Новини

04 квітня 2020, 14:35

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков висловлює співчуття у зв’язку зі смертю Івана Вакарчука

докладніше
03 квітня 2020, 15:07

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження, яким продовжив дію додаткових заходів із попередження поширення коронавірусної хвороби

докладніше
02 квітня 2020, 14:53

Порядок отримання висновків Єврокомісії щодо законопроєктів у сфері енергетики

докладніше
01 квітня 2020, 18:32

Уряд має забезпечити належне фінансування наукових співробітників, які розробили вітчизняні експрес-тести для діагностики коронавірусу, - Олена Кондратюк

докладніше
01 квітня 2020, 15:57

Голова Верховної Ради підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)»

докладніше
31 березня 2020, 16:13

Голова Верховної Ради підписав три закони, ухвалені на позачерговому засіданні Парламенту

докладніше
31 березня 2020, 00:51

Позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
31 березня 2020, 00:44

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення"

докладніше
30 березня 2020, 16:59

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності"

докладніше
30 березня 2020, 16:43

Прийнято Постанову «Про призначення Степанова М. В. Міністром охорони здоров'я України»

докладніше
30 березня 2020, 16:40

Прийнято Постанову «Про призначення Марченка С. М. Міністром фінансів України»

докладніше
30 березня 2020, 15:48

Голова Верховної Ради України підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання

докладніше
30 березня 2020, 15:02

Друге позачергове засідання Верховної Ради України

докладніше
30 березня 2020, 14:59

Прийнято Закон "Про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо безперервного забезпечення харчування військовослужбовців"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
19 лютого 2020, 19:07

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики взяв до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики на своєму засіданні розглянув звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду та подальших планів на майбутнє. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський подякував Комітету за підтримку та конструктивну критику, презентував бачення гуманітарної стратегії на засадах свободи, гідності та взаємодії. Також йшлося про завершення найближчим часом процесу формування відповідних державних агентств. Анонсовано також низку реставраційних робіт для відновлення архітектурних пам’яток, створення музеїв, запуск безкоштовної online-платформи з вивчення української мови, запровадження реєстру пам’яток, старт програми мобільності молоді та багато іншого.

За результатами обговорення було ухвалено рішення взяти до відома звіти Міністерства культури, молоді та спорту і Міністерства соціальної політики щодо виконання Програми діяльності Уряду.

Учасники засідання розглянули проект Закону про українську жестову мову, № 2340. Законопроект, автором якого є народний депутат Ірина Борзова, напрацьовано з залученням перекладачів жестової мови, його основними авторами стали члени Українського товариства глухих (ВГОІ «УТОГ») та представники Міністерства культури. У ході обговорення члени Комітету ухвалили рішення долучитися до опрацювання перехідних положень законопроекту про українську жестову мову, адже низка з них впливатиме на чинне законодавство України.

Окрім того, було розглянуто законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним. Так, народні депутати одноголосно підтримали президентський законопроект «Про приєднання України до Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 року», № 0036. «Положення проекту спрямовані на збереження наших національних культурних скарбів через забезпечення моніторингу та контролю держави за переміщенням культурних цінностей з окупованих територій; посилення відповідальності за порушення міжнародних конвенцій; надання таким цінностям спеціального захисту», - заначила заступник голови Комітету Євгенія Кравчук. Також одноголосно було підтримано проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення доступу до безоплатної правової допомоги дітей та осіб з інвалідністю та підвищення якості її надання, № 2704.

Серед іншого учасники засідання затвердили склад робочої групи з питань реалізації прав дітей у сфері надання послуг з охорони здоров’я та обговорили питання організації виїзного засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики до «Укркінохроніки» та ДП «Національна кінематека України», запланованого на 4 березня 2020 року.