Новини

04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
20 лютого 2020, 13:46

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики заслухав голову НАЗК про перебіг перезавантаження органу та хід виконання законодавства щодо викривачів корупції

На засіданні Комітету з питань антикорупційної політики 19 лютого голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков доповів про перебіг перезавантаження органу та виконання повноважень при здійсненні співпраці із особами – викривачами і вжиття заходів щодо їх правового та іншого захисту.

О.Новіков зауважив, що був призначений на посаду керівника НАЗК 15 січня 2020 року на чотири роки.

За його словами: «За перший місяць роботи вдалося провести перший етап перезавантаження НАЗК, відновити співпрацю з міжнародними організаціями, які працюють у сфері запобігання корупції, а також затвердити і частково реалізувати план перетворення НАЗК з бюрократичної і непрацюючої інституції на ефективний механізм запобігання корупції».

Керівник антикорупційного органу повідомив, про перегляд кадрів Агентства і, на його думку: «Фактично, зараз навколо НАЗК об’єднані найкращі експерти, найкращі кадри в галузі запобігання корупції».

Також проведено аудит матеріалів перевірок декларацій. «Вчора і сьогодні мною підписано 67 листів на НАБУ, ДБР, Національну поліцію щодо виявлених перевірками прихованих активів на 867 мільйонів гривень», - сказав О.Новіков.

«За час існування НАЗК було проведено 2161 перевірка декларацій і лише 13% з них виявили недостовірне декларування», - поінформував О.Новіков, додавши, що, на його думку, це свідчить про неналежну перевірку організації перевірок. За його словами, зараз розроблено новий концепт порядку проведення перевірок декларацій.

Голова Національного агентства з питань запобігання корупції поінформував про плани подальшої роботи агентства. Зокрема, планується максимально спростити процедуру електронного декларування; розробляється законопроєкт щодо антикорупційної стратегії, який планується підготувати до березня; створюється окремий підрозділ, який буде займатися просвітницькою роботою; триває робота над створенням реєстру декларацій про фінансовий стан політичних партій, який має бути запущений до 16 липня.

Йшлося також про роботу над впровадженням Закону "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції", який набув чинності з 1 січня 2020 року.

Так, наразі НАЗК здійснює захист викривачів у 61-му судовому засіданні, створена і діє система надання повідомлень про корупцію електронними каналами, ведеться робота над створенням єдиного ресурсу для всіх органів влади для надання анонімних повідомлень, утворена міжвідомча робоча група із захисту прав викривачів.

«Ми маємо забезпечити, щоб декларування було максимально легким для доброчесних декларантів і при цьому забезпечувало унеможливлення будь-які корупційні практики на державній службі. Ми хочемо стати надійним і передбачуваним партнером Верховної Ради і Комітету в процесі очищення нашої держави від корупції», - підсумував голова НАЗК.

О.Новіков відповів на запитання народних депутатів.

Головуюча на засіданні заступник голови Комітету Галина Янченко зауважила, що до перезавантаження НАЗК перебувало у глибокій кризі і «у нового керівництва є надзавдання привести до певних стандартів доброчесності і професійності той колектив, який є на сьогодні». Вона закликала народних депутатів і всіх присутніх повідомляти про факти корупції та порушення закону працівниками НАЗК, «щоб допомогти вичистити цей антикорупційний орган максимально швидко».

Комітет прийняв рішення взяти до відома інформацію, надану головою Національного агентства з питань запобігання корупції Олександром Новіковим.

Голова підкомітету з питань дотримання законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Вікторія Сюмар поінформувала членів Комітету: «Від Генеральної прокуратури ми отримали всі відповіді стосовно переведених слічих, які розслідували справи Майдану, що дає можливість зрозуміти, які справи Майдану будуть розслідуватись». За її словами, це питання турбувало рідних загиблих, оскільки раніше справи були розподілені між різними слідчими.

В.Сюмар також розповіла про підсумки розгляду на засіданні підкомітету питання щодо Державного бюро розслідування, відзначивши: «Думаю, ми всім Комітетом будемо виступати за чесний конкурс і обрання політично немотивованої особи на посаду директора ДБР».

Комітет взяв до відома інформацію, надану керівником підкомітету.

Члени Комітету також розглянули Звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2019 році і взяли його до відома.

За засіданні Комітету були розглянуті ряд проєктів нормативно-правових актів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

Так, визнано такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства законопроєкти: №№2565, 2689 і 2613 (із зауваженнями).

Водночас, за рішенням Комітету, не відповідає вимогам антикорупційного законодавства і містить корупційні ризики проєкт Закону «Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії» (№2386), оскільки у законопроєкті немає чітко встановлених часових і кількісних норм щодо заборгованостей, які будуть погашатися.

Згідно з рішенням народних депутатів, засідання Комітету у березні 2020 року відбудуться 4, 12 та 18 числа.