Новини

04 червня 2020, 16:44

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо впорядкування проведення спортивних заходів та занять фізичною культурою та спортом

докладніше
04 червня 2020, 15:36

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 червня 2020, 15:30

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" щодо підтвердження відповідності інформаційної системи вимогам із захисту інформації"

докладніше
04 червня 2020, 15:23

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців"

докладніше
04 червня 2020, 15:13

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів в порядку тимчасового переведення судді до іншого суду""

докладніше
04 червня 2020, 15:06

Прийнято Закон "Про внесення змін до Розділу X "Прикінцеві та перехідні положення» Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин""

докладніше
04 червня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України"

докладніше
04 червня 2020, 14:37

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо продовження строків завершення підготовки кандидатів та докторів наук"

докладніше
04 червня 2020, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ"

докладніше
04 червня 2020, 14:20

Комітет з питань транспорту та інфраструктури підтримав законопроекти, направлені на відновлення соціальних гарантій громадянам, які мають право на пільговий проїзд

докладніше
04 червня 2020, 14:09

Прийнято Закон "Про Митний тариф України"

докладніше
04 червня 2020, 13:56

Прийнято Постанову "Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вжиття заходів, спрямованих на забезпечення належного соціального захисту дітей – вихованців інтернатних закладів, у тому числі дітей з інвалідністю, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа"

докладніше
04 червня 2020, 13:28

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства"

докладніше
04 червня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за злочини, вчинені злочинною спільнотою"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 лютого 2020, 12:28

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань молоді і спорту заслухав інформацію щодо результатів діяльності Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та показників виконання житлових програм у 2019 році

 

Голова Комітету Андрій Кожем’якін, зважаючи на актуальність питання, наголосив на тому, що житлова проблема є однією з найболючіших для молодих громадян нашої країни. Адже більшість молодих сімей не мають можливості отримати доступ на ринок житла без бюджетної підтримки. «А безперспективність у вирішенні найважливішого питання - питання житла, впливає на міграційні процеси і на демографічні показники, і в результаті складає соціально-психологічну напруженість в державі. Все це впливає і на економіку держави», - наголосив Голова Комітету.

Голова Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» Сергій Комнатний подякував членам Комітету за підтримку та співпрацю. С.Комнатний зазначив, що Держмолодьжитло - це установа, яка є одним із інструментів держави у реалізації житлової політики, та основна мета роботи якої - забезпечення доступним житлом громадян, що потребують допомоги у вирішенні житлового питання.

«Кредитний портфель Держмолодьжитла складає 1,63 млрд. грн., а статутний капітал - 388,4 млн. грн. Всього за час роботи Держмолодьжитла житлом забезпечено понад 40 350 сімей», - зазначив він та коротко поінформував про загальні результати реалізації житлових програми в минулому році.

С.Комнатний також зауважив, що увага держави до житлових проблем молоді не є достатньою. «Останні 6 років питання забезпечення житлом громадян України та, відповідно, житлові програми не були в пріоритетах державної житлової політики. Невтішні наслідки цієї проблеми призвели до того, що Україна втрачає найбільш працездатні верстви населення - молодь, науковий потенціал, а отримує старіння нації та розвиток глибокої демографічної кризи, яка несе загрози економічній та навіть національній безпеці держави.

На жаль, за рахунок коштів загального фонду державного бюджету житлом не забезпечено жодну молоду родину починаючи з 2015 року, саме відтоді видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» не передбачалися. А це найбільш затребуваний механізм забезпечення житлом молоді, адже умови участі в цій програмі є посильними для молодих родин», - підсумував С.Комнатний.

Він також відзначив, що поряд з низьким рівнем фінансування житлових програм для молоді з державного бюджету, протягом останніх років зберігається чітка тенденція збільшення їх фінансування місцевими бюджетами, в 2019 році це 155,9 млн грн. На 2020 рік вже заплановано понад 138,1 млн. грн коштів місцевих бюджетів.

С.Комнатний наголосив, що у 2020 році дія Державної програми забезпечення молоді житлом закінчується. А це означає, що у випадку, якщо протягом найближчого часу дію програми не буде продовжено, зникнуть правові підстави, які дають змогу допомагати молодим людям вирішувати їхнє житлове питання.

С.Комнатний попросив у членів Комітету підтримки у питанні продовження строку дії Державної програми забезпечення молоді житлом на 2013-2020 роки та, безперечно, питанні відновлення фінансування Програми з загального фонду державного бюджету.

Заступник Голови Комітету Василь Мокан під час обговорення питання наголосив, що в цілому підтримує Державну програму забезпечення молоді житлом, але питання продовження строку дії Державної програми забезпечення молоді житлом не змінить ситуації з забезпеченням молоді житлом. Він зауважив, щоб задовільнити всі потреби молоді на житло необхідна велика сума грошей, якої у держави сьогодні немає. І запропонував провести зустріч та обговорити цю проблему з широким колом фахівців і молодих людей, які опікуються цими питаннями.

За підсумками Комітет ухвалив рішення:

Кабінету Міністрів України:

передбачити видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» при підготовці та розгляді Бюджетної декларації та формуванні проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» обсягом 1 569 690,2 тис. грн;

до 1 липня 2020 року розробити та затвердити Державну програму забезпечення молоді житлом на 2021-2030 роки, яка передбачала б фінансування з Державного та місцевих бюджетів.

Верховній Раді України:

при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачити видатки на бюджетну програму «Надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» обсягом 1 569 690,2 тис. грн.

Місцевим органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування в установленому порядку в межах своїх повноважень рекомендувати:

проаналізувати результати реалізації місцевих програм забезпечення молоді житлом, у разі відсутності, розробити та затвердити нові житлові програми та забезпечити фінансування місцевих програм із забезпечення молоді житлом.