Новини

04 липня 2020, 06:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Національної поліції України

докладніше
03 липня 2020, 17:07

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 17:05

Прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії»

докладніше
03 липня 2020, 17:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву"

докладніше
03 липня 2020, 16:58

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік»""

докладніше
03 липня 2020, 16:50

Прийнято за основу проект Закону «Про реабілітацію осіб з обмеженнями життєдіяльності»

докладніше
03 липня 2020, 16:43

Прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров'я»

докладніше
03 липня 2020, 16:40

Прийнято Постанову "Про звільнення Терентьєва Ю.О. з посади Голови Антимонопольного комітету України"

докладніше
03 липня 2020, 16:18

Прийнято Постанову "Про звільнення Смолія Я.В. з посади Голови Національного банку України"

докладніше
03 липня 2020, 15:16

Прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
03 липня 2020, 14:50

Прийнято Постанову «Про урочисте засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України»

докладніше
03 липня 2020, 14:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей"

докладніше
03 липня 2020, 14:04

Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
03 липня 2020, 13:45

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про скликання позачергового пленарного засідання Верховної Ради України дев’ятого скликання

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 лютого 2020, 12:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) (відео)

Відкриваючи засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков нагадав, що буде непростий тиждень, оскільки ряд законопроєктів, зокрема проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» (№2178-10), перейшли із попереднього тижня, а також є нові, пропоновані для включення до порядку денного.

 

Він висловив сподівання, що робота Верховної Ради буде більш злагодженою, з більшою повагою один до одного.

«Важливо, щоб Верховна Рада демонструвала те, що вона вміє, може працювати консолідовано, зважено, враховуючи інтереси всіх: і своїх колег по парламенту, і своїх виборців, і, навіть, своїх опонентів. Цьому теж треба навчитися і, сподіваюсь, що це буде одним з надбань, які будуть у Верховній Раді дев’ятого скликання», - наголосив Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради також зауважив: «Під час відряджень по регіонах нашої держави переконався, що здебільшого позитивно оцінюють нашу роботу». Водночас, він закликав депутатів працювати так, щоб люди бачили, «що народні депутати працюють на користь цієї держави, працюють весь час, коли знаходяться в залі, коли працюють в комітетах. І щоб вони це і бачили, і відчували».

Дмитро Разумков поінформував, що надійшов звіт Уряду і найближчим часом він буде виставлений на сайті Верховної Ради. Він запропонував, щоб у середу він був розглянутий на комітетах і в п’ятницю заслухати Уряд замість «Години запитань Уряду». Окремо пропонується заслухати Міністра охорони здоров’я України щодо ситуації, пов’язаної із короновірусом, для чого надати додатковий час.

Головуючий надав слово Першому заступнику Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчуку, який розповів про роботу над Планом законопроєктних робіт.

«Всі пропозиції за минулий тиждень були зведені в три таблиці: 1. Фундаментальні, інституційні законопроєктні акти, які буде напрацьовувати Верховна Рада, Уряд і Президент України як суб’єкти законодавчих ініціатив; 2. Урядові законопроєкти, які не кореспондуються з тими, які були внесені народними депутатами; 3. Перелік змін і доповнень до чинного законодавства, які будуть напрацьовуватись як додатковий блок. До першого блоку включено 309 законопроєктних ініціатив, куди входять зміни до Конституції України, нові кодифікації, закони, які передбачені Конституцією України, однак досі не були розроблені, інші галузеві закони», - поінформував Р.Стефанчук, додавши, що після ухвалення Плану «Верховна Рада буде віддавати пріоритети тим законопроєктам, які є у цьому Плані».

Також Перший заступник Голови Верховної Ради закликав комітети активніше долучатися до роботи над перекладом англійською мовою основоположних законодавчих актів, прийнятих Верховною Радою для того, щоб забезпечити інвестиційний приток в Україну.

Р.Стефанчук розповів, що під час засідання робочої групи напрацьовано «фінальну версію Закону «Про референдум» - першого законопроєкта із низки законопроєктів, які стосуються народовладдя».

«Це унікальний приклад, коли ми маємо можливість долучити практично всі громадські організації, які функціонують у цій сфері», -  сказав він і наголосив на відкритості для усіх колег, які хочуть долучитися, «тому що інституція народовладдя є надзвичайно важливою і ми повинні разом напрацювати той механізм, який стане для нас взірцем». Р.Стефанчук поінформував, що «остаточний документ буде перекладено англійською мовою задля отримання рецензій провідних інституцій, які займаються народовладдям у світі».

Заступник Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк наголосила на більш ефективній організації Парламентських слухань, зокрема, на необхідності присутності, як представників профільних міністерств і відомств, так і усіх членів профільного комітету протягом усього засідання, а також більш повному представленні громадських і профільних організацій.

 

На засіданні виступили представники фракцій і груп.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслану Стефанчук, як представник Президента у Верховній Раді, наголосив на важливості законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», розгляд якого продовжиться на цьому тижні. Він наголосив, що «йдеться не про розпродаж, а саме про земельну реформу».

На засіданні виступили представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Олена Шуляк, а також голови комітетів.

Учасники засідання прийняли рішення у п’ятницю, 21 лютого, під час «години запитань до Уряду» заслухати звіт Уряду, а також заслухати Міністра охорони здоров’я України Зоряну Скалецьку щодо ситуації, пов’язаної із короновірусом замість «Різного».

Д.Разумков побажав плідної і ефективної роботи на цьому тижні і закрив засідання Погоджувальної ради.