діяльності народного депутата України, Рахункової палати, члена Рахункової палати, депутата місцевої ради"

докладніше
05 червня 2020, 12:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
05 червня 2020, 10:04

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 5 червня

докладніше
05 червня 2020, 09:34

На засіданні ТСК народні депутати заслухали питання про втрати державного бюджету України через «схеми» формування податкового кредиту на відшкодування ПДВ

докладніше
05 червня 2020, 09:00

Комітет з питань бюджету рекомендує взяти до відома звіт Кабінету Міністрів про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
10 березня 2020, 17:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Реформування законодавства, що регулює місцеві вибори, обговорено під час круглого столу у Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

 

У заході взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, народні депутати, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, неурядових організацій та експерти з питань реформування виборчого законодавства.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук
 повідомив, що минулого тижня робоча група, створена у Верховній Раді, яка опікується питанням законодавства, пов’язаного з народовладдям, завершила перший етап своєї діяльності. «Результатом цього стало створення проекту Закону про всеукраїнський референдум, який вже оприлюднено на сайті Верховної Ради і він відкритий для обговорення, для дискусії з однією метою, щоб 18 березня цього року провести круглий стіл, на якому обговорити ті питання, які можуть виникнути до цього проекту, та дати відповідь на запитання: чи всі механізми, закладені у ньому, є життєдайні, чи відповідають вони меті, яка на них покладається», - зазначив він.«Коли ми говорили про систему народовладдя, ми вийшли на чотири основних базові речі, які повинні бути вже зараз в Україні. Перше - це питання всеукраїнського референдуму, законопроект щодо якого буде внесений у стіни Верховної Ради. Це також питання місцевих референдумів, що корелюється з тематикою цього круглого столу. Третє питання - це так зване формування адженти, тобто формування порядку денного від громадянського суспільства для влади, яким чином: електронні петиції та інші речі. І четвертий рівень, це так звана система відкликань. На рівні формування місцевої влади це буде надзвичайно важливо, тому що у нас є певний механізм, але наскільки він відповідає тим реаліям, які на нього покладаються, є питання. Тому це теж має бути предметом дискусії», - підкреслив Р.Стефанчук.Перший заступник Голови Верховної Ради закликав учасників обговорити, як на місцевому рівні визначити ту проблематику, яка буде найбільш активною, найбільш повно сприятиме розвитку права, передбаченого ст. 5 Конституції.

Р.Стефанчук також запевнив учасників заходу, що «будь-яка здорова думка, яка буде народжена в результаті цієї дискусії, буде підтримана, обговорена і, я глибоко переконаний, внесена на розгляд Верховної Ради».

Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрій Клочко повідомив, що Комітет завершує роботу над Виборчим кодексом, розглянувши пропозиції Президента України В.Зеленського до нього.

«Давайте говорити відверто, у попередньої влади не було ані бажання, ані політичної волі ухвалити Кодекс, який забезпечував би рівні права та можливості учасникам виборчого процесу, гарантував вільн6е волевиявлення та демократичний контроль над виборчим процесом. Лише під політичним тиском всередині країни, а також за наполяганням наших міжнародних партнерів Виборчий кодекс було ухвалено в редакції, що фактично унеможливлювала його реальне правозастосування. Тому Президентом України Виборчий кодекс було ветовано і 11 вересня 2019 р. в парламент подано пропозиції до нього. Президент звернув увагу, що Кодекс містить положення, які не відповідають Конституції України, не враховують останні позитивні зміни до виборчого законодавства, не узгоджується із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечує належної регламентації та організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур.

Голова Комітет також повідомив, що Президент України надіслав 17 предметних пропозицій до Виборчого кодексу, які Комітет опрацьовував понад три місяці. Робоча група, яка була створена у Комітеті провела три засідання, дві робочі наради у Центральній виборчій комісії та Міністерстві юстиції, десять засідань підкомітету з питань виборів та референдумів, та інших форм безпосередньої демократії, п’ять засідань Комітету, за результатом яких підготовлено остаточний текст Виборчого кодексу. «Але ми розуміємо. що положення даного кодексу потребують суттєвого доопрацювання.

Документ не є ідеальний. Тому ми зібрали цей круглий стіл, щоб більш глибоко і предметно подискутувати його окремі положення», - зазначив він.
Заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко, виступаючи під час панельної дискусії «Забезпечення належного представництва територіальних громад на місцевих виборах та принципи визначення кількісного складу місцевих рад», нагадала, що восени поточного року відбудуться місцеві вибори і вони будуть відрізнятися від усіх попередніх, адже будуть проходити відповідно до нового законодавства, до нового Виборчого кодексу, і це є викликом як для органів адміністрування виборів, так і для всіх інших суб’єктів виборчого процесу. «Також, ці вибори будуть проходити «нога в ногу» з процесами децентралізації і це ті вибори, на яких ради будуть сформовані відповідно до нового адміністративно-територіального устрою і роль місцевих рад стане безпрецедентно великою, виходячи з обсягу наданих їм повноважень. Тому, нашим завданням є вдосконалення Виборчого кодексу в цілому. Разом з тим, в частині, яка регулює проведення місцевих виборів, які є фундаментальною основою місцевого самоврядування і саме вони визначать подальший вектор розвитку громад», - зазначила Аліна Загоруйко.

Під час цієї панельної дискусії також виступили експерт з питань виборчого законодавства, представник Робочої групи з розроблення змін до виборчого законодавства щодо забезпечення пропорційного представництва громадян у радах громади та територіальних громад у районних та обласних радах при Міністерстві розвитку громад та територій України Володимир Ковтунець, Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» Олександр Слобожан, експерт з питань виборчого законодавства Міжнародної фундації виборчих систем (ІЕЕ8) Україна Денис Ковриженко та інші.

Під час інших дискусійних панелей учасники круглого столу обговорили найбільш проблемні аспекти законодавчого регулювання виборчого процесу з місцевих виборів, а також висловили спільне бачення політиків, експертного середовища та міжнародної спільноти стосовно напрямів подальшого вдосконалення законодавства про місцеві вибори та напрями його застосування.Круглий стіл відбувся за сприяння та підтримки Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА», Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні та Офісу Ради Європи в Україні.